Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izmeniti PDF dokument?

[es] :: Grafički dizajn :: Kako izmeniti PDF dokument?

[ Pregleda: 11073 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

raikkonen

Član broj: 93339
Poruke: 241
*.adsl.eunet.rs.



+8 Profil

icon Kako izmeniti PDF dokument?26.10.2010. u 07:57 - pre 163 meseci
Nikada nisam radio s programima za graficki dizajn, pa molim nekoga ko to dobro poznaje da mi pomogne. Imam pdf dokument koji sadrzi slike i tekst u obliku tabele. Dokument je radjen u Corel Draw-u, pa konvertovan u pdf. Potrebno je da iz teksta izbacim neke redove, a dodam nove. Kada u Corel Draw-u X4 importujem pdf dokument, dokument izgleda odlicno, ali tekst se ne moze nikako urediti, odnosno nemoguce je izbrisati redove teksta i dodati nove, jer se ne mogu ni reci, a pogotovo ne redovi selektovati. Pokusao sam s Adobe InDesign verzijom CS5, ali nisam u njemu mogao da importujem pdf dokument. Kako mogu najlakse da uredim ovaj dokument?

Unapred hvala svima na pomoci.
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
*.ptt.rs.

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Kako izmeniti PDF dokument?26.10.2010. u 08:21 - pre 163 meseci
Probaj u google da potrazis "edit .pdf" ili mozda i bolje resenje "convert .pdf to .doc ."
http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+61 Profil

icon Re: Kako izmeniti PDF dokument?26.10.2010. u 09:15 - pre 163 meseci
Probaj da otvoris fajl u Illustratoru.
A mozda ti je tekst pretvoren u krive, pa tekst ne moze uopste da se menja.

Takodje probaj PitStop plugin za Acrobat. On ima mogucnost editovanja PDF-a direktno u Acrobatu (ali ne ocekuj mnogo)
 
Odgovor na temu

raikkonen

Član broj: 93339
Poruke: 241
*.adsl.eunet.rs.



+8 Profil

icon Re: Kako izmeniti PDF dokument?26.10.2010. u 10:04 - pre 163 meseci
Citat:
koska: Probaj da otvoris fajl u Illustratoru.
A mozda ti je tekst pretvoren u krive, pa tekst ne moze uopste da se menja.

Takodje probaj PitStop plugin za Acrobat. On ima mogucnost editovanja PDF-a direktno u Acrobatu (ali ne ocekuj mnogo)



Tekst je pretvoren u krive, sta mogu da uradim da menjam tekst? Uradio sam programom Able2ExtractPro konvertovanje u doc fajl i dobio cist tekst, ali mi je potrebno da direktno promenim tekst u pdf dokumentu, odnosno da ceo pdf ostane isti, ali sa izmenjenim tekstom, to u dobijenom word dokumentu nije moguce.
 
Odgovor na temu

Alexandar77
svast po nesto, svuda

Član broj: 272168
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako izmeniti PDF dokument?23.11.2010. u 13:57 - pre 162 meseci
pomoglo
 
Odgovor na temu

Dejamba
Beograd

Član broj: 150785
Poruke: 75
*.hemco.rs.

Sajt: www.styledexstudio.com


Profil

icon Re: Kako izmeniti PDF dokument?25.11.2010. u 09:37 - pre 162 meseci
Citat:
raikkonen: Tekst je pretvoren u krive, sta mogu da uradim da menjam tekst? Uradio sam programom Able2ExtractPro konvertovanje u doc fajl i dobio cist tekst, ali mi je potrebno da direktno promenim tekst u pdf dokumentu, odnosno da ceo pdf ostane isti, ali sa izmenjenim tekstom, to u dobijenom word dokumentu nije moguce.


ako mozes da otvoris taj pdf u doc, izmeni sta ti treba i skini samo plagin za office: http://www.microsoft.com/downl...3b07ba5f2e5&displaylang=en i snimi kao pdf
 
Odgovor na temu

nenad2007
Nenad Bosić
Moscow

Član broj: 141030
Poruke: 153
217.26.13.*



Profil

icon Re: Kako izmeniti PDF dokument?26.11.2010. u 06:49 - pre 162 meseci
Ako je pdf radjen u corelu ti ga i otvori corelom, nemoj da ga importujes i sve ce biti kako treba, moci ces sve da promenis.
 
Odgovor na temu

raikkonen

Član broj: 93339
Poruke: 241
*.adsl.eunet.rs.



+8 Profil

icon Re: Kako izmeniti PDF dokument?01.12.2010. u 08:40 - pre 162 meseci
Citat:
nenad2007: Ako je pdf radjen u corelu ti ga i otvori corelom, nemoj da ga importujes i sve ce biti kako treba, moci ces sve da promenis.


Da, pdf je radjen u Corelu, otvorio sam ga u Corel-u, ali tekst ne moze da se menja, pretvoren je u krive, na kraju sam odlucio da ceo dokument uradim ponovo s izmenjenim tekstom i to sam uradio u Adobe Indesign CS5, mnogo vremena sam izgubio obzirom da do sada nisam nikada koristio ove programe, ali sam zavrsio dokument. Hvala svima na pomoci i savetima.
 
Odgovor na temu

Kensai
Hrvatska

Član broj: 43585
Poruke: 82
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako izmeniti PDF dokument?23.04.2012. u 14:23 - pre 145 meseci
Pozdrav svima!
Također imam problem što se tiće .pdf i Corela. Naime kako radim istraživanje nekoliko rodova i stalno ažuriram stablo, corel mi se nekako ucinio prihvatljiv jer ja mogu odrediti kako će mi stablo izgledati.
Prošli tjedan su mi se obrisali podaci sa D:\ particije, kao da su vindowsi friško instalirani. Ništa nema ničega , a na C:\ particija su ostali podaci. Kako se to dogodilo nije mi poznato. Skinuo sam neki porgramcic koji kaze da moze povratiti izgubljene podatke, skinuo sam ga i instalirao. Vratio mi je oko 40 gb podataka. Kada pokušam stabla koja su usnimljena u Corelu X5 vidi se da je fajl težak recimo 1.450 kb. Znači nije prazan. U međuvremenu sam ponovno instalirao Windowse i stavio novi Corel X6 te pokušam otvoriti fajl, a program mi samo učita praznu stranicu.

Također sam pokušao učitati pdf fajl. No Corel mi samo učitava i nikak da učita. Nakon toga sam pokušao u photoshopu učitati pdf, što je i urodilo plodom, te ga izveo kao .ai fajl te učitao u Corel te rekao da učita tekst kao tekst. Stabla su se pojavila, ali sva slova koja imaju naše znakove imaju sada simbole.

Postoji li neka mogučnost, da nekako natjeram Corel da mi barem učita pdf. fajlove.

Unaprijed se zahvaljujem!
 
Odgovor na temu

Kensai
Hrvatska

Član broj: 43585
Poruke: 82
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako izmeniti PDF dokument?26.04.2012. u 16:20 - pre 145 meseci
Pozdrav!
Uspio sam iz pdf. fajla direktno učitati u Corel, ali mi isto naša slova promjeni u znakove. Samo sada mi je problem što neke stvari nisam izeo u pdf, a crd. fajl neće otvoriti.
 
Odgovor na temu

nenad2007
Nenad Bosić
Moscow

Član broj: 141030
Poruke: 153
*.broadband.corbina.ru.



Profil

icon Re: Kako izmeniti PDF dokument?26.04.2012. u 16:43 - pre 145 meseci
Potrebno je da instaliras fontove da bi se videli, a kada si otvarao pdf corel ti je javio da nema fontove i ponudio ti da uzmes drugi gde ti treba da izaberes neki koji podrzava nasa slova ako vec ne znas ili nemas konkretno taj koji je koriscen...
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Kako izmeniti PDF dokument?

[ Pregleda: 11073 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.