Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zvucnici i zvucne kutije

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Zvucnici i zvucne kutije

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47337 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

old_company_83
nezaposlen

Član broj: 268856
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije18.10.2010. u 18:21 - pre 164 meseci
Poslusacu Pigozu i bacam se jos malo na literaturu. Znaci radim od iverice ili medijapana. Sto se tice pojacala mono, stereo to meni nista ne znaci ali evo opisa: nazad ima 4 para + i - izlaza. Mislim da je stereo. Kutije od stuba necu da koristim jer mi treba dizajn kakav sam stavio u predhodnoj poruci i hteo bih sam da izradim kutju. E sad na zvucnicima od stuba pise ovako

FISHER
Sinus power 30W
Music power 50W
bla bla 4-8 ohm
bla bla truc 50-20000 hz
Made in . . .

Inace dvosistemci su u pitanju bass je 16.5 a visokotonac 9.5 cm

Kontaktirao sam gospodina Tomu, cekam odgovor.

Jos jednom navodim da preciznost pri izradi kutija nije problem. Dajte mi konkretno taj i taj model zvucnika posto ja sam ovde veoma ne odlucan. Trenutno gledam izmedju SAL-a i Visaton-a, a kad stigne odgovor od Tome mozda se okrenem necem trecem. Trenutno razmisljam ovako : " Imam Vistaon. Znaci neki kvalitet. A imam i SAL. Znaci manjeg kvaliteta, manje cene. E sad ja trazim da zvucnici rade svaki dan oko sat, bez forsiranja, onako ne preglasno. A sta pruza SAL, a sta pruza Visaton????

I jos jednom kako da biram zvucnike po pojacalu???

Pozdrav
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.upc-g.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije18.10.2010. u 19:21 - pre 164 meseci
Citat:
old_company_83

Kontaktirao sam gospodina Tomu, cekam odgovor.

Jos jednom navodim da preciznost pri izradi kutija nije problem. Dajte mi konkretno taj i taj model zvucnika posto ja sam ovde veoma ne odlucan. Trenutno gledam izmedju SAL-a i Visaton-a, a kad stigne odgovor od Tome mozda se okrenem necem trecem. Trenutno razmisljam ovako : " Imam Vistaon. Znaci neki kvalitet. A imam i SAL. Znaci manjeg kvaliteta, manje cene. E sad ja trazim da zvucnici rade svaki dan oko sat, bez forsiranja, onako ne preglasno. A sta pruza SAL, a sta pruza Visaton????

I jos jednom kako da biram zvucnike po pojacalu???

Pozdrav


Visaton:
WS 20 E 8 OHM
MR 130 8 OHM
DT 94 8 OHM
Ovo nisam imao prilike da cujem sem jednog WS17 u nekoj kutiji kako zamenu za pregoreli bas/mid.
Ovo je heftina varijanta, mislim da se ne bi mnogo razlikovala u ceni od SAL-a. (nisam siguran, treba proveriti). Po meni za visaton od G25ffl i G50 pa navise (ako ima) za normalniji zvuk. Za bas zvucnik se u ovom slucaju izbor namece sam po sebi ako je od istog proizvodjaca, izbor i nije prevelik. Eto ovo ti je onako predlog u letu a mislilo se pre svega na cenu.

Ako vec hoces da se igras mozes malo i da experimentises.

pozzz...

 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije18.10.2010. u 19:24 - pre 164 meseci
SAL - koliko kosta pruza sasvim dobre rezultate

Visaton - kupujes 50% ime 50% zvucnik ;)




Pozdrav.!


Ackopk.
 
Odgovor na temu

old_company_83
nezaposlen

Član broj: 268856
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije18.10.2010. u 19:57 - pre 164 meseci
Citat:
ackopk: SAL - koliko kosta pruza sasvim dobre rezultate

Visaton - kupujes 50% ime 50% zvucnik ;)




Pozdrav.!


Ackopk.



E toga se i bojim. Prenesi mi tvoja iskustva sa SAL-om kolko traju u kojim uslovima . . .

Citat:
d.veljko83: Visaton:
WS 20 E 8 OHM
MR 130 8 OHM
DT 94 8 OHM
Ovo nisam imao prilike da cujem sem jednog WS17 u nekoj kutiji kako zamenu za pregoreli bas/mid.
Ovo je heftina varijanta, mislim da se ne bi mnogo razlikovala u ceni od SAL-a. (nisam siguran, treba proveriti). Po meni za visaton od G25ffl i G50 pa navise (ako ima) za normalniji zvuk. Za bas zvucnik se u ovom slucaju izbor namece sam po sebi ako je od istog proizvodjaca, izbor i nije prevelik. Eto ovo ti je onako predlog u letu a mislilo se pre svega na cenu.

Ako vec hoces da se igras mozes malo i da experimentises.

pozzz...


bio sam na ovom sajtu : http://www.itcelectronic.com/katalog/default.asp
Da li su to cene za par ili po komadu???


Ako je rec o visatonu uzeo bih ovo sto je Veljko rekao ali SAL mi je primamljiviji evo sta bi ja od SAL-a
ackopk ispravi me ako je neki od navedenih drajvera los
bass http://www.elementa.rs/proizvo...2&nivo3=121&nivo4=1216
srednji http://www.elementa.rs/proizvo...2&nivo3=123&nivo4=1231 ovaj SKN 13
visoki http://www.elementa.rs/proizvo...2&nivo3=124&nivo4=1241 ovaj prvi DT5
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije18.10.2010. u 21:25 - pre 164 meseci
Pa ne znam kako bih mogao da ti prenesem iskustva.!??



Kad sam ja planirao da pravim kutije trazio sam po netu i citao sve i svasta. Nailazio sam na mnogo toga. Vecina za SAL kaze da ne valja, onda naidjem na poruke da je SAL odlican za svoju cenu.


Cela stvar se svodi na to sta si do sad cuo i sta ocekujes od zvucnika.!



Mogu da ja da ti pricam svasta ali dok ne cujes neces znati sta valja.!


Mozes ti da uzmes sada drajvere i od 500e... ali ne verujem da ces prepoznati kvalitet.! To je neko iskustvo koje se stice godinama.! Sto duze budes u HI-FI svetu uvideces i sam sta je dobro a sta ne.



Sto se tice izbora zvucnika ja to nikad nebi uzeo.!!!

bas osetljivost 86db, srednji isto, visoki ajd...


Jel znas koja ti snaga treba da postignes neki pristojan zvuk.!??? Ne glasan...pristojan!!



aleksandara 93 je po mojoj preporuci kupio zvucnike koje imam i ja... Pa neka iznese svoje misljenje.
Ja sam sasvim zadovoljan. Kazes da ti ne treba glasna muzika oni su ti pravo resenje. Pojacas bas za nekih 10db+ (i vise) i pojacas na nekih 10ak w... Imaces dubok, definisan bas u celoj prostoriji, onda ubacis neke visoke... to ima da svira za 10-tku.!!!


A o njegovom kvalitetu govori i cena... prvo je kostao 1200din, onda je cena rasla do 1600din, pa je bio 1700din, kad sam ja kupio kostao je 1900din a sad kosta... 2200din.!

Kad kazem kvalitet zvuci kao da je nesto extra... sve sto mozes kuputi u tehnickim prodavnicama je ispod njegovog kvaliteta, specijalizovane radnje za hifi su nesto drugo.!



Nego jesi razmisljao o 5.1 sistemu.? Ja to ne preporucjem za muziku ali kao sto vidim ti bi nesto da svira, nisi zahtevan po pitanju zvuka. Za 100e imas da nadjes sasvim pristojan sistem sa dosta snage.!


Pozdrav.!

Ackopk.


Sve pricah ali nista ne rekoh.!


 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije18.10.2010. u 21:50 - pre 164 meseci
Ja sam prezadovoljan zvukom sto mi je najbitnije ali svako ko je dolazio kod mene pohvalio je zvuk i misleo da kutije min. kostaju 120-130E :))) Najbolje poslusaj kod nekog koji zvucnik kako zvuci pa odluči jer svako ima različit ukus...
Aca 93
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije19.10.2010. u 05:29 - pre 164 meseci
U potpunosti se slazem sa dvojicom imenjaka. Zavisi sta si slusao do sad,i sta ces slusati od sad. Niskih zvucnika se neki i sad rado secaju a neki ih nikad nisu nesto voleli,tako nesto (mada ih licno nikad nisam slusao) mislim i za SAL zvucnike,ko nije CUO i OSETIO bolje za drugo i ne zna. Po meni,nisu nislijci ni malo losi mada...ko sam ja da sudim. Sve je stvar ukusa,a ukus se vremenóm razvija. Ako nista,svoje pare SAL vredi,makar nije pre-skup.
...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije19.10.2010. u 08:36 - pre 164 meseci
Problem je to ,sto da bi mapravio zvucnu kutiju morao bi da imas Vas ili litrazu za bas, a to moze s da nadjes za vecinu SAL zvucnika, ali mozes posebno za Visaton,nemoj da te vara izgled,znas i sam tek kad ugasis svetlo i pocnes vidis kako je.....ha ha,malo sale ali i istine,Visaton nije primamljiv na izgled ali to je stara nemacka skola, a ti bi da kupis Kineza,znaci Samogay , Kinezi prave zvucnike za Madjare...hmm,da li bi ti pre vozio Chery ili Volkswagena, i sto?
Sto se tice toma rekao sam ti,covek ima podatke za sve zvucnike i mnogo nacrta zvucnih kutija,znaci moze ti puno pomoci,ne mozes uporedjivati SAL sa Visatonom ,ili Westra,znaci na prvom mestu je Visaton i to ti j srednja klasa, Westra je na drugom mestu i to ti je niza klasa a SAL je na trecem mestui to ti je najniza klasa ili sirotinjski Hi-FI,ako je i to?
Ne kudim ja SAL, ali ako za te pare ili malo vise mozes kupiti kvalitetnije zvucnike ...? Znam da su privlacniji SAL i imaju sirok izbor, e sad ako planiras da pravis bar jos jedan par zvucnih kutija kasnije,ti kreni i sa SAL-om ali nemoj da ides bas manji od 25cm,znaci kreni od SBX2530,bez obzira sto ces slusati tise muziku.
Pa kasnije napravi sa Visatonom ili Westra i sl.
Pozz!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

old_company_83
nezaposlen

Član broj: 268856
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije19.10.2010. u 15:08 - pre 164 meseci
E ovako, poruka Pigoze mi je dala jednu ideju ALI da li to moze tako ??? Uzeo bih http://www.elementa.rs/proizvo...2&nivo3=122&nivo4=1224 ovaj zvucnik od 300mm SBX3040 i jos neka dva visokotonca, jer citao sam i ciatao sam . . . i procitao da su za ovu vrstu muzike svosistemci najbolji. Cak mislim da je neko i nave to u ovoj temi. E sad da li bi to moglo da se odradi ovako : jedan bass dva visokotonca. Kako ce se to cuti ponasati. Predlozite mi neke visokotonce. Ja sam odabrao ovaj bass posto je veeelik i dizajnerski bi se lepo uklopio. Sigurno ce te pitati zasto ne uzmem dva bassa. E pa zato sto zelim nesto inovativno. Da li bi to ono moje pojacalo moglo da gura.

Razmisljao sam o 5.1 sistemu ali nije to to. Njega kupim prikljucim i slusam muziku . . . A ovako ima dosta zanimljivosti, kao prvo naucicu nesto novo, zatim siguran sam da cu im ati neki zanimljiv zvucnik i samo po sebi je zanimljivo sve oko izrade . . .


Nisam vas pitao o stabilnosti zvucnika kakva im podloga treba??? Ja sam mislio da ih fiksiram (zasrfim prvenstveno) na lajsnu sirine 15 cm. Lajsna je deo stola, sto je fiksan i veoma tezak misim da nece nigde pobeci




Pozdrav
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije19.10.2010. u 16:20 - pre 164 meseci
Citat:
old_company_83: Uzeo bih http://www.elementa.rs/proizvo...2&nivo3=122&nivo4=1224 ovaj zvucnik od 300mm SBX3040 i jos neka dva visokotonca, j


Losa ideja, 2 visokotonca ti ne trebaju samo 1. Srednjotonac, visokotonac i bas moze, bas i visokotonac isto moze(pricam za 1 zv. kutiju) ali 2 visokotonca ne idu bas...

Citat:
old_company_83: Sigurno ce te pitati zasto ne uzmem dva bassa.


Za kucnu upotrebu ce ti biti dovoljan samo po jedan bas u obe kutije, moze i po 2 je to po meni preterivanje tj. nije vise za kucnu upotrebu.

Citat:
old_company_83:  Predlozite mi neke visokotonce.


Nemam iskustvo sa kupovnim visokotoncima ali dosta hvale piezo horne, ima na netu pdf sa nacrtima kutije i mislim da ima baš taj model zvučnika sa hornom.


Aca 93
 
Odgovor na temu

old_company_83
nezaposlen

Član broj: 268856
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije19.10.2010. u 19:09 - pre 164 meseci
Ufff aleksandre ja pravim samo jednu kutiju koja je izdeljena. Citao sam i ljudi kazu za ovu elektronsku muziku dvosistemci su sasvim dovoljni pa sam misio da uzmem jedan veci bass SBX3040 (on je 300mm u precniku) i stavim jos dva visokotonca mogu to biti i npr dve horne ili nesto slicno, pa sam pitao da li to tako moze jedan bass da odradi posao, prvobitna zamisao je bila da izradim trosistemce ali sve vise odustajem od toga . . .
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije19.10.2010. u 19:46 - pre 164 meseci
Izvinjavam se, nisam te razumeo.

Misleo sam da pravis 2 kutije, za tvoje pitanje će morati neko drugi da odgovori :((
Aca 93
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.upc-g.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije19.10.2010. u 19:47 - pre 164 meseci
Citat:
old_company_83: Ufff aleksandre ja pravim samo jednu kutiju koja je izdeljena. Citao sam i ljudi kazu za ovu elektronsku muziku dvosistemci su sasvim dovoljni pa sam misio da uzmem jedan veci bass SBX3040 (on je 300mm u precniku)


30cm za 15+ kvadrata je PREVISE!

25cm u 20+ kvadrata je bilo mnogo u pojedinim momentima, ista serija je u pitanju. To je bila prva zv. kutija koju sam napravio i ugurao sam u nju dtf801 visokotonac koji je ostavljao tragove na mozgu ali sa muzikom koju slusas verovatno bi se uklopio.

Nemoj da se palis na velicinu, tu gresis debelo. Pogledaj slicicu i one male kutijice odmah iza. Znam da izgleda nerealno ali veruj mi na rec da se ovi veliki "sanduci" nisu mogli cuti od njih! Da se razumemo veci potres je dolazio od SAl-a, muzika ni slucajno. Nisu tu samo drajveri u pitanju ali... jos jednom, velicina nije presudni faktor. Ti i onako kazes da ne slusas glasno, prema tome cemu onda 30cm???

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

old_company_83
nezaposlen

Član broj: 268856
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije19.10.2010. u 20:04 - pre 164 meseci
upravu si, znaci 25cm je dosta ok, sta da uzmem horne ili kalotne visokotonce ??? odlucio sam da radim dvosistemce jer su dovoljni za ovu vrstu muzike. E kako, sta, koliko horni/kalotnih sta vec odaberem dve dosta??? Izvuko sam zakljucak da su srednjotonci ne potrebni.
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.adsl.eunet.rs.



+15 Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije20.10.2010. u 07:58 - pre 164 meseci
Citat:
old_company_83: Citao sam i ljudi kazu za ovu elektronsku muziku dvosistemci su sasvim dovoljni pa sam misio da uzmem jedan veci bass



1. Nema zvučnika za ovu ili onu muziku, ima samo dobrih i loših
2. Ako daš više para to ne znači da ćeš kupiti bolje. Ako daš manje to sigurno znači da ćeš kupiti lošije

Nema luđeg dela zabavne elektronike od Hi-fia.

Uzgred, iz mog višedecenijskog slušanja svega i svačega :) nikada nisam čuo da bas-refleks kutija zvuči bolje od kompresione, osim ako razlika u ceni nije zaista ogromna. Jedno vreme ne Ei Niš pravio kutije 75W (nisu išle uz HSR), trosistemske kompresione kao licenca Visatona valjda. To je sviralo solidno dobro, jedino što su basovima pucale vođice brzo. Retko koja bas-refleks je sviralo tako dobro, sve su nekako šupljikave i/ili tutnje i treba im 100 ugađanja da pokaže šta može.
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije20.10.2010. u 08:31 - pre 164 meseci
Ufff momci,i ja sam amater u ovome ali treba i vi dosta da poradite na vasem znanju.
Tacno nije bitna velicina ,vec tehnika..haha,jel tako...
Problem kod avucnika velikih dimenzija to sto ne mogu toliko visoko svirati da bih ih zatim pokrivao visokotonac,znaci uz SBX2530 bi morao da ide i srednjotonac na pr.SBX1620 ili 1320, i jedan visokotonac.
Sto se tice toga dali je kutija 2-sistemska ili 3-sistemska,nije poenta samo u broju zvucnika vec tamo gde je moralo da se ide sa vise zvucnika islo se je,najbolje bi bilo kad bi se muzika slusala iz samo jednog izvora t.e zvucnika,postoje i takvi zvucnici ali su skupi i uglavnom im fale najdublji tonovi, to su full range zvucnici.
Ajde pojasni mi ,,old company" sta si ti tacno zamislio da pravis samo jednu zvucnu kutiju,ne razumem bas najbolje?
OBAVEZNO procitaj Borin turtorijal o zvucnicima........... http://bas.elitesecurity.org/indexV.html
Pa cemo posle da diskutujemo!
Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije20.10.2010. u 09:23 - pre 164 meseci
Citat:
banem: 1. Nema zvučnika za ovu ili onu muziku, ima samo dobrih i loših
....
Uzgred, iz mog višedecenijskog slušanja svega i svačega :) nikada nisam čuo da bas-refleks kutija zvuči bolje od kompresione, osim ako razlika u ceni nije zaista ogromna.

Ovo pod 1 sam i ja mislio dok nisam cuo neke zvucnike... Npr. skoro sam slusao neke Sonus Faber Liuto - za Jazz i klasiku - fe-no-me-nal-no. Za rock i elektroniku... pa nije bas k'o niski tranzistor, ali OSETNO losije.

Ovo drugo, takodje, nema veze ni sa cim. Slusao Spendor SA1, kompresione, i slusao Epos M12i - bas reflex. Ove druge duplo jevtinije i, kad je u pitanju rok zvuk, osetno bolje. Ista soba, isto pojacalo, isto sve.

Ukratko - nema pravila. Slusas i vidis sta se tebi svidja, uz tvoju muziku. Sve ostalo je JAKO los metod zakljucivanja.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije20.10.2010. u 11:19 - pre 164 meseci
Slazem se sa gore navedenim,i kao sto zeoN pre par meseci rece u jednoj od tema: najbolje je kad muziku koju slusas,cujes na nekom pojacalu i zvucnicima a to ti se jako dopadne kako zvuci,da zvucnike iskopiras a pojacalo kupis. Zapravo to ti je najkraci put,sve ostalo se svodi na eksperimentisanja i filozofiranja. ...

"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

old_company_83
nezaposlen

Član broj: 268856
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije20.10.2010. u 13:14 - pre 164 meseci
Citat:
Pigoza: Ufff momci,i ja sam amater u ovome ali treba i vi dosta da poradite na vasem znanju.
Tacno nije bitna velicina ,vec tehnika..haha,jel tako...
Problem kod avucnika velikih dimenzija to sto ne mogu toliko visoko svirati da bih ih zatim pokrivao visokotonac,znaci uz SBX2530 bi morao da ide i srednjotonac na pr.SBX1620 ili 1320, i jedan visokotonac.
Sto se tice toga dali je kutija 2-sistemska ili 3-sistemska,nije poenta samo u broju zvucnika vec tamo gde je moralo da se ide sa vise zvucnika islo se je,najbolje bi bilo kad bi se muzika slusala iz samo jednog izvora t.e zvucnika,postoje i takvi zvucnici ali su skupi i uglavnom im fale najdublji tonovi, to su full range zvucnici.
Ajde pojasni mi ,,old company" sta si ti tacno zamislio da pravis samo jednu zvucnu kutiju,ne razumem bas najbolje?
OBAVEZNO procitaj Borin turtorijal o zvucnicima........... http://bas.elitesecurity.org/indexV.html
Pa cemo posle da diskutujemo!
Pozdrav!



Procitao sam Borin tutor. E sad da ti objasnim kako sam zamislio "jednu kutiju". E pa ovako, jedna najverovatnije kompresiona kutija sa basem SBX2530 i koliko sam te razumeo a mislim da jesam, preporucio si mi SBX1620 ili SBX1320 za srednjotonce. Uzeo bi SBX1320 i napravio bih za njih komore i jos ugradio neke visokotonce. Da pojednostavim, idem s leva na desno: srednjotonac sa zasebnom komorom, zatim bass pa opet srednjotonac sa komorom. Mislim da je sad maksimalno razumljivo. Kazes jedan visokotonac da li da to bude neka piezo horna ili kalotni.

A da li to pojacalo od 120W moze da gura??? O tome nisam razmisljao ili to nema veze, ne razumem se u to.
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Zvucnici i zvucne kutije20.10.2010. u 14:32 - pre 164 meseci
Citat:
old_company_83: A da li to pojacalo od 120W moze da gura??? O tome nisam razmisljao ili to nema veze, ne razumem se u to.


Ma moze, pa ja jednu takvu slicnu kutiju koristim na oko 70-80W pojacalo a ne pojacavam preko 60%.
Aca 93
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Zvucnici i zvucne kutije

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47337 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.