Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako otvoriti paypal racun

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: kako otvoriti paypal racun

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 50338 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan_M
Bojan Milovanovic
Srbija

Član broj: 44247
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 327507797


+2 Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun24.12.2010. u 08:26 - pre 162 meseci
To je bas promasen nacin kupovine. Za sta je potrebno mesec dana iz Honkonga? Za isporuku robe Honkong - Srbija je potrebno 60 sati DHL-om.

Ja licno mislim da PayPal radi jos uvek, mislim rgistracija kartica, jer nema logike da su stavili zabranu na registraciju, a da drze vec registrovane kartice. I onako ce uskoro moci legalno da se registruje PayPal.

Sam proces carinjenja robe je dovoljno maltretiranje, sta ce ti jos neke peripetije u kupovini.

Kazu da je kupovina zadovoljstvo, da svuda osim ako si iz Srbije...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun24.12.2010. u 11:15 - pre 162 meseci
Citat:
Bojan_M: To je bas promasen nacin kupovine. Za sta je potrebno mesec dana iz Honkonga?
Meni zatrebao odredjeni ventilator za procestor na racunaru. Ovde nema BAS TAKAV, a ja hocu BAS TAKAV. Okrecem amazon - nema, okrenem ebay - ima koliko hoces, ali NE SALJU U SERBIJU! Jedva nadjem nekog prodavca da salje ovamo i naravno, porucim od njega. Hajde objasni ti meni sada neki laksi, jednostavniji i brzi nacin da nadjem prodavca kod koga mogu da kupim BAS TO? Lako je generalizovati stvari, ali kad ti zatreba nesto konkretno onda je frka i vise puta sam pitao ovde postovani auditorijum kako da kupim to "BAS NESTO" i bilo je relativno malo odgovora. Naslo se i par ljudi koji su mi pomogli, na cemu sam im zahvalan, ali ja ipak obozavam samostalnost u kupovini i zivotu, ako je ikako moguce.

Citat:
Za isporuku robe Honkong - Srbija je potrebno 60 sati DHL-om.
Trazim kod nas u trgovinama izvesni kablic SATA, sa prikljuckom pod uglom a da ima "zakljucavanje" konektora, da ne ispadne slucajno. "Sta ce ti to, ne ispadaju konektori!" a prethodni dan mi prodao osnovnu plocu uz koju je dosao bas kabl sa zakljucavanjem! Nadjem u Hong Kongu, neka smesna cena, nesto 0,5 dolara a postarina dzabe. Zasto bih ja sada to silom gurao na DHL? A za mene licno DHL "ne postoji" jer si neizbezno upucen na uslugu speditera, sto je skupo i malo glupo. Ovako, donese postanska sluzba, ubaci u sanducic te kablice, bez ikakve naplate i gotovo. Malo sacekas i dodju.

Citat:
Ja licno mislim da PayPal radi jos uvek, mislim rgistracija kartica, jer nema logike da su stavili zabranu na registraciju, a da drze vec registrovane kartice.
Nadam se da si u pravu, sto bi mi bilo drago.
Citat:
I onako ce uskoro moci legalno da se registruje PayPal.
To slusamo vec godinama, ne znam ja sta je to "uskoro", meni to treba sada, odmah, odnosno vec skoro godinu dana placam pomocu Google Checkout.

Citat:
Sam proces carinjenja robe je dovoljno maltretiranje, sta ce ti jos neke peripetije u kupovini
Ja sa procesom carinjenja nemam ni najmanjeg problema. Paket stigne u postu, oni ga predadu u ruke carinicima, ovi odrade svoj posao, vrate posti, glavna posta ga dostavi lokalnoj posti u mom kraju jednog dana, sledeceg dana kombic ga dovozi do mog stana, gotovo, a sve to moze relativno lepo da se prati i na sajtu srpske poste i na sajtu americke poste, paralelno.

Peripetije u kupovini proizilaze iz odgovora na pitanje sta kupujes i od koga. Vec sam rekao da neki prodavci sa ebay nece da salju u Srbiju, i to je uglavnom vecina njih. Amazon.com, moj glavni prodavac ne salje ovamo nista od onoga sto meni treba. A sta mi to treba? Pa, uglavnom stvari koje tamo mogu da se nadju, za razumnu cenu, a ovde cim kazes sta ti treba ljudi i prodavci pocnu sa onim "A sta ce ti to? Uzmi [nesto drugo]."

Tako da sve sto si rekao jesi u pravu za jednog kupca a za nekog drugog nisi, sve je relativno. Ja sam naveo mogucnosti za onog "drugog", a postoji mogucnost i za onog "treceg" koji nema ni karticu, niti zna jednu rec engleskog itd., jer i ovde postoji takva firma, u Beogradu, ali u vreme kad sam ja jos kupovao preko njih oni su obavezno slali preko aerodroma, znaci obavezno mora spediter. Mozda sada imaju i preko obicne poste, ne znam.

Svaka cast snalazljivim ljudima, ali su amazon i ebay ipak najlaksi put do robe i cini mi se da imaju i najveci izbor, tako da su i najvazniji za prosecnog kupca.

A koliko se secam, amazon ni ne prima PayPal!

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 24.12.2010. u 12:36 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Bojan_M
Bojan Milovanovic
Srbija

Član broj: 44247
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 327507797


+2 Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun24.12.2010. u 12:14 - pre 162 meseci
u pravu si Amazon ne prima PayPal.
U pravu si i za sve sto si naveo, vrlo cesto je kupovina od slucaja do slucaja, to se izjednacava sa onim sto sam rekao da bi kupovina trebala da bude zadovoljstvo.

Ja nisam imao problem sa DHL-om te vrste, spediteri i te gluposti, ali sam imao problem da su mi jednom prilikom ostetili robu i nadvlacili smo se ko je kriv i na kraju nikom nista. ja popio ostecenu robu, sada jos pregovaram sa prodavcem iz Kine da mi posalje ekran za osteceni tablet Pc.

Meni je carina drzala robu po nedelju dana, doduse ja sam tada isao preko DHL-a odnosno oni su posredovali, posto ja nisam iz Beograda pa mi nije odgovaralo da putujem, jer bi me to poprilicno stajalo, narocito ako uzmem u obzir da su izmisljali neke silne dolumente, verovatno da bi mi neki zafalio, pa bi morao da idem ponovo za Beograd, ovako su ovi iz DHL-a zavrsili sve (naravno uz solidnu naknadu, koja je bila veca od carine za robu.

Ja volim robu da narucim direktno od proizvodjaca, naravno ako je to moguce. (mislim da je to i najbolje).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Loves
dizajner
Beograd,Srbija

Član broj: 272534
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun27.12.2010. u 14:21 - pre 162 meseci
Pozdrav svima,htela bih iz Kine da narucim neke ukrase...koji je najsigurniji nacin placanja robe ,svi saveti dobro dosli jer bih sada prvi put nesto narucila.
 
Odgovor na temu

Bojan_M
Bojan Milovanovic
Srbija

Član broj: 44247
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 327507797


+2 Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun27.12.2010. u 14:57 - pre 162 meseci
Ja sam skoro narucivao iz Kine i platio sam PayPal-om. Nisam ni imao neki izbor, posto moja kartica nije prosla kod kineske banke, aWestern Union mislim da se ne isplati. Ta tri nacina su mi bila na raspolaganju.

Sto se sigurnosti tice, sigurno ti je onoliko koliko ti je siguran prodavac. Sve je u proceni, a bogami i u sreci.

Ja sam isao najpre na procenu. Firma od koje sam narucio imala je vrlo dobro uredjen website, bili su vrlo predusretljivi i puno sam ih izmaltretirao svojim izviljevanjem. Poprilicno su se potrudili kako oko toga da mi obezbede robu koju trazim, tako i da rese problem placanja i isporuke.

Svi su mnogo sumljicavi u kiineske firme, pa su nekako ubedili i mene u to, ali moj stav je da ce pre bilo koji dobavljac u srbiji da te predje nego neka FIRMA iz Kine. Mozda ce neko reci da sam imao puno srece, ko zna, mozda. Mada su kinezi, odnosno jedan Kinez sa kojim sam celo vreme bio u kontaktu odradili posao profesionalno i vrlo brzo, a problemi su nastali u nasem DHL-u i nasoj carini.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Loves
dizajner
Beograd,Srbija

Član broj: 272534
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun28.12.2010. u 12:11 - pre 162 meseci
Hvala na odgovoru,kakav problem si imao sa DHL-om i carinom...ako zelis da napises.
Planiram da uvezem robu koja mi treba za posao pa gledam koja je najbolja varijanta.
 
Odgovor na temu

Bojan_M
Bojan Milovanovic
Srbija

Član broj: 44247
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 327507797


+2 Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun28.12.2010. u 12:35 - pre 162 meseci
Carina mi je posiljku zadrzala vise od nedelju dana, dobro tu je kumovao i DHL, koji je izmisljao 100 dokumenata kako bi posredovao u carinjenju.

A DHL mi je ostetio robu i naravno to nikako nisu hteli da priznaju i ako je vidno da je roba idarena. u pitanju je tablet pc. Ostetili su mu ekran.

Sada sa prodavcem u kini pregovaram da mi posalje ekran, mada ce da mi bude problem da ovde pronadjem nekog ko to moze da mi zameni.

Prodavac iz kine se cudio zasto roba toliko dugo stoji na carini, posto nisam mogao da mu objasnim, samo sam mu rekao, ovo je Srbija, kod nas su i najprostije stvari komplikovane.

Ako si iz Beograda, mocices sam da podignes robu sa carine, tako da neces morati da placas ovima iz DHL-a posredovanje, koje je inace skuplje od same carine.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

nestorbad
ns

Član broj: 219204
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun02.03.2011. u 17:54 - pre 160 meseci
ljudi pomagajte uzeo sam intezinu visa electron karticu i krenuo da se registrujem na paypal...e sad izbacuje mi da je kartica vec registrovana na pp...naveo sam zemlju bosna i hercegovina ostale podatke tacne (po uputsvima sa ovog foruma). gde gresim? kartica je sveza ovo je prvi pokusaj da se ista uradi sa njom.
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+74 Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun02.03.2011. u 18:21 - pre 160 meseci
Dzabe si je vadio... Ne radi vise. I ja sam se zeznuo. Ne radi ni Intesina, ni Rajfajzen.
 
Odgovor na temu

nestorbad
ns

Član broj: 219204
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun02.03.2011. u 18:50 - pre 160 meseci
e super ranije sam pokusao sa rajfazen ali nije htelo a sad kad uzeh ovu ni sad ne moze...pa jel zna neko sa kojom moze?! i da li uopste moze?
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+74 Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun02.03.2011. u 19:27 - pre 160 meseci
Cim PP "vidi" da je kartica iz Srbije, ne dozvoljava verifikaciju. Dakle imas 2 solucije, prva, gora da se pomucis malo i nabavis neku stranu karticu (by the way, ne radi ni EntroPay vise) pa sa njom da verifikujes. Druga, mnogo bolja, da odustanes, kao i ja. Spasices sebe od stresa, bar dok ne stave Srbiju na svoju je**** listu...
 
Odgovor na temu

nestorbad
ns

Član broj: 219204
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun02.03.2011. u 19:54 - pre 160 meseci
e jesmo "nebeska" drzava...tuzno!
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+74 Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun02.03.2011. u 20:09 - pre 160 meseci
Ako ti je za utehu, ja sam isao do te mere da sam otvorio firmu u UK i bankovni racun za firmu, samo da bih imao legalan PayPal i puk'o sam. Ukinuli su mi cak i taj nalog. Iskostalo me skoro 1000 eura, evo sad treba da placam i zatvaranje firme. :)

Zato, pretpostavljam da ti PP treba samo da bi kupovao preko neta. Ne pravi sebi problem, kod nas sad ionako sve moze da se kupi. Bolje plati malo vise i miran si. Ako bas nesto moras da platis PP-om, nadji nekog ko ima PP da ti zavrsi tu uplatu i gotovo.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun02.03.2011. u 23:14 - pre 160 meseci
Bicu iskren pa cu priznati da vam skoro pa da ne verujem. Mene su kolege ovde ubedjivale oko godinu dana da postoje kratice, da ima nacina da se kupuje i pre godinu dana sam uzeo Intesinu Internet karticu i kupovao sa njom, a sad opet katastrofa?

Ima jedna mogucnost koju sam ja spominjao ovde u nekoliko navrata, vise usput, ali ako je frka onda moze da posluzi i za ozbiljnije stvari. U SAD sam slucajno nasao posrednika, koji racuna oko 10 dolata provizije po posiljci, bez obzira koliko je velika ili mala, a moze da vam kupi sta hocete i sa ebay i sa amazon a verovatno i sa drugih sajtova (mislim da je i meni jednom kupovao sa nekog treceg na koji smo bili preusmereni sa amazona) a glavna prednost mu je sto njemu placate preko Google checkout za sve sajtove, bez obzira i ako taj sajt iziricito trazi PayPal. Google checkout je relativno malo zastupljen ali zato on tamo ima PayPal, pa vam sluzi kao most izmedju vas i sajtova koji traze PayPal.

Isto tako, cak i ako imate PayPal, ne salju svi sajtovi robu ovamo, pa vam je taj posrednik i u tom smislu resenje. On ima zvanicni sajt i tamo se takodje trazi PayPal, sto sam prvilikom prve kupovine i uradio (pre godinu dana) ali je u on u nastavku rada presao na Google checkout, za koji ja ranije nisam ni znao i sad mi je to glavni nacin placanja.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+74 Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun03.03.2011. u 08:34 - pre 160 meseci
Ja znam sigurno, licno provereno za NOVE kartice Intese, Rajfajzena i Komercijalne da NE rade. U Srbiji ima 20-30 banaka, mozda sa nekim karticama jos uvek radi.

Dobro bi bilo da nam ostavis link tog sajta/coveka koji vrsi usluzno placanje PP-a za $10.
 
Odgovor na temu

nestorbad
ns

Član broj: 219204
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun03.03.2011. u 10:31 - pre 160 meseci
http://www.forwardit.us/ evo linka

i danas sam pokusao da registrujem intesinu karticu na pp i mrka kapa

pitao sam gore navedeni link, pa sad cekam da mi odgovore
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+74 Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun03.03.2011. u 10:49 - pre 160 meseci
Nemoj da pokusavas vise... :)

Jos nesto VAZNO, da se ne zeznes kao ja... Kad jednog dana dodjes do kartice koja ce 100% raditi, ili kad jednog dana budes otvarao regularni srpski PP nalog, obavezno:

- promeni internet provajdera
- promeni racunar
- nikako (ponavljam nikako) ne koristi anonimni proxy, VPN ili bilo sta sto sakriva tvoj pravi IP

U suprotnom i taj regularni nalog mogu da ti banuju uz obrazlozenje: "Molimo Vas nemojte ovo shvatiti licno, ali nama je rizicno da poslujemo sa vama. Blokada vaseg naloga je nasa poslovna odluka na koju nemate pravo zalbe."

Veliki su to razbojnici... :) Ali su s druge strane i najbolji i neophodni i trebaju nam svima ko 'lebac...
 
Odgovor na temu

mima_cool

Član broj: 100948
Poruke: 309



+27 Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun03.03.2011. u 12:04 - pre 160 meseci
Otvorila sam treci racun pre nedelju dana otprilike (dva prethodna su mi blokirali), bas sa Intesinom karticom i za sad radi (dok i taj ne blokiraju)
 
Odgovor na temu

nestorbad
ns

Član broj: 219204
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun03.03.2011. u 12:14 - pre 160 meseci
zlatna su vremena bila kad ja upecam ribu pa odnesem na pijacu pa se tamo trampim sa jankom markom za saku soli i koji krompiric...a ovo sad online ofline paypal (izgleda mi sve da je ko ce koga...) :)
 
Odgovor na temu

nestorbad
ns

Član broj: 219204
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: kako otvoriti paypal racun03.03.2011. u 12:18 - pre 160 meseci
@mima_cool
pp racun ili racun u banci

mene interesuje ako uopste uspem da se registrujem na pp i recimo platim na ebay-u neki predmet koji je cirka 100$ i oni mi blokiraju pp nalog da li ce taj predmet stici do mene tj da li ce prodavac primiti uplatu od mene i poslati artikal?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: kako otvoriti paypal racun

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 50338 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.