Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PDF small preview in browser uz pomoc ADF-a i JSF-a

[es] :: Java :: PDF small preview in browser uz pomoc ADF-a i JSF-a

[ Pregleda: 1955 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kruksmail
programer
Beograd

Član broj: 268137
Poruke: 43
212.200.34.*



+1 Profil

icon PDF small preview in browser uz pomoc ADF-a i JSF-a04.10.2010. u 09:40 - pre 165 meseci
Potrebna pomoc oko pdf small preview u browser-u. Imam PDF dokumente na serveru i sredio sam prikaz celog fajla, ali ne mogu nikako da namestim da mi na nekoj strani prikaze nekoliko dokumenata(ili samo jedan, sto vec i nije bitno) i pored naziva dokumenta vidim prvu stranu PDF-a u nekoj umanjenoj varijanti.

Bitna mi je i samo ideja kako da resim
Pozdav
 
Odgovor na temu

Tulex
Danguba
Novi Sad

Član broj: 170959
Poruke: 121
..4.252.195.static.beotel.net.



Profil

icon Re: PDF small preview in browser uz pomoc ADF-a i JSF-a04.10.2010. u 17:41 - pre 165 meseci
Jedino sto mi pada na pamet jeste da pomocu nekog PDF api-ja izvuces prvu stranu kao sliku i uvezes je u svoju jsf stranicu.
Imas mnogo besplatnih pdf apija tako da to nije problem. Jedino ne znam kako ce ti se to odraziti na performanse.
 
Odgovor na temu

javaworld
Programer

Član broj: 242089
Poruke: 8
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PDF small preview in browser uz pomoc ADF-a i JSF-a05.10.2010. u 08:45 - pre 164 meseci
Ako si u mogucnosti, tj. ako vec sada nemas ogroman broj dokumenata, mozes da dodas i jednu kolonu u tabeli baze podataka(koja pretpostavljam cuva podatke o dokumentima) putanja_do_naslovne_strane_pdf koja bi trebala da bude putanja do slike naslovne strane pdf dokumenta pa kasnije klikom na tu sliku na stranici da ti se otvori odgovarajuci pdf dokument.
 
Odgovor na temu

kruksmail
programer
Beograd

Član broj: 268137
Poruke: 43
212.200.34.*



+1 Profil

icon Re: PDF small preview in browser uz pomoc ADF-a i JSF-a05.10.2010. u 08:56 - pre 164 meseci
Sve je to ok. Tako sam i ja krenuo, ali je problem u tome sto ne mogu da od dokumenta izvucem prvu sliku, a da to nije upotrebom nekog externog konvertora. Meni je potrebno da kada se uradi upload fajla na server da se u isto vreme(ili nakon toga) dobije i snimi prva strana pdf-a kao neka slika. Nakon toga je lagano.
 
Odgovor na temu

Tulex
Danguba
Novi Sad

Član broj: 170959
Poruke: 121
..4.252.195.static.beotel.net.



Profil

icon Re: PDF small preview in browser uz pomoc ADF-a i JSF-a05.10.2010. u 09:07 - pre 164 meseci
Kao sto vec rekoh, postoji gomila java API-ja za rad sa pdf dokumentima.
Npr. iText, PdfRenderer itd. Nakon snimanja pdf dokumenta na server, pomocu tog API-ja ucitas pdf
i najcesce imas metodu tipa getPageAsImage(int brojStrane), pomocu nekog api-ja za rad sa slikama
(JAI, Jimi, ImageIO.....) sacuvas tu sliku gde hoces i u formatu koji hoces.

Evo i par linkova:
http://stackoverflow.com/quest...-to-a-series-of-images-in-java
http://www.coderanch.com/t/452...e/convert-PDF-file-image-files
http://www.qoppa.com/pdfimages/jpiindex.html
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: PDF small preview in browser uz pomoc ADF-a i JSF-a

[ Pregleda: 1955 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.