Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kompjuter se gasi odmah po paljenju

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: kompjuter se gasi odmah po paljenju

[ Pregleda: 6765 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

beavisES
BGD

Član broj: 110715
Poruke: 10
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon kompjuter se gasi odmah po paljenju27.09.2010. u 21:50 - pre 165 meseci
imam neki prastari kompjuter, celeron 2,66, ploca asus p4p800se, 512MB rama, neka ausus nvidia grafika...
e sad, kad ga upalim krene da se dize, izbaci poruku kao "overclocking failed pritisni f2 za default podesavanja..." iako nisam nista klokovao, i onda se ugasi, u najboljem slucaju predje do onog ekrana winxp i tu se ugasi, znaci kako kad, neked sa gasi odmah, nekad nakon max 10 sekundi od paljenja... sto vise puta za redom probam, to krace radi.
probao sam drugu memoriju, kao i ovu u drugom kompjuteru, takodje i graficku, disk... ubacivao novo napajanje, vadio sve ostalo sto je viska, vadio bateriju sa ploce, i nista, isto...
jedino simptomaticno je sto sam slucajno zaboravio da prikljucim 4-pinski atx12v1 kabal na plocu, i tada mi se nije htio dici sistem niti upaliti ekran, ali je tako stajao i nije se gasio...
ima li neko neku ideju sta bi moglo biti? po ovome ostadose samo ploca ili procesor...
i zna li neko gdje bih mogao naci te ili slicne antikvitete, treba mi taj kompjuter?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-3.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: kompjuter se gasi odmah po paljenju27.09.2010. u 21:59 - pre 165 meseci
Možda se pregreva procesor?

Jesi li menjao pastu?
Ako nisi, eto ideje i gledaj da dobro vratiš hladnjak (izduvaj prašinu iz rebara) na procesor.
 
Odgovor na temu

beavisES
BGD

Član broj: 110715
Poruke: 10
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: kompjuter se gasi odmah po paljenju27.09.2010. u 22:06 - pre 165 meseci
ne bih rekao, imao sam problem na njemu sa pregrijavanjem, nekad ranije, skidao sve cistio, stavio novu pastu... tada se gasio nakon nekog, u odnosu na ovo mnogo duzeg vremena... sad se gasi za 2-10 sekundi...
probacu opet ovo sa skidanjem hladnjaka, ali nisam optimista...
 
Odgovor na temu

Uranijum
R. Srbija

Član broj: 54551
Poruke: 266
89.216.46.*



+13 Profil

icon Re: kompjuter se gasi odmah po paljenju28.09.2010. u 22:21 - pre 165 meseci
Mozda ti se desio neki karambol sa podesavanjima u BIOSu. Iskljuci napajanje iz struje, izvadi bateriju, prebaci dzamper Clear_CMOS u polozaj za brisanje pa posle deset minuta vrati dzamper kako je bio i vrati bateriju. Proveri za svaki slucaj kako ti stoji kuler na procesoru. Resenje kulera za socket 478 je po meni najgore. lako se desi da hladnjak ne legne kako treba pa se procesor ne hladi kako treba.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Asahi
Pedja Miletic
ewhekvc
hvcjwsdkc
Beograd

Član broj: 310471
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: kompjuter se gasi odmah po paljenju30.12.2012. u 17:17 - pre 137 meseci
Pozdrav prijatelju,
da li si do sada uspeo da resis problem sa kompjuterom koji si naveo ovde?
Imam potpuno iste komponente koje si naveo i z divno cudo isti problem.
Da li si to uspeo da resis i kako ako jesi.
Poz
 
Odgovor na temu

kktigar

Član broj: 154653
Poruke: 111
*.teol.net.

Jabber: kktigar@hotmail.com


+5 Profil

icon Re: kompjuter se gasi odmah po paljenju01.01.2013. u 22:50 - pre 137 meseci
Citat:
Asahi: Pozdrav prijatelju,
da li si do sada uspeo da resis problem sa kompjuterom koji si naveo ovde?
Imam potpuno iste komponente koje si naveo i z divno cudo isti problem.
Da li si to uspeo da resis i kako ako jesi.
Poz

Ne znam da li ce ti neko odgovoriti iz ove teme ali da pokusam da objasnim! Ta greska ukazuje na klokovanje procesora, odnosno na (ne strucno) mjenjanje njene frekvencije rada!
Procesor u tom slucaju pocinje da se pregrejava i gasi (restartuje) masinu iz bezbednosnih razloga... Potrebno je vratiti podesavanja biosa na pocetna (najbolji nacin za to je vadjenjem baterice na 30-ak sek i clear CMOS dzamperima)... Pozeljno je proveriti i termalnu pastu!
Najbolji nacin da se kvar ustanovi i otkloni je da se to detaljno pregleda od strane strucnog lica, mi preko foruma mozemo da ukazemo na sta se greske odnose ali ne i 100% slucajeva da otklonimo, jer je drugacija situacija kada masinu imam ispred sebe i kada se igram s njom (ispitujem) a drugacije je ovako virtuelno!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: kompjuter se gasi odmah po paljenju

[ Pregleda: 6765 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.