Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako povezati dva racunara

[es] :: SOHO Networking :: Kako povezati dva racunara

[ Pregleda: 7400 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ardwark

Član broj: 232926
Poruke: 13
82.117.202.*



Profil

icon Kako povezati dva racunara27.09.2010. u 19:38 - pre 165 meseci
Kako da povezem dva racunara, odnosno stoni racunar i laptop. Prvi ima pristup internet a laptop bih povremeno zeleo da povezem sa stonim racunarom kako bih preuzeo podatke koje sam skinuo. Uvek sam to radio preko fles memorije ali ima dosta podataka pa je sve to islo dosta sporo. Znaci interesuje me samo preuzimanje podataka sa drugog racunara. Bilo bi dobro kada bi postojao neki kabl neka varijanta preko USB – a.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-4.sezampro.yu.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Kako povezati dva racunara30.09.2010. u 09:22 - pre 165 meseci
na koji ti se nacin desktop racunar kaci na internet ? ako je ruter sa jednim mreznim portom onda stavis switch povezes ga sa ruterom a kompove preko LAN nakacis na switch, i umrezis kompove, ako ti je bitno samo preuzimanje podataka i eventualno net na laptopu onda savis kompove u isti workgroup, i share-ujes podatke koje bi zeleo da preuzimas sa laptopa, najbolje je da serujues sve particije i na desktopu i na laptopu.
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Kako povezati dva racunara30.09.2010. u 10:02 - pre 165 meseci
Treba li mu switch?
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-4.sezampro.yu.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Kako povezati dva racunara30.09.2010. u 12:10 - pre 165 meseci
pa ako je kablovski internet u pitanju a modem ima kao po obicaju samo jedan USB i mrezni port ili jedan i ili drugi onda je bolje i lakse da stavi switch, ili ako je ADSL u pitanju a nema ruter/modem sa vise mreznih portova onda mu opet treba switch, tj lakse je i bolje da tako uradi, a u slucaju da mu ruter/modem ima vise portova onda samo do svakog kompa po mrezni kabel, a ako ima wireless onda samo neka postavi jedan komp kao master , i on ce preuzeti ulogu rutiranja saobracaja...

autor se nije izjasnio kakav net ima, kakav modem, ruter, i koliko su racunari udaljeni jedan od drugog, ako je na vecoj razdaljini onda da li zeli preko neta da ih umrezi, da li zeli bezzicno ili sta... treba malo detaljnije da opise problematiku...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako povezati dva racunara30.09.2010. u 12:33 - pre 165 meseci
Ako je već napisao da je cilj samo razmena fajlova, onda nema potrebe da se razmišlja kako da ima internet na drugom. Postoje USB kablovi za povezivanje dva kompa, ovde bi i svič završio posao mada je glupo da ga uzima ako već ne može da ga koristi i za internet ... Full rešenje jeste neki ruter pa ako nije problem da se odvoji 20-30€, onda to rešava sve, razmenu podataka kao i internet na drugom.
 
Odgovor na temu

ardwark

Član broj: 232926
Poruke: 13
82.117.202.*



Profil

icon Re: Kako povezati dva racunara01.10.2010. u 11:33 - pre 165 meseci
Cilj je samo razmena fajlova tako da je nebitno kakav internet imam. Mene interesuje taj kabl za povezivanje dva kompjutera (za koji nisam znao da postoji) jer moj kolega ima laptop pa ponekad dodje kod mene da bi preuzeo podatke koje sam ja skinuo sa interneta. Kakav je to kabl?
Hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Kako povezati dva racunara04.10.2010. u 01:25 - pre 165 meseci
MOžeš pomoću mrežnog UTP kabla (ako oba računara imaju mrežnu karticu) ili ovo što ti je celexx već pomenuo pomoću specijalnog USB kabla tzv. USB Bridge Cable
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Kako povezati dva racunara

[ Pregleda: 7400 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.