Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postavljanje rigipsa na plafon

elitemadzone.org :: TechZone :: Postavljanje rigipsa na plafon

[ Pregleda: 18699 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Postavljanje rigipsa na plafon24.09.2010. u 11:03 - pre 165 meseci
Živim u potkrovlju i plafon mi je lamperija. U prošlosti bilo je prokišnjavanja krova tako da se se blago osjeti buđ od onih krovnih greda kada pada jača kiša. E sad, žena je alergična na spore gljivica i izdala je naređenje da postavim rigips ploče na plafon.
Sam plafon u jednoj sobi ima dve kosine, ali je lamperija savršeno ravna. Pitao bih iskusnije kako se ovo radi? Termo izolacija postoji iznad lamperije tako da mi ovo sve ne treba zbog same termoizolacije nego hoću da zaustavim padanje sitnih spora i prašine odozgo sa lamperije.
Planirao sam da rigips ploče pričvrstim direktno na plafon onim rigips šarafima, spojeve odradim glet masom i na kraju okrečim. Ima li porebe stavljati najlon pre rigips ploča?
Ovako nešto nisam nikada radio pa ako neko želi nabaciti koji savjet bilo bi super.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Postavljanje rigipsa na plafon24.09.2010. u 12:12 - pre 165 meseci
Ako želiš da se trajno rešiš buđi, gljivica, spora, prašine i neprijatnog mirisa, moraš ljudski da odradiš celu stvar.

Ali pre svega, nešto mi ovde ne štima. Ako je, kako kažeš u prošlosti krov prokišnjavao zašto bi se sada osećala buđ kad jače pada kiša ? To mi je nešto sumnjivo ? Jer, ako krov i dalje prokišnjava, ni ne pokušavaj da se zamajavaš sa gips kartonskim pločama nego iskoreni uzrok - popravi krov.

Ako je krov definitino dobar, tj. ne prokišnjava, onda čitaj dalje.
Code:

...
} else {
    return;
}
Postavljanjem gips kartonskih ploča preko postojeće lamperije samo ćeš privremeno da zamaskiraš problem. Uzgred, nikako ti ne preporučujem da šrafiš GKP na lamperiju, to se tako ne radi, i za relativno kratko vreme sve će se izvitoperiti i neće da liči ni na šta. Takođe, u zatvorenom prostoru, već postojeće gljive i buđ će samo dalje da se razmnožavaju i samo je pitanje vremena kad će da lamperija potpuno da istruli a GKP da popadaju.

Dakle, moj savet (jedini logičan i pravilan): poruši plafon od lamperije. Pobacaj svu trulu, smrdljivu i prašnjavu izolaciju. Napravi "roštilj" od profila namenjenih za GKP i izniveliši ga. Postavi izolaciju (termo i hidro) i postavi ploče. Dobićeš potpuno nov i zdrav plafon koji će posle krečanja potpuno da promeni (na bolje naravno) izgled potrkovlja, kao i da poboljša kvalitet života u njemu.

Pogledaj: www.knauf.rs i www.rigips.rs Potraži i internacinalne sajtove. Naći ćeš mnogo slika, dokumenta i video klipova kako se to radi. Potraži i na YouTube ima mnogo snimaka.

Napomena: u Americi se GKP montiraju na drvene grede. To nije praksa u Evropi. Ipak, ako naumiš da radiš sa drvenim gredama, moraš da znaš da su to osušene grede koje više "ne rade". Ni ne pokušavaj da radiš sa čamovim gredama koje se kod nas prodaju kao "drvena krovna građa".


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Postavljanje rigipsa na plafon24.09.2010. u 14:00 - pre 165 meseci
U pravu si da treba rešiti uzrok. Mislio sam podići par salonit ploča (tu gdje je prokišnjavalo i odakle se osjeti buđ), zamjeniti daske i gredu koju sam već primjetio da je natrula kada sam jednom prilikom zavirivao pod ploče.
Sama lamperija je, odozdo gledano, u odličnom stanju, e sad što ti kažeš pitanje je kakva je sa gornje strane. To ću provjeriti.
Rigips ploče sam mislio direktno za lamperiju zbog toga što bi mi tako manje životnog prostora uzelo tamo gdje su kosine. Jer ako stavim profile pa rigips, to je + širina profila pa bi na kraju kosi dio te prostorije bio veći.
Ali hvala na savjetima.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Postavljanje rigipsa na plafon

[ Pregleda: 18699 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.