Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li mi je legalan objekat?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li mi je legalan objekat?

[ Pregleda: 1831 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bubnjar2
Bubnjar

Član broj: 268988
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Da li mi je legalan objekat?22.09.2010. u 00:49 - pre 165 meseci
Ovako....

Nasledio sam kucu pre skoro decenije od oca, on je ranije nasledio kucu od svog oca a mislim da je jos moj pradeda pravio kucu (moguce zajedno sa dedom kad mi je deda bio mlad).

Pre par godina (mislim da je bilo oktobra 2008) dobio sam neki poziv za neko uvodjenje u neku novu evidenciju iako je kuca bila upiasana u katastar. To je normalno proslo odneo sam im nasledno resenje i svoju licnu kartu i to su odradili za 5-10 minuta.

E nedavno sam otisao da izvadim posednovni list i u njemu pise "Objekat je izgradjen bez dozvole".

Ja sam mislio da u vreme kad je gradjena ta kuca nisu ni postojale dozvole za gradnju, ili mozda gresim? Kuca je davno upisana u katastarsku evidenciju. U katastru takodje postoji ucrtan plan kuce. Da li bi bilo moguce da postoji ucrtan plan i upisana povrsina ukoliko je objekat nelegalan?

Da li je moguce da je to u posedovnom listu samo konstatacija da je objekat izgradjen kad nisu trebale dozvole ili objekat treba ja da legalizujem?!
Ja sam bubnjar, ne zamerite mi ako nekad lupam.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Da li mi je legalan objekat?22.09.2010. u 05:24 - pre 165 meseci
Probaj i ovde:

http://forum.mojepravo.net/viewforum.php?f=47
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Da li mi je legalan objekat?22.09.2010. u 08:44 - pre 165 meseci
Ja upravo ovih dana, sa jednom geometarskom firmom, završavam (nadam se) ucrtavanje plana moje nelagalno nadozidane kuće u katastarske knjige. Oni u svojim evidencijama (elektronskim, naravno) ucrtaju faktičko stanje, i dodaju napomenu - nelegalno. Tako, moguće je da su u katastarskim knjigama i nelegalni objekti.

Pošto je tvoja kuća jako stara, mislim da je ovo samo napomena. Ipak, konktretne informacije možeš dobiti samo od pravnika u službi katastra.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li mi je legalan objekat?

[ Pregleda: 1831 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.