Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Popravka TV prijemnika i video rekordera

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Popravka TV prijemnika i video rekordera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19773 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

koschava
Novi Beograd

Član broj: 177663
Poruke: 52
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Popravka TV prijemnika i video rekordera12.04.2011. u 15:26 - pre 157 meseci
Evo juce i danas sam u nekoliko navrata iskljucio TV preko mreznog prekidaca, odnosno iskljucivanjem uredjaja iz uticnice i to je dalo rezultat, tako da se vise ne pojavljuje mesanje boje u levom gornjem uglu, sve se vratilo u normalu. Hakija1710 zahvaljujem ti se na savetu, koji svakako moze pomoci i drugima, ukoliko im se ovako nesto pojavi na TV prijemniku.
 
Odgovor na temu

krkili
radnik-elektronicar
Srbija

Član broj: 273804
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Popravka TV prijemnika i video rekordera12.04.2011. u 16:09 - pre 157 meseci
Da ali docice dan kada deo koji sluzi da razmagnetise nece moci to vise da radi pa ces morati ili da ga menjas ako nije dobar ili ces morati da ga nosis u servis da ga majstor posebnim aparatom razmagnetise!Ima jos jedna fora-uzmes pistolj lemilicu od 100w i priblizis je tom mestu gde su boje pomesane,upalis i vrtis par krugova ali pazi da ne preteras!Naravno to radis dok ti je televizor upaljen jer nema svrhu kad je ugasen!Pozz!
 
Odgovor na temu

Hakija1710
Srbija

Član broj: 210865
Poruke: 654
*.adsl-1.sezampro.rs.



+25 Profil

icon Re: Popravka TV prijemnika i video rekordera12.04.2011. u 18:03 - pre 157 meseci
Citat:
krkili: Ima jos jedna fora-uzmes pistolj lemilicu od 100w i priblizis je tom mestu gde su boje pomesane,upalis i vrtis par krugova ali pazi da ne preteras!

Zasto opterecivati ljude kada postoji u aparatu strujni krug koji je namenjen za to samo ga treba iskoristiti.
 
Odgovor na temu

krkili
radnik-elektronicar
Srbija

Član broj: 273804
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Popravka TV prijemnika i video rekordera12.04.2011. u 22:44 - pre 157 meseci
Kolega Hakija vidi se da da niste detaljno procitali sta sam napisao pre toga nego ste brze bolje pozurili da citirate nesto sto po vama nema smisla iako se to pokazalo u praksi kao delotvorno!!!
To sam namerno naveo jer se meni desilo da PTC nije mogao sam da razmagnetise ekran kad su se u uglu pojavile fleke.
Tu foru mi je odao drugi kolega serviser inace moj dobar prijatelj koji je majstor sa dugogodisnjim iskustvom tako da ne znam sta je tu problem sto sam to naveo!!
Sta biste vi preporucili u slucaju da PTC ne moze sam da odradi posao?
Ovaj forum zato i postoji-za razmenu misljenja i da se pomogne ljudima koji imaju neki problem!!
 
Odgovor na temu

Hakija1710
Srbija

Član broj: 210865
Poruke: 654
*.adsl-1.sezampro.rs.



+25 Profil

icon Re: Popravka TV prijemnika i video rekordera12.04.2011. u 23:17 - pre 157 meseci
krkili@
Nisam imao nameru da se prepirem niti da nekome solim pamet.
Koristenje razmagnetizatora i fora za razmagnetisanje je 2-3 stepenik u popravci fleka u boji.
Drugo radi se o korisniku kome opravka TV nije struka pa upotrebu tih pomagala moze pogresno razumeti i pokusati koristiti.
Zasto koristiti top da biste ubili muvu?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

krkili
radnik-elektronicar
Srbija

Član broj: 273804
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Popravka TV prijemnika i video rekordera13.04.2011. u 08:55 - pre 157 meseci
Kolega Hakija!
Nisam imao nameru da ispadnem drzak niti da se pravim nesto pametan,samo sam zeleo da pomognem coveku koji je imao problem!
Naravno da su te stvari 2-3 stepenika nagore kao sto ste rekli,ali sam hteo da uputim coveka sta da radi kad PTC vise ne moze sam da se izbori sa time,jer desi se da neko stavi zvucnik na tv ili pored,ili neki mali tranzistor i onda se ekran namagnetise pa dodje do mesanja boja!!
Sto se tice posebnog aparata za razmagnetisanje ekrana za to bi vec morao da se obrati strucnom licu jer to nije aparat za igranje sobzirom da se radi pod naponom a i mnogi neznaju da ga naprave kako treba a onda moze da nastane karambol i da dodje do tragedije!!U pravu ste kad kazete da kad neko ko nije strucan za ove stvari nebi trebalo da se bavi time jer moze da napravi vecu stetu nego sto jeste a i pritom moze da povredi sebe!
U svakom slucaju i vama kao i njemu zelim puno srece u zivotu i dalji uspeh u radu!!!
Pozdrav od Krkija!!!!
 
Odgovor na temu

nadja_89
nezaposlena
zrenjanin

Član broj: 295240
Poruke: 1
*.rdsnet.ro.



Profil

icon Re: Popravka TV prijemnika i video rekordera12.12.2011. u 20:10 - pre 149 meseci
Cao,imam jedno pitanje za vas imam strai ei nis tv 55100 color i nedavno sam ga prikljucila na antenu i prvi put je radilo dobro al kad sam ga drugi put prikljucila slika skace non stop, ne znam kako to da stelujem,sigurno ima neko dugme ili slicno .sve ostalo je ok i boje i zvuk samo slika nije stabilna.pomagajte, jer treba zbog toga da ga vodim kod majstora.ima i daljinski ali dzabe kad se ne razumem u ta dugmeta.hvala vam unapred.
 
Odgovor na temu

pentium4
Bira

Član broj: 181289
Poruke: 168
92.241.158.*



+1 Profil

icon Re: Popravka TV prijemnika i video rekordera11.03.2012. u 18:07 - pre 146 meseci
da li bi neko mogao,da uploaduje ovu knjigu ili zna li neki drugi link,jer nažalost megauploada više nema...a bio bih vam veoma zahvalan za dobijanje ove knjige
 
Odgovor na temu

KANDAHAR
SERGEJ PETROVIC
nezaposlen
SABAC

Član broj: 300678
Poruke: 2
91.150.70.*



Profil

icon Re: Popravka TV prijemnika i video rekordera12.03.2012. u 14:16 - pre 146 meseci
http://rapidbelgrade.com
 
Odgovor na temu

pentium4
Bira

Član broj: 181289
Poruke: 168
92.241.158.*



+1 Profil

icon Re: Popravka TV prijemnika i video rekordera12.03.2012. u 15:40 - pre 146 meseci
velika hvala!!!!
 
Odgovor na temu

KANDAHAR
SERGEJ PETROVIC
nezaposlen
SABAC

Član broj: 300678
Poruke: 2
91.150.70.*



Profil

icon Re: Popravka TV prijemnika i video rekordera12.03.2012. u 16:09 - pre 146 meseci
http://rapidshare.com/files/23...video_rekordera.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/23...video_rekordera.part2.rar.html
pass: [email protected]
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Popravka TV prijemnika i video rekordera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19773 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.