Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bezicni link za kameru

[es] :: Elektronika :: Bezicni link za kameru

[ Pregleda: 4426 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fr.wgrg
Srbija

Član broj: 245863
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Bezicni link za kameru15.09.2010. u 18:55 - pre 165 meseci
Pozdrav..

Potrebna mi je pomoc oko sistema za nadzor.
Imam video karticu i dve zicne kamere. Sve lepo radi.
Sad mi trebaju jos dve kamere, ali udaljenost od kamere do pc-a je 150m, a i da bi vuko kabl, morao bih kopati u zemlju, jer su kamere skroz na drugom objektu.
Trazio sam neke uredjaje, prijemnik i predajnik na 2.4 Ghz, ali nisu ih imali, a i cena je bila oko 90 e.
Za moje dve kamere, to bi bilo skoro 200e.
Pa sad razmisljam, dali ima negde u srbiji, prijemnik i predajnik za kamere, najbolje bi mi bilo da moze jedan da salje dve slike, razdaljina 150m, kad bi se antena digla na krov, bilo bi opticki vidljivo.
Ili ako mi je to preskupo, mislio sam da mozda cak kupim neki komp za 50 e, bluetooth modem neki kvalitetniji, pa da tako saljem slike na glavni racunar. dali postoji takav softver, ili nesto slicno... mozda cak to podrzava i program od kartice za kamere...
Ili, ne znam sta je ovo, mozda bih mogao i to iskoristiti?
http://www.winwin.rs/wireless-...-80211.66.html?productId=22430

Hajde razmislite, pa mi odg nesto... najvise bi mi odgovaralo da preko blututa, ili nekog modema na kompu saljem sluku na glavni komp, ali ne znam koji software mi tu treba, i dali postoji takav...

-
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.207.*



+2 Profil

icon Re: Bezicni link za kameru15.09.2010. u 21:42 - pre 165 meseci
Nisam razumio da li se kamera namjerava da kupi ili su kamere vec postavljene pa treba naci nacin za spajanje.

Ako se kamere tek namjerava da kupi onda bi trebalo mozda razmisliti o kamerama koje imaju mrezni prikljucak LAN ili bezicni LAN prikljucak WLAN.Onda uz mreznu karticu na racunaru dobiva se slika u zavisnosti da li je WLAN ili LAN.

Sto se tice rjesenja za prenos slike sa kamera koje su namjenjene prenosu zicno ima ali su poskupa i niko ne moze garantovati da ce raditi sa opremom.

Bežični adapter PCI TP-Link TL-WN851N, 300Mbps/Atheros/2x2MIMO/2.4GHz/802.11-ovo je wirelles kartica za PC WLAN za primanje bezicnog mreznog signala ( mreza ili internet ili oboje) moze se iskoristiti ako su same kamere IP bazirane i imaju wireles mogucnost.
 
Odgovor na temu

fr.wgrg
Srbija

Član broj: 245863
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bezicni link za kameru15.09.2010. u 22:06 - pre 165 meseci
Ok... ali jos ne razumem te ip kamere.... kako se one prikljucuju na racunar? Dali se one ustvari kace na internet, pa se onda preko neta gleda na racunaru? Ili kamera salje signal na nekoj frekvenciji i onda se to hvata i ide u pc (onda nerazumem sto se zovu ip?) ??

Za sad imam samo jednu, zicnu kameru, bile su u ponudi i neke bezicne, ali mi se nisu cinile odgovarajuce. (a planiram jos dve)
Onda sam trazio taj bezicni modul sa prijemnikom i predajnikom, ali nisu imali.

IP kamere su, koliko vidim bas dosta poskupe, pa sam mislio da bi me najjeftinije izaslo da kupim znaci, te bezicne adaptere za komp, prijemnik i predajnik, i da onda ove tri kamere prvo sprovedem u novi komp preko video karte, i onda da softverom preko bezicne kartice predajnika saljem signal na glavni komp, na kom je prijemni bezicni adapter. Imam i neku antenu kod glavnog kompa, dok nisam uveo adsl, imao sam bezicni net, antena je ova
Taj komp, plus video karta i ovi bezicni moduli bi me izasli oko 100-120 e, (komp bi kupio samo kuciste, prikacim svoj monitor tastaturu i ostalo, podesim sve, i sklonim monitor i tastauru) a taj bezicni link koji nemaju kosta 80 e, i to za jednu kameru.


-
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.207.*



+2 Profil

icon Re: Bezicni link za kameru15.09.2010. u 22:24 - pre 165 meseci
Zovu se IP kamere zato sto koriste internet protokol za komunikaciju.Spajaju se na lokalnu racunarsku mrezu (LAN)

Spajaju se pomocu LAN kabla (patch) na ruter odnosno mrezu ( mogu i direktno na racunar ali je spajanje onda drugacije u zavisnosti od kamere najcesce crossover).Bezicne odnosno WLAN uz sebe najcesce imaju i LAN konekciju.WLAN imaju mreznu wireles karticu kao i laptopi i pomocu njih se kace na bezicni ruter odnosno acces point.

Uz njih dodje i instalacioni CD te se instaliraju kao i npr. printer na racunar.Uz njih se dobije i software za snimanje i pregled ali sve to zavisi od kamere do kamere.Sve IP kamere imaju mogucnost gledanja slike preko interenta ako na sebi imaju integrisan server(vecina ima).Pregled se vrsi tako sto se ukuca IP adresa na browseru internet explorer ,mozzila,chrome opera ili drugi te on automatski izbaci web sucelje kamere te onda uz username i pasword pristupa pregledu ili setupu ( i ovo zavisi od kamere do kamere ali je princip isti).Slicno kao pristupu ADSL modema ili rutera prilikom podesavanja njihovih parametara.


Ako je prije bio wirelles internet VELIKA JE MOGUCNOST da je WLAN kartica vec ugradjena u racunar te je onda trosak samo nabavka kamera.Ne znam da li je antena bila spojena na ruter ili direktno kablom na racunar.

http://www.dlink.com/products/category/?cid=37 ovo je link za jednog proizvodjaca kamera. Imaju unutrasnje i vanjske kamere s tim sto za vanjsku najcesce treba i kuciste u koje se ona stavlja jer je kuciste zastita od vanjskih vremenskih nepogoda kisa,snijeg vlaga,hladnoca itd.
 
Odgovor na temu

fr.wgrg
Srbija

Član broj: 245863
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bezicni link za kameru16.09.2010. u 21:42 - pre 165 meseci
Hvala..

Mislim da cu ipak naci negde bezicni link i resiti stvar, jer te ip kamere su poprilicno skupe, a performanse nisam bas primetio neke ozbiljnije kamere ispod 200e.
I jos jedno pitanje.... u vezi pojacivaca slike, sledeca situacija/
zicna kamera, spojena na komp kablom od 50m (kabl kineski tanki sa 4 zice za video i napajanje zajedno) a takodje ista kamera, sa kablom od 15m i to antenski, daje mnogo lepsu sliku od ove prve kamere.
Naravno, problem je kabli, pa me zanima sta mi je potrebno za pojacavanje signala da bi slika bila kvalitetnija i bez gubitka.
Jel se to zove video balun, i hoce moci da pojaca sliku bez obzira sto je kabli losiji i duzi?

Hmm.. ili ipak..
WLAN ili moja kartica od bezicnog interneta je neka, reink jet, 2.4ghz 54 B/G model: WL-150G-C , neka mala, jadna...
Nzm dali bi tu mogao iskoristiti (uz prateci program) za primanje wlan ip kamere, ali posto nisam odusevljen ponudom ip kamera, meni treba prvenstveno nocna kamera, dometa do 50m nocu, a takve ip kamere su boli glava. Mislio sam, da ako ova kombinacija odgovara, da kupim najmanju ip bezicnu kameru, i da samo umesto krsa od te kamere, samo spojim moju nocnu, i trebalo bi da radi ?
-
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
*.pppoe16809.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Bezicni link za kameru16.09.2010. u 22:32 - pre 165 meseci
Ovako sto se cijelog sistema tice ne valja kombinovati previse razlicitih tehnologija u takav jedan sistem.Problem je kompatibilnost i kvar takve opreme (vrlo cesto se moze desiti da nesto za sta kazu da je kompatibilno na kraju ispadne da je nekompatibilno).

Morate se odluciti da li da nastavite sa nadogradnjom postojeceg sistema ili prelazak na potpuno novi sistem.Koliko vidim stari sistem je donekle "improvizacija".Problem je kabla.Kabl koji je nekvalitetan NIKADA nece dati odgovarajuci kvalitet signala.Sam kabl je srce takvog sistema jer pomocu njega doprema se signal.Pojacivac video signala bi mogao da pomogne ali ne znam koliko jer nesto gdje se gubi signal tesko moze da se nadoknadi ( sve zavisi od situacije do situacije).Samih pojacivaca ima razlicitih vrsta ali se mora poklapati vrsta izlaza signala iz kamere sa signalom pojacivaca , crno bijela ili kolor slika a na kraju ni pojacivaci nisu jeftini.A moze se desiti da ne budu kompatibilni sa kamerom.

Wireles kartica moze se koristit za kameru ali mora se gledati da je ista frekvencija kamere i kartice. Zavisi i od udaljenosti te proprocionalno udaljenosti signal slabi te se moze desiti da na samu karticu morate staviti externu antenu.Koliko sam shvatio Vi zelite da kupite neku IP kameru i onda da program i sve ostalo zamijenite sa svojom kamerom.Ako vasa kamera nije IP odnosno nema istovjetne prikljucke kao IP kamera nece se moci spojti umjesto te kupljene kamere fizicki a o kompatibilnosti da ne govorim.


Problem je i integracija svih kamera odnosno kako cete snimati sve video signale i tu moze doci do nekompatibilnosti .

Od svega Vam se najvise isplati kupiti istovjetne kamere kakve vec imate te ih kablom spojiti na racunar.Pa makar morali kopati jer od kombinacija razlicite opreme ili kupovanja potpuno nove opreme ovo je najeftinije rjesenje a i znate da sve to koristite.

P.S

Mozda je pametno da postavite pitanje na TechZonu tamo ima nekoliko tema o Video sistemima odnosno sistemima video nadzora. Vise glava je pametnije od jedne.

[Ovu poruku je menjao Miro Spiro dana 16.09.2010. u 23:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fr.wgrg
Srbija

Član broj: 245863
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bezicni link za kameru23.09.2010. u 19:52 - pre 165 meseci
ok..ok...
Nasao sam neki jeftiniji bezicni link, pa sam to namestio. domet je oko 50 m, ali meni je to dovoljno samo da nemoram da kopam u zemlju da bi sproveo kabli.
E sad, koje je najbolje i najkvalitetnije resenje za kabli? treba mi 60m kabla, i da slika bude sto bolja. I to znaci 3 kamere mi treba da dovucem do kompa.
Dali da kupim 3 kabla za antenu od 60m, ili, video sam da postoje neki video baluni, koji prenose sliku preko utp kabla, e sad, ne znam sta je bolje...
-
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.218.*



+2 Profil

icon Re: Bezicni link za kameru23.09.2010. u 20:53 - pre 165 meseci
Najbolje je kabl za antenu koji je predviđen za prenos signala,ili pogledati po radnjama sa video nadzorom i opremom koliko je kod njih bas namjenski za kamere.Mislim da je to mnogo bolje od UTP kabla.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Bezicni link za kameru

[ Pregleda: 4426 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.