Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22475 | Odgovora: 137 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 16:58 - pre 167 meseci
Vest koju sam upravo pročitao:

Citat:
Beograd -- Zbog neadekvatne garedrobe pojedini ljudi u Pirotu izbrisani su sa evidencije Nacionalne službe za zapošljavanje.

Oni smatraju da se na ovaj način nerealno smanjuje broj nezaposlenih lica.

U službi za zapošljavanje kažu da je u pitanju veoma mali broj građana, koji se zbog šorceva i majica bez rukava briše iz evidencije.

Dragan Jocić iz Pirota nezaposlen je 10 godina.

Od srede on više nije na evidenciji Nacionalne službe za zapošljavanje, ali ne zato što je dobio posao već zato sto je, prema proceni radnika obezbeđenja bio neprikladno odeven i nije mogao da uđe i prijavi se u zakazano vreme.

U Nacionalnoj sluzbi za zapošljavanje kažu da, iako ne postoji kodeks ponašanja u pisanoj formi, građani bi morali da znaju kakvo odevanje je prikladno za odlazak u javnu ustanovu ili instituciju.

Jocić kaže da nije jedini koji je na izuzetno viskoj temperature vraćen zbog odevanja.

Istog dana još nekoliko građana iz istog razloga nije uspelo da ostvari svoja prava.

Građani Pirota kažu da i oni često nisu zadovoljni radom tih službi do kojih ne mogu da dođu zbog neadekvatne garderobe.

U poslednjih par godina broj nezaposlenih u Pirotu kreće se od 8 i po do 9.000 . Trenutno je bez posla 8700 lica.


Izvor: http://www.b92.net/info/vesti/...08&dd=28&nav_id=454797

E, sad, gde je granica bezobrazluka koju ćemo trpeti i gde je granica bezobrazluka do koje će činovnici koje svi mi plaćamo i koji treba da rade za nas - ići?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-130-112.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 17:32 - pre 167 meseci
kako su krenuli s izbacivanja sa nzs spiska,na kraju ce zvanicno biti 100 ljudi nezaposleno... :(
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 17:47 - pre 167 meseci
Citat:
SlobaBgd:E, sad, gde je granica bezobrazluka koju ćemo trpeti i gde je granica bezobrazluka do koje će činovnici koje svi mi plaćamo i koji treba da rade za nas - ići?


Nesto si ti tu druze pobrkao. Koliko ja znam, trenutno uredjenje "drzave" Srbije je da narod postoji zbog administracije i vlasti, a ne obratno.
Dje si ti bio za poslednjih 50-tak godina?!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+537 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 17:50 - pre 167 meseci
I treba.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 17:59 - pre 167 meseci
Jesam za dress-code u državnim ustanovama, ali izbrisati ljude iz evidencije zbog nepoštovanja istog je stvarno BS.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 18:38 - pre 167 meseci
Mi čitamo vest, koju uobliči novinar-dopisnik (čitaj: zaposlen u nekoj lokalnoj "novini").

Taj događaj ima sigurno i svoju "drugu stranu", ali onda ne bi bila vest i ne bi se uklapala u nameru dopisnika, da podkrepi sumnju "...kako se skidaju ljudi sa evidencije..."

Činjenica je - da ti (nezaposleni) ljudi dobijaju neki dinarski iznos za vreme trajanja tog statusa.
Ko od čitalaca može znati...u kakvom "gardu" je nastupio dotični lik, šta je i koga je... sve "po spisku", kakvim neartikulisanim tonom... itd. itd.

Opšte mesto je, da ljudi biraju posao, odbijaju ponuđeno, a vode se kao nezaposleni, dok prihoduju na razne načine

Razumem da je nezaposlenost velika muka, ali često se predimenzioniše, dramatizuje...da bi bila uverljivija.

Ne verujem da službenica može "tek tako", iz čistog ćefa, da briše ljude sa spiska.

Pozdrav

Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 18:41 - pre 167 meseci
Citat:
Odin D.: Nesto si ti tu druze pobrkao. Koliko ja znam, trenutno uredjenje "drzave" Srbije je da narod postoji zbog administracije i vlasti, a ne obratno.
Dje si ti bio za poslednjih 50-tak godina?!


U pravu si.Kako se pokazuje, jesmo tu da bismo tovili i mazili ove sa vlasti.
Gde sam bio? Jbt, i ja se sad pitam.

Citat:
Miroslav Cvejić: I treba.


Šta - i treba?!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+537 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 19:25 - pre 167 meseci
Treba najuriti ljude koji kao sa plaže ulaze u takve institucije.

Ja sam ovog leta bio 3 puta u birou za zapošljavanje. Svaki put obučen i obuven kako treba i da sam se isticao kao obučen kao kr€ten, jesam. Sit se nagledam prljavih nogu i znojavih pazuha. Nisam zagledao, jednostavno ne možeš a da ne vidiš, svaki treći je tako obučen (tj. svučen). Priča da nemaju para da se obuju ne pije vodu jer ako ima para za 2 mobilna telefona, sigurno ima para da se obuje. Svakom ko u papučama dođe treba kao u turskom zatvoru, pendrekom po tabanima.

 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 19:26 - pre 167 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: Mi čitamo vest, koju uobliči novinar-dopisnik (čitaj: zaposlen u nekoj lokalnoj "novini").

Taj događaj ima sigurno i svoju "drugu stranu", ali onda ne bi bila vest i ne bi se uklapala u nameru dopisnika, da podkrepi sumnju "...kako se skidaju ljudi sa evidencije..."

Činjenica je - da ti (nezaposleni) ljudi dobijaju neki dinarski iznos za vreme trajanja tog statusa.
Ko od čitalaca može znati...u kakvom "gardu" je nastupio dotični lik, šta je i koga je... sve "po spisku", kakvim neartikulisanim tonom... itd. itd.

Opšte mesto je, da ljudi biraju posao, odbijaju ponuđeno, a vode se kao nezaposleni, dok prihoduju na razne načine :D

Razumem da je nezaposlenost velika muka, ali često se predimenzioniše, dramatizuje...da bi bila uverljivija.

Ne verujem da službenica može "tek tako", iz čistog ćefa, da briše ljude sa spiska.

Pozdrav


Pa nije sluzbenica tek tako izbrisala coveka sa evidencije. On je imao zakazano tad i tad. Radnik obezbedjenja (pri tom najverovatnije sa veoma malom skolskom spremom i mozda i mamuran i mozda se vec zakacio sa nekim rodjakom stranke...) nije dozvolio da stranci da udje zbog pravila oblacenja koja verovatno nigde nisu bila istaknuta. Mogu da potpisem da bi sigurno dozvolio nekoj tek svrsenoj studentkinji da udje u minjaku (narodski nazvanom do**cnjaku), jer bi mu to prijalo oku. Znam da nije ali mozda tom coveku vera zabranjuje da nosi duge rukave i nogavice u letnjem periodu.

Sve u svemu ovo je po meni klasicno izivljavanje radnika obezbedjenja potkrepljeno direktivom sa vrha da na svaki nacin treba smanjiti broj nezaposlenih na evidenciji i time prividno smanjiti nezaposlenost i nesposobnost (vrlo retko i nemoc) ljudi koji rade u Nacionalnoj sluzbi za zaposljavanje.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 19:27 - pre 167 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: Treba najuriti ljude koji kao sa plaže ulaze u takve institucije.

Ja sam ovog leta bio 3 puta u birou za zapošljavanje. Svaki put obučen i obuven kako treba i da sam se isticao kao obučen kao kr€ten, jesam. Sit se nagledam prljavih nogu i znojavih pazuha. Nisam zagledao, jednostavno ne možeš a da ne vidiš, svaki treći je tako obučen (tj. svučen). Priča da nemaju para da se obuju ne pije vodu jer ako ima para za 2 mobilna telefona, sigurno ima para da se obuje. Svakom ko u papučama dođe treba kao u turskom zatvoru, pendrekom po tabanima.


Prihvatam da mi se zabrani da dodjem u papucama u bilo koju javnu ustanovu onda kada se i zenama to zabrani. Ako vec stalno govorimo o ravnopravnosti onda mora ravnopravnost da deluje na pbadve strane.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+537 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 19:32 - pre 167 meseci
Ja nisam po polovima diskriminisao. Ja bih da se ista pravila primene na bilo koju osobu (mušku, žensku ili neodlučenu).


 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 19:38 - pre 167 meseci
Citat:
madcama: On je imao zakazano tad i tad.


Pa i ja kada imam zakazano sviranje tad i tad, obučem "koncertno odelo" da ne bi kelneri i gosti bili uredniji od mene.
Naravno, tad i tad je valjda neko službeno vreme, pa se treba malo prilagoditi tom takvom i takvom činu...a ići (ne)obučen - kao na pecanje

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 19:58 - pre 167 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić
Ja sam ovog leta bio 3 puta u birou za zapošljavanje. Svaki put obučen i obuven kako treba i da sam se isticao kao obučen kao kr€ten, jesam.


A razdeljak na koju si stranu stavio?
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+537 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 20:02 - pre 167 meseci
Razdeljak sam ostavio u srednjoj školi

Ali ne bih menjao veštinu upotrebe dezodoransa za frizuru, kao većina ljudi koje sam sreo na birou.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-130-112.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 20:12 - pre 167 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić:i znojavih pazuha

a ti obucen u odelu se ne oznojis?
ili izadjes napolje da napravis samo 2 koraka, od vrata automobila sa klimom, do vrata "sluzbene" zgrade,koja je mozda klimatizovana?

@vladimir, koncert i cekanje u redu na maglu,ovaj u nsz-u bas i nije isto,ne mislis tako?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+537 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 20:17 - pre 167 meseci
Nisi shvatio, nisam ja mislio na to da li se neko oznojio, već na to da nosi majicu bez rukava (siledžijku) pa je pazuh vidljiv, a to što je znojav ne ulepšava ni malo prizor.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 20:31 - pre 167 meseci
@Miroslav Cvejić
Citat:
Treba najuriti ljude koji kao sa plaže ulaze u takve institucije.


Kakva je to poštovanja vredna institucija - biro za javljane nezaposlenih?!
Mesto na koje treba da se tad i tad javiš kao da si na uslovnoj slobodi, pa da te proveravaju da li si napustio mesto boravka. I onda neki nadobudni pripadnik obezbeđenja (koje takođe mi plaćamo) proceni da nisi odeven kako treba, pa te vrati sa kapije te Institucije i tako tvoje poštovanje njihovog tad i tad pada u vodu.
Takođe, obrati pažnju na sledeće:
Citat:
U Nacionalnoj službi za zapošljavanje kažu da, iako ne postoji kodeks ponašanja u pisanoj formi, građani bi morali da znaju kakvo odevanje je prikladno za odlazak u javnu ustanovu ili instituciju.


Izdrkavanje šačice prepotentnih i bahatih.
Da taj iz obezbeđenja i taj koji je skinuo dotičnog sa evidencije Institucije popiju otkaz, i da se malo oni potucaju po hodnicima Institucije, drugačije bi bilo.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 853



+152 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 20:38 - pre 167 meseci

Slazem se da treba postojati dress code, u suprotnom ce neko da se pojavi samo u govnjivim gacama sa obrazlozenjem-vrucina mi je.

 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+537 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 20:43 - pre 167 meseci
Recimo da sam tako nešto i video nedavno. Ulazi baja u šorcu, bez majice u autobus. Slobodna procena da se okupao pra više od nedelju dana. Nije klošar, imao je mobilni u ruci. Linija 95, ušao je kod zelenog venca. Autobus klimatizovan i baja posle minut ladno u sred tunela otvara prozor i vrišti kako mu je vrućina. Jel u autobusu definisan "dress code"? Jel piše na vratima kako se ne ulazi?
Jel ovo normalna pojava?

E pa takvi ljudi kad pokušaju da uđu u neku instituciju i poljube vrata, umesto da se obuku, krenu da psuju, vređaju i zovu novinare.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće28.08.2010. u 22:17 - pre 167 meseci
Sve je to apsolutno nevazno, da je ovo uredjena drzava kakva nije ovaj slucaj bi imao sudski epilog nakon kojeg doticni vise ne bi ni morao da radi. Na stranu vase zgrazavanje necijim stilom odevanja (ili nedostatkom istog) situacija je takva da je slobodnom gradjaninu zemlje uskraceno zakonsko pravo na osnovu nezakonite odluke glorifikovane salteruse zvane upravnik ispostave biroa. Vi mozete da mislite da je dress kod oabvezan ali nije niti je propisan niti moze biti propisan jer uvodi diskirminaciju (koja je protivustavna), naposletku gde je granica, pera se zgrazava wife-beaterke ali milica upravnica, ona ne voli zene koje ne nose luj viton torbe, ipak treba drzati neki nivo kad se pojavljujes pred njenim visocanstvom salterusom.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Izbrisan sa spiska NSZ zbog odeće

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22475 | Odgovora: 137 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.