Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Klijent server desktop aplikacija i čuvanje podataka

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Klijent server desktop aplikacija i čuvanje podataka

[ Pregleda: 1691 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vllado2
Vladimir Peric
software developer, Raking
Beograd

Član broj: 163403
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Klijent server desktop aplikacija i čuvanje podataka27.08.2010. u 10:47 - pre 165 meseci
Treba da napravim server aplikaciju, koja ima nekoliko klijenata. Broj klijenata se može povećati.

Server prikuplja podatke od klijenata, koji imaju lokalnu bazu.

Sad, moguće je da dođe do prekida mreže, tako da bi klijenti sve podatke morali da čuvaju u lokalnoj bazi.

Koristiću neki ORM maper, tipa NHibernate, Entity Framework ili SuperSonic.

Pitanje:

Zanima me da li već postoji neki framework koji služi za takav vid komunikacije, da u slučaju prekida sve čuva u bazi na nekom steku,
ili nešto slično što bi olakšalo ovakav zadatak?

Na kraju, sve može da se uradi ručno, ali mislim da je bolje iskoristiti nešto ako već postoji.
pozdrav, Vlado
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Klijent server desktop aplikacija i čuvanje podataka27.08.2010. u 10:51 - pre 165 meseci
SQL Replikacija?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vllado2
Vladimir Peric
software developer, Raking
Beograd

Član broj: 163403
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Klijent server desktop aplikacija i čuvanje podataka27.08.2010. u 11:24 - pre 165 meseci
Ne znam kako bi to išlo, pošto mislim da imam kontrolu nad celim procesom iz koda,
ne preko SQL servera. Naročito zato što će postojati neke razlike nad istim tabelama,
a kamoli izmeću klijentske i serverske baze.

Takođe, cilj mi je da klijentske aplikacije rade jako brzo, zbog mušterija, tako da
mogu da smanjim protok mreže ako nekako pakujem pakete koji stižu, i smanjim frekvenciju,
pošto serverska aplikacija ne mora biti updateovana u minut, može kašnjenje par minuta.

I na kraju, iz iskustva znam da je teško napraviti replikaciju. Radiće se na MySql bazi,
no svejedno, radije bih uradio na ovaj način, sve iz koda.

svejedno, hvala na savetu !


pozdrav, Vlado
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Klijent server desktop aplikacija i čuvanje podataka

[ Pregleda: 1691 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.