Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne mogu skontati obrazac za sifru !!!

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: Ne mogu skontati obrazac za sifru !!!

[ Pregleda: 2220 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sassaboss
novi sad

Član broj: 86580
Poruke: 24
77.239.87.*



Profil

icon Ne mogu skontati obrazac za sifru !!!13.08.2010. u 17:55 - pre 166 meseci

Imam nizove brojeva od 8 cifara:

75531311
86074605
87454206
98334271
99212313

treba mi obrazac po kome se generisu
ovi brojevi.

Da li postoji neko resenje u vidu softvera
ili ako neko ima ideju kako da generisem
nove cifre ali sa ovim obrascem.

 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.dsl.optinet.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: Ne mogu skontati obrazac za sifru !!!13.08.2010. u 20:05 - pre 166 meseci
Koji je izvor brojeva? Možda nema lako shvatljiv pattern...
 
Odgovor na temu

sassaboss
novi sad

Član broj: 86580
Poruke: 24
77.239.87.*



Profil

icon Re: Ne mogu skontati obrazac za sifru !!!14.08.2010. u 16:02 - pre 166 meseci
Kako mislis izvor, nije mi bas najjasnije.
Imam samo ove cifre.
E sad kad bih nekako mogao da generisem
nove da su po obrascu od ostalih :(
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.dsl.optinet.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: Ne mogu skontati obrazac za sifru !!!14.08.2010. u 16:36 - pre 166 meseci
Mislim na to odakle ti te šifre?
Vjerojatno su šifre random, a na uzorku od 5, će i najsofisticiraniji algoritmi ostati nemoćni. :)
 
Odgovor na temu

sassaboss
novi sad

Član broj: 86580
Poruke: 24
77.239.87.*



Profil

icon Re: Ne mogu skontati obrazac za sifru !!!24.08.2010. u 23:10 - pre 166 meseci
Sifra se generise iz datuma sata i minuta.
Tako da svaki naredni minut obrazac uzima trenutne
vrednosti i generise cifre.

Da li ista pomazu ove informacije u vezi datog
problema.
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.uns.ac.rs.



+67 Profil

icon Re: Ne mogu skontati obrazac za sifru !!!26.08.2010. u 11:38 - pre 166 meseci
na prvi pogled , brojevi su rastuci , pa pretpostavljam da je algoritam linearan
(pod pretpostavkom da su ovde izlistani u redosledu kojim su dobijeni, a ne namerno poredjani tako)
mozda jednostavno odseca neki deo (n znacajnijih bita recimo) od trenutnog vremena

ali bi pomoglo kad bi imao veci uzorak

ako imas neki program koji ih generise, malo reverznog inzinjeringa bi daleko pomoglo:)
 
Odgovor na temu

black_dog
Agencija za spasavanje situacija
Free Style

Član broj: 255457
Poruke: 20
62.101.133.*



+2 Profil

icon Re: Ne mogu skontati obrazac za sifru !!!07.09.2010. u 05:02 - pre 165 meseci
Pozdrav omladino ....
let get started :D


ovo je tipicni prikaz nesto sto ja zovem .. token a vjerovatno i vi.
otp token moze da bude ovakav (al u pare daj e ovo taj token jer sam vidio demonstracije bas sa ciframa)


Token saga I:

Uniqe database with id (prof sam sa eng i srp i bsr)

baza se sastoji od pitanja i odgovora koji su vec izgenerisani i imaju ogranicen vijek (npr 100 000 pitanja odgovora)
P:[123456]
korisnik sad ukljuci svoj mali token i unese ovo i dobije
O: [654321]
ovo nije bas prakticno jer ako imamo 100 000x2 (pitanja i odgovori) za 1 korisnika , ali djeco mi znamo da je ovo super super za ? da, podmornice
znate plovi podmornica blizu americke obale i dobije P:[223012]
a onda otvore kovertu sa tim brojem i dobiju: raznesi njujork , nedaju nam da se bavimo piraterijom ...


Token saga II (neki ozbiljan bankarski svijet):

imas hash funkciju , ili simetricni algoritam , korisnik User ima token u kojem je njegova sifra ili tu sifru unosi svaki put kada upali token.
Generator koji je dodat serveru generise neki 64 bitni ili vise (ma moze i manje al ne bih se zezao za ispod 64 )

P: 2209867 >>> user pali token unosi personal kode 1122 (da , moze i ovako mali , ima trick i sa ovim)
Unosi pitanje 2209867

funkcija enc(user pvt kod , pitanje)
npr za funkciju mozemo uzeti SHA-1 , i sifra koja moze biti duzine do 6 brojeva


e sad token dobije fcd72cbad7be27b8aa23c62a7be2e4c7361951b4 (obratite paznju na cifre samo)
odavde izvlaci samo brojeve : 72727823 (da , samo prvih N brojeva , tacnije nesto sto je nemoguce pogoditi ni iz 3 puta rofl) a moguce je i da izvuce obrnutim redoslijedom brojeve ...al mi nikad to necemo saznati .. zapravo , ako bi smo kindapovali inzinjera i drzali ga na vodi i hljebu 7 dana ... kontate ?

kuca kao response serveru i server ga autzh na nekih 3 min (raifaisen je banka , sve ostalo su salteri ;) :)


da li vi ovo kontate ?

Token saga III:

server uzima unix time (pod php ide time(); pod c time_t sec;)
funkcija XY (sha-1 , 3des , aes256 ... ovo je zaista lagano pitanje pa uzece ono koje je ekonomicno i daje dobre rezultate a nece biti teoretski savladano npr za 5 godina ... svi znamo sta je ono "teoretski")

rezultat = funkcija 3des(unixtime , userpass)
korisnik kuca rezultat serveru i server ga limituje na 3 minute il 5 i tako

ja bih rekao da su ovi brojevi povezani vremenski npr obrazac 99xx 98xx , ako si dobio ukazuje da mozda ta funkcija ima buug. npr ako se ponovi AABBCC , ovo AA u nekoliko slucajeva za redom , mi mozemo pricati o propustu , a koji se vjerovatno bazira na vremenskoj distanci ili generatoru sl brojeva na serveru.


teoretski , i andjelina j. nocu masta o meni .. teoretski.

hmhm provaljivanje , ako je bazirano na vremenskom kodu bi moglo da ide otp ovako
kada se korisnik nakaci na server u recimo kada ce biti vrijeme vraceno (2 ujutru) ti , il osoba XYU ga uprati snif snif , vidi njegov response.
ceka da se vrijeme vrati, za 1 sat i recimo 15 min ranije krene da brutforca pitanje tako sto salje zahtev non stop i kad npr u tih 15 min il 5 min ( a ranije je legitimni korisnik kucao taj odgovor , a pitanje je bazirano na vremenu .. a vrijeme se vraca ..)
dobije pitanje od servera , on samo posalje lagano vec ranije uhvacen odg ...


Toliko. puno pozdrava.
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: Ne mogu skontati obrazac za sifru !!!

[ Pregleda: 2220 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.