Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1110304 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku29.03.2018. u 12:16 - pre 74 meseci
Jesam, na kojoj adresi si ti u SRB prijavljena za to njih boli uvo. Kad budes dosla u CH onda moras da budes prijavljena na istoj CH adresi. Ja i moja zena i dan danas u Srbiji se vodimo na razlicitim adresama
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
...wline.res.cust.swisscom.ch.



+34 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku29.03.2018. u 21:24 - pre 74 meseci
Ja sam prijavljen na tri adrese, Srbija, Bugarska, Svajcarska, nikakav problem.

Emagico, kad cemo na pivo, da prodju ferije pa se cujemo...
serb.ch
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku30.03.2018. u 07:05 - pre 74 meseci
Citat:
Serb.ch: Ja sam prijavljen na tri adrese, Srbija, Bugarska, Svajcarska, nikakav problem.

Emagico, kad cemo na pivo, da prodju ferije pa se cujemo...


mozes ti biti prijavljen na 69 adresa u 69 drzava. Problem je sto adresa sluzi kao odrediste za prijavu poreza, a ne znam koliko je pametno da se akas i prijavljujes prihode tamo gde ni ne zivis.

Druga stvar je sto su Srbija i Bugarska neuredjene drzave. probaj da se prijavis u CH i DE pa ces videti sta pricam...
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
...wline.res.cust.swisscom.ch.



+34 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku30.03.2018. u 08:24 - pre 74 meseci
Ne brini ti za mene, koliko je to pametno, a ocigledno i ne shvatas zasto sam prijavljen na tri adrese, tj imam svoje razloge i ne vidim tu nista lose.
serb.ch
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.04.2018. u 12:04 - pre 73 meseci
Citat:
Arsenije.G:
Jel treba nekom posao Vozaca B/E kategorija, potrebno znanje Nemackog. Firma je iz SH al se radi okolina WInterthura i DE CH. Plata je msm od 4'300 do 4'500, nisam siguran al msm da je pocetak od 15.04.2018. Ako neko ima interes nek posalje PP. Licno poznajem coveka, znam da je posten i da nece biti nikakvih problema.


kako Svajcarci prihvataju nase dozvole ?
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

sgtalexxx

Član broj: 334529
Poruke: 89



+6 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.04.2018. u 11:43 - pre 73 meseci
Jel ima nekih novih informacija sto se tice Hrvatskih drzavljana i zaposlenja/boravka? Kako sada stoje stvari za njih?
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
31.10.149.*



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku08.04.2018. u 07:10 - pre 73 meseci
Koliko znam, HR je na kontigentu.
https://www.sem.admin.ch/sem/e...a/eu-efta_buerger_schweiz.html
 
Odgovor na temu

sgtalexxx

Član broj: 334529
Poruke: 89



+6 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku08.04.2018. u 10:54 - pre 73 meseci
Sto znaci da i oni sada imaju prava kao i svi ostali EU drzavljani ili jos postoje kvote i restrikcije?
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
31.10.149.*



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku09.04.2018. u 20:24 - pre 73 meseci
Kvote

Croatian nationals: 450 short-term L Permits, 50 long-term B permits (unchanged).

https://www.santaferelo.com/kn...EFTA-and-non-EU-EFTA-Nationals
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku09.04.2018. u 21:03 - pre 73 meseci
7 godina je klasicno ogranicenje i u EU.

U slucaju Hrvatske to je dakle do 2013+7=2020 godine

Hocu da kazem da CH su u obavezi da daju EU gradjanima prava kakva oni imaju i u EU, nikako manja, a veca samo ako oni hoce...
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.04.2018. u 20:44 - pre 73 meseci
Citat:
zlocesti_bn:
Citat:
zlocesti_bn:
Da prosledim novosti sto se tice postupka dobijanja drzavljanstva.

Dakle, moze da se preda vec nakon 4 godine i 10 meseci boravka u CH i 3 godine braka(pod uslovom da je supruznik imao drzavljanstvo pre braka).

10.03.2017. poslao sve potrebne papire

14.03.2017. stigao mejl sa potvrdom da su uredno dobili papire i da ce pokrenuti postupak

26.05.2017. dobio pismo sa pozivnicom za razgovor u Lozani 09.11. gde ce tema biti gde sam sve bio i sta radio u poslednjih 5 godina u CH.

Takodje trebam da im posaljem sledece papire: da nisam u dugovanju, potvrdu da redovno placam porez i da nisam nikad kasnio sa istim, dal sam na socijalnoj pomoci, tri poslednje platne liste, kakva mi je trenutna profesionalna situacija(da li radim ili studiram), da li primam neku pomoc od AVS-a.

Javljam za dalje...



Citat:
Prosao razgovor koji je moram reci zaista bio prijatan.

Razgovor je trajao nekih 15', pitanja su bila kako sam upoznao suprugu, da li sam dolazio pre braka za CH, kako smo odrzavali vezu, da li planiramo jos dece...

Sta mislim o politickoj situaciji u CH, da li idem na manifestacije fezane za CH, sa koliko CH drzavljana provodim vreme privatno, zasto zelim CH drzavljanstvo...

Na kraju razgovora rekao mi je da sad taj dosije ide u policiju i da oni stavljaju svoj izvestaj o meni i salju za Bern(koji se u ovom slucaju okupira za razliku od obicne naturalizacije kad je kanton zaduzen). U tom izvestaju pise da li sam bio privodjen, kaznjavan, pravio probleme itd.

Nakon sto policija to posalje, a to ce biti najdalje 7 dana od dana razgovora sto sam imao, nakon tri do sest meseci otprilike stize racun iz Berna da se plate troskovi naturalizacije i nakon uplate treba da prodje 7 do 10 dana max dok obrade u kompjuteru podatke i nakon toga se ide na slikanje za pasos i licnu i to je to :)

Naravno, ovo sve pod uslovom da se zahtev odobri.


13.02.2018. Stiglo pismo koje treba da potpisemo supruga i ja da nema nikakvih krivicnih postupaka protiv mene i da nemamo nameru da se rastajemo

20.02.2018. Stigao pozitivan odgovor iz Berna za drzavljanstvo, preuzimanje pisma je kostalo 765 franaka. U pismu takodje pise da u sledecih dva meseca treba jos komuna i kanton da se izjasne ako su protiv ali to u mom slucaju ne bi trebalo da bude problem.

To je to za sada :)


05.04.2018. Dobio zvanicnu potvrdu za drzavljanstvo, ostalo je samo da odem da se slikam za dokumenta :D
 
Odgovor na temu

sgtalexxx

Član broj: 334529
Poruke: 89



+6 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.04.2018. u 09:34 - pre 73 meseci
Citat:
zlocesti_bn: 05.04.2018. Dobio zvanicnu potvrdu za drzavljanstvo, ostalo je samo da odem da se slikam za dokumenta :D


A koliko si ti dugo u CH? I pod kojim papirima?
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.04.2018. u 15:06 - pre 73 meseci
gledao sam reportazu o nekom Amerikancu profesoru izjasnjavala se komuna i bilo cak neko lokalno glasanje i odbili ga, navodno kao suvise arogantnog i neintegrisanog. Nije ucestvovao na seoskim proslavama itd itd...

A on da zasxxxre na sve to rece, pa ja sam Amerikanac i ne znam sva pravila niti me zanimaju, ali zivim ovde vec +20 godina !!!

epic
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
...wline.res.cust.swisscom.ch.



+34 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.04.2018. u 19:09 - pre 73 meseci
Ne vidim razlog sto nekome toliko znaci svajcarsko drzaljanstvo, bar kod mene u opstini dele ga svakome ko ispunjava vremenske uslove boravka, mozda i ja sutra uzmem nikad se ne zna, ali ne razumem sta je to nekome prednost ovde u odnosu na ostale koji imaju radnu dozvolu. Prvo mi smo auslenderi i ostacemo auslenderi, nikad nas nece gledati kao prave svajcarce, kao i nasa deca, i da promene ime i prezime, opet se vidi na razne nacine da nisu svajcarci, mada to nije razlog da ne prodju bolje u odnosu na nas (prva generacija), i kod nas postoje uspesni Romi, ali su Romi, nisu Srbi, isto tako prolaze Srbi u Hrvatskoj, Albanci u Grckoj, Turci u Bugarkoj, kao i svi auslenderi na zapadu, sem SAD, tamo ne postij nacija, da ne shvatite pogresno, nisam rasista, samo govorim onako kako je realnost. Mi smo ovde Jugosi, to najbolje znaju zemljaci koji zive ovde, a tu spadaju svi narodi iz bivse Jugoslavije, tek su sad u zadnje vreme poceli da prave razliku malo, ali opet je ostao naziv JUGO, i onda neko uzme pasos i kaze ja sam Svajcarac, nisam Srbin, Hrvat, Slovenac, Makedonac, Albanac... a ovde mu na celu pise JUGO. Lepa zemlja, bez daljnjeg, lep standard, dobri zakoni, ali ne zanosite se oko nekih stvari da cemo nekad postati Svajcarci ako uzmemo njihov pasos, ili nasa deca, unuci...
serb.ch
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.04.2018. u 20:19 - pre 73 meseci
Citat:
Serb.ch: Lepa zemlja, bez daljnjeg, lep standard, dobri zakoni, ali ne zanosite se oko nekih stvari da cemo nekad postati Svajcarci ako uzmemo njihov pasos, ili nasa deca, unuci...

Mogu da kažem da se ne slažem sa tobom. Mene jesu gledali drugačije od kada sam uzeo CH pasoš, mada naravno ako si nula onda ti ni pasoš neće pomoći i puno promeniti stvari. Pre bih rekao da može da pomogne kod onih kojima fali još malo za neku bolju poziciju ili da lakše pređu u neki državni institut ili neku drugu državnu instituciju, gde Švajcarci (bar nezvanično) imaju prednost. Pored toga, ja sam to uradio zbog dece jer ovako mogu da biraju gde će (ne samo u CH).
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.04.2018. u 20:37 - pre 73 meseci
Citat:
Serb.ch:
Ne vidim razlog sto nekome toliko znaci svajcarsko drzaljanstvo, bar kod mene u opstini dele ga svakome ko ispunjava vremenske uslove boravka, mozda i ja sutra uzmem nikad se ne zna, ali ne razumem sta je to nekome prednost ovde u odnosu na ostale koji imaju radnu dozvolu. Prvo mi smo auslenderi i ostacemo auslenderi, nikad nas nece gledati kao prave svajcarce, kao i nasa deca, i da promene ime i prezime, opet se vidi na razne nacine da nisu svajcarci, mada to nije razlog da ne prodju bolje u odnosu na nas (prva generacija), i kod nas postoje uspesni Romi, ali su Romi, nisu Srbi, isto tako prolaze Srbi u Hrvatskoj, Albanci u Grckoj, Turci u Bugarkoj, kao i svi auslenderi na zapadu, sem SAD, tamo ne postij nacija, da ne shvatite pogresno, nisam rasista, samo govorim onako kako je realnost. Mi smo ovde Jugosi, to najbolje znaju zemljaci koji zive ovde, a tu spadaju svi narodi iz bivse Jugoslavije, tek su sad u zadnje vreme poceli da prave razliku malo, ali opet je ostao naziv JUGO, i onda neko uzme pasos i kaze ja sam Svajcarac, nisam Srbin, Hrvat, Slovenac, Makedonac, Albanac... a ovde mu na celu pise JUGO. Lepa zemlja, bez daljnjeg, lep standard, dobri zakoni, ali ne zanosite se oko nekih stvari da cemo nekad postati Svajcarci ako uzmemo njihov pasos, ili nasa deca, unuci...


gledaj to prakticno,

neka zanimanja su ipak rezervisana iskljucivo za drzavljanje. Mozda ce tvoj sin sutra hteti da bude policajac, sudija ili da radi u nacionalnoj banci ili nece moci biti direktor u Credit Suisse jer nema crveni pasos sa belim krsticem u cosku.

Zatim, covek cak i sa C dozvolom ipak je stranac. A vidis kakva vremena idu po Evropi, sutra lako moze (nedaj Boze) ali recimo SVP da ima 60% ko Orban ili Putko i da raspisu referendum ko je za to da se ukinu sve dozvole boravka ! I Auslander raus !

auwfidersen !

 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku12.04.2018. u 10:43 - pre 73 meseci
@sgtalexxx

Od aprila 2012. supruga je imala CH drzavljanstvo pre nego smo se vencali.

@serb.ch

Ne bih se bas slozio, ima pogodnosti dosta samo se ne prica javno o njima. Ne gledaju te isto ni kada imas B i C permin, a kamoli drzavljanstvo. Od dolaska u ovu drzavu zaljubio sam se u nju i vise je smatram svojom nego Bosnu u kojoj sam odrastao. Ova drzava je dala sve mojoj porodici i meni, a Bosna mi je dala samo probleme. Jedino lepo iz ex-Yu je SD Partizan :)

 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku13.04.2018. u 09:15 - pre 73 meseci
Citat:
Serb.ch:
Ne vidim razlog sto nekome toliko znaci svajcarsko drzaljanstvo, bar kod mene u opstini dele ga svakome ko ispunjava vremenske uslove boravka, mozda i ja sutra uzmem nikad se ne zna, ali ne razumem sta je to nekome prednost ovde u odnosu na ostale koji imaju radnu dozvolu. Prvo mi smo auslenderi i ostacemo auslenderi, nikad nas nece gledati kao prave svajcarce, kao i nasa deca, i da promene ime i prezime, opet se vidi na razne nacine da nisu svajcarci, mada to nije razlog da ne prodju bolje u odnosu na nas (prva generacija), i kod nas postoje uspesni Romi, ali su Romi, nisu Srbi, isto tako prolaze Srbi u Hrvatskoj, Albanci u Grckoj, Turci u Bugarkoj, kao i svi auslenderi na zapadu, sem SAD, tamo ne postij nacija, da ne shvatite pogresno, nisam rasista, samo govorim onako kako je realnost. Mi smo ovde Jugosi, to najbolje znaju zemljaci koji zive ovde, a tu spadaju svi narodi iz bivse Jugoslavije, tek su sad u zadnje vreme poceli da prave razliku malo, ali opet je ostao naziv JUGO, i onda neko uzme pasos i kaze ja sam Svajcarac, nisam Srbin, Hrvat, Slovenac, Makedonac, Albanac... a ovde mu na celu pise JUGO. Lepa zemlja, bez daljnjeg, lep standard, dobri zakoni, ali ne zanosite se oko nekih stvari da cemo nekad postati Svajcarci ako uzmemo njihov pasos, ili nasa deca, unuci...


mnogo razloga imas za ch pasos. i iz mog iskustva te definitivno drugacije gledaju. Tacno je to da ti neces nikad biti svajcarac kao ni ja, ali nasa deca koja su ovde rodjena su svajcarci hteli mi to ili ne da prihvatimo.
A i sva osiguranja placas manje, sutra ne daj boze da se nadjes u nekom problemu u svetu, zoves CH ambasadu a ne SRB. Putujes bez viza gde hoces, imas mogucnost napredovanja na poslu sigurno vecu. Evo kod mene u firmi ima jedna Ruskinja, hteli da je posalju u USA na neko usavrsavanje, kad su videli da joj treba viza itd, odustali. itd, itd, itd....
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku13.04.2018. u 10:33 - pre 73 meseci
Citat:
elmagico: Evo kod mene u firmi ima jedna Ruskinja, hteli da je posalju u USA na neko usavrsavanje, kad su videli da joj treba viza itd, odustali. itd, itd, itd....


Kad spomenu ovo sa Ruskinjom bas sam ja imao takav slučaj. Zvali na neki veliki promo događaj u Njujork pred Olimpijske igre, ali naravno svima trebala viza a vremena malo. Ja reko ne treba meni viza za USA, strpali me u avion i ja u Njujork, sve plaćeno još nas držali ko malo vode na dlanu. Ima sve svojih prednosti, ja bih rekao čak da svaki pasoš ima svojih prednosti, pa bio to naš, švajcarski ili albanski.
 
Odgovor na temu

ema3
Erika Spiric
nezaposlena
nezaposlena
Zrenjanin, Srbija

Član broj: 323665
Poruke: 2
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku13.04.2018. u 11:33 - pre 73 meseci
>
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1110304 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.