Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi GPRS-a i mail-a na telefonu

[es] :: Mreže i novosti :: Mobilni internet :: Pitanje u vezi GPRS-a i mail-a na telefonu

[ Pregleda: 1747 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Pitanje u vezi GPRS-a i mail-a na telefonu05.08.2010. u 21:33 - pre 166 meseci
Imam jedno pitanje....

Do sada sam koristio mts broj najvise za proveru poste kada nisam blizu racunaru, i to gmail nalog i nikad nisam bio guljen kao sada, ili nisam primetio :-)

Naime, sada sam preko telenora uzeo paket sa umrezenim brojevima na firmu, i prebacio sam i pregled poste na telenor broj, ali sam otvorio firmin mail pa njega i koristim.

Kada proveravam da li imam novu postu, i ako npr dobijem jedan mail, bez da ga otvaram obracuna mi 2kb i to je OK. E sad, kada dobijem mail sa prilogom, i kada otvorim da iscitam samo mail (znaci bez otvaranja priloga) obracunaju mi kao da sam i skinuo prilog!!!

Bas sam proveravao, npr dobio sam mail sa prilogom velicine 61kb, a i bilo je dosta teksta. Kada pre otvaranja maila, proverim velicinu, kompletan mail je 75kb, a obracunato mi je 120kb, jel neko moze ovo da mi razjasni?

Kao i da li je normalno da on meni automatski cim otvorim mail svuce i prilog, jer mi je ovo glupo, ako ja hocu samo da procitam teks maila, a prilog da otvorim kad budem pri racunaru, jer nit sam otvarao prilog, a on mi pegla racun samo zvoni

Gledao sam i u telefonu neka podesavanja ali ne vidim, ukljucio sam da kad radi prijem poste otvara samo header

Jel nesto ima ovde da se podesi, ili je ovo normalno?

Sve kontam kao i na racunaru, vidim da prilog postoji pa ako hocu da ga pregledam tada ga i otvorim, zar ne treba to tako i ovde?

Ili je sada razlika izmedju gmail-a i ovog mail-a kod provajdera da gmail taj prilog cuva kod sebe na serveru. a kod ovog provajdera vucem odmah sve cim hocu da pogledam mail i da ne zakljucujem sve iz naslova mail-a.

Da li ovde moze nesto da se podesi u outlook-u (kao sto sam stavio da mi cuva kopiju na serveru 2 dana) ili videti da li provajder nudi neku opciju?
 
Odgovor na temu

DSavic

Član broj: 83445
Poruke: 34
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi GPRS-a i mail-a na telefonu05.08.2010. u 23:01 - pre 166 meseci
To sto ti hoces radi samo Blackberry resenje. Sva ostala resenja (direct push, pull etc) rade sinhronizaciju sa serverom tako sto ti svuku ceo mail sa prilogom na phone.
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.static.zrlocal.net.



+2 Profil

icon Re: Pitanje u vezi GPRS-a i mail-a na telefonu06.08.2010. u 14:54 - pre 166 meseci
Citat:
DSavic: To sto ti hoces radi samo Blackberry resenje. Sva ostala resenja (direct push, pull etc) rade sinhronizaciju sa serverom tako sto ti svuku ceo mail sa prilogom na phone.


Ma najlakse cu da aktiviram dodatnu uslugu i platiti odredjenu kolicinu MB za svaki mesec i to ce svakako biti mnogo jeftinije, a to je i resenje koje si sam pomenuo, gde dobijes ako se ne varam odredjeni broj MB uz pretplatu za BB uslugu.

Nego mi cudno sto na Gmail-u ovih problema nisam imao, dobijao isto postu ali mi je klasicno skidao, neku sicu, a na racunaru sam otvarao prilog, a sada isto radim samo sto dere po racunu iako ne otvaram prilog

To me zanima, da li gmail stvarno to drzi kod njih pa prilog skidam kad hocu, a da u ovom mom trenutnom slucaju skida uvek sve komplet, otvorio ili ne otvorio prilog, pa onda kad i otvaram mail, zasto ne bih pregledao i prilog ako sam vec plati, zar ne?
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Mobilni internet :: Pitanje u vezi GPRS-a i mail-a na telefonu

[ Pregleda: 1747 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.