Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prerada TUNER LIST HU renault

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Prerada TUNER LIST HU renault

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20118 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
*.kbcnet.rs.



+2 Profil

icon Prerada TUNER LIST HU renault05.08.2010. u 12:12 - pre 166 meseci
:)
Pozdrav....

Razmishljam da na radio CD, tuner list, koji nema mogucnost da se doda AUX in, da dodam zice u sam sklop radia... To bi bilo negde ispred izlaznog pojachala... :)
Tako neshto sam nashao na ovom sajtu:
http://www.insightcentral.net/...aux-radio-cd-changer-free.html

negde na sredini stranice ima objashnjenje za taj dati radio kako se radi... Ja bih sad tako neshto probao da odradim na mom radiju, jer uredjaji poput CD sharzera koshtaju puno... XCARLINK isto koshta dosta... Povezivanje sa laptopom nije losha ideja, ali mora da ima SPDIF izlaz :/

Jedno lepo reshenje za ovaj radio je da se dodaju zice unutar samog uredjaja... :)

Pa me interesuje vashe mishljenje, o chemu bi trebalo povesti rachuna pri ovakvoj raboti... :)))) Hvala...

I josh jedna stvar... Na radio koji je na datom linku postoji mogucnost da se mutira predhodni stepen kad se ukljuci neki uredjaj... Bilo bi lepo napraviti elektronski sklop koji bi kad detektuje signal na ulazu aktivirao neki tranzistor koji bi aktivirao to mute (spojio dati pin na masu).... :))))

Hvala
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13051
*.adsl-4.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault05.08.2010. u 12:21 - pre 166 meseci
A šta bi bio izvor zvuka nakon prepravke?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
*.kbcnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault05.08.2010. u 12:31 - pre 166 meseci
MP3, laptop, ili mobilni telefon... U principu je svejedno samo da ima analogni izlaz...
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13051
*.adsl-4.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault05.08.2010. u 12:44 - pre 166 meseci
Onda je najjednostavnije da izvor zvuka povežeš sa potenciometrom za jačinu!

Naravno potrebno je nekako isključiti kasetofon.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
*.kbcnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault05.08.2010. u 13:16 - pre 166 meseci


Hmmmm.... On ima digitalni potenciometar, e sad je fora shto ima i daljinske komande itd... malo komplikovano... Videcu kad otvorim... Hvala


Na ovoj shemi ima gde se mutira radio, e sad ne znam kako je to kod mene odradjeno... Moram da otvorim radio... Uslikacu i staviti ovde... :))))
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13051
*.adsl-4.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault05.08.2010. u 13:29 - pre 166 meseci
Izvinjavam se mislio sam da je analogni potenciometar.

Onda kreni od izlaznog stepena unazad!

Malo sam se pogubio u pisanjima na 4-5 foruma a gde je šema tog radia?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
*.kbcnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault05.08.2010. u 14:46 - pre 166 meseci
Ehhh... Nemam shemu njegovu....

Video sam da je na http://www.insightcentral.net/forums/147096-post5.html sajtu chovek odradio da iz dela koji je zaduzen za radio, chovek je dodao L R masu i mute zice... I to radi lepo... Prekidach da mutira radio, a onda mu pusti zvuk sa mp3... :)))

Zaista zanimljivo, ali kod mene na radiju nishta nije obelezeno... :(((((
Sad samo da nadjem shemu za njega...

Evo par slika:


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault05.08.2010. u 23:09 - pre 166 meseci
Ja sam to napravio na dva svoja radija... Evo video jednog što sam snimio:

http://www.youtube.com/watch?v=GWxFZSyYy64

Znaći, cilj je da lociraš tuner i nađeš audio output. Na tvojim slikama vidim da je tuner od iza (ona metalna 'kutija' okomita na ploču). Ispod na ploči pronađi pinove od tunera... Ako na njima piše što je (u mom slučaju je pisalo), traži pinove L, R i GND. Ako ne piše ništa, nađi ih ručno... GND (masu) ćeš lako naći... Traži pin koji ima kontakt sa ostalim masama. L i R ćeš naći tako da upališ radio i diraš prstima pinove. Kad takneš one od izlaza, ćut ćeš lagano brujanje (kad prstima diraš ulaz u pojačalo/pretpojačalo, čuje se ono brujanje). Kad si ih našao, pinove L i R PAŽLJIVO odvoji. NEMOJ odvajat mase (GND). Oni su povezani onim vodovima dalje na kondenzatore nekakve. Između samog pina i kondenzatora napravi prekid skalpelom. Pazi da ne oštetiš ostale vodove. Nakon što si ih uspješno prekinuo, kad upališ radio više nebi smio čuti tuner već samo tišinu. I na pinovima si dobio audio izlaz iz tunera a na drugom kraju voda (kondenzatori) si dobio ulaz (možeš opet testirati prstima). Sada lijepo to odvedeš na jedan dvostruki KIP prekidač. I napraviš audio ulaz kakav želiš. Drugi dio voda, di je kondenzator, spojiš na sredinu prekidača. Na jednu stranu staviš svoj ulaz a na drugu pinove sa tunera. Mase sve poveži skupa. To je to.

Isto to sam napravio na jednom JVC CD playeru za auto i trenutno ga imam u sobi i sada baš puštam muziku sa laptopa... Super radi!
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
*.kbcnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault18.08.2010. u 14:29 - pre 166 meseci
Probao, ali nisam uspeo... Nema obelezene R,L izvode... Probao sam da pipam sa shrafcigerom (nezgodno je sa prstima jer kad je sklopljen ne mogu da pridjem do tamo... ) Uzeo sam shrafciger koji nije izolovan... II nishta..... :(

Moram da nadjem neki shemu za taj radio... :(
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault17.12.2012. u 22:42 - pre 138 meseci
Pozdrav, izvinjavam se svima što dižem temu iz "mrtvih", hteo sam samo da pitam Vladu da li je uspeo, i da li je našao šemu? Planiram da uradim isto ovih dana, pa čisto da znam u šta se upuštam..
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault17.12.2012. u 22:52 - pre 138 meseci
Jel imate isti radio ili (čim pitaš za shemu)? Ovo preko tunera mora radit 100%, samo je problem naći pinove. Osim ako nisu nešto dodatno zakomplicirali pa šalju digitalne signale između tunera i pretpojačala ali vjerojatnost je mala. Ovo sa SPDIFom na changeru me zbunilo, nisam prije viđao SPDIF na autoradijima.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault17.12.2012. u 23:13 - pre 138 meseci
Nije isti, njegov je cd player, a moj je kasetofon, ali su svi ulazi i izlazi isti, tj. može da se izvuče jedan i ubaci drugi. Za razliku od npr update list -a, koji
se nalazi takođe u nekim renault vozilima, ali je potpuno drugačiji što se tiče izlaza za displej, komande na volanu, itd..
Inače mali kuriozitet je da update list ima na zadnjoj strani dva rca konektora za analogni audio ulaz. I meni baš upadne ovaj drugi :D
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault18.12.2012. u 16:46 - pre 137 meseci
Gledam ja koji vrag znače update list i tuner list Kakvo je to ime za autoradio ili što bi već bilo? Ali recimo da update ima aux a tuner ne i spopao te ovaj bez Mislim da ti je najbolje riješenje putem tunera, kao što sam to ja uradio na aftermarket radiu i radi odlično.

Jesi probao otvoriti radio? Jel tuner odvojen ili je sve na istoj ploči? Večinu aftermarket radija koje sam otvarao imaju odvojen tuner i on uvijek bude oklopljen unutar male metalne kutijice i stoji okomito na glavnu ploču, lijevo/desno/iza CD playera ili kasetofona. Ako je tako, ne bi trebalo bit problema pri lociranju pinova. Ja sam radio samo sa aftermarket radijima i kod svih sam imao natpise pored pinova. Ova gamad koja proizvodi tvorničke radije vjerojatno ne stavi natpise ali se eksperimentalno opet može naći.

Malo sam guglao, za tuner list ima dosta toga po netu, ljudi su dekodirali CD changer i pokušavaju sami napraviti XcarLink, vjerojatno se i negdje service manual može naći, ja nisam uspio ovako na brzinu.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault18.12.2012. u 17:16 - pre 137 meseci
Saću ga otvoriti, pa ću videti kako stoje stvar. Malo mi je nezgodno jer nemam napajanje, a napolju je jako zima :) Elem, kupio sam
prekidač i ženski 3,5.. audio, pa se javim kad ga rasklopim.

Ps.-@Pioneer cdj 200 šibnuo sam ti pp
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault18.12.2012. u 17:44 - pre 137 meseci
Otvorio sam ga, i ovo sa kasetom mi deluje zgodnije, jer mi je pri ruci, tuner nee mogu ni da skontam gde je..
Evo fotke.


E sad, da li je ovo predpojačalo?
Kablovi iz glave kasetofona idu u njega(tri komada, crveni, crni i beli), i onda odatle četiri idu u ploču, s tim da
iz jednog kontakta idu dva. Na kontaktima piše R, L i C (iz c idu dva, kapiram da je to ground, a r i l su levi i desni kanal..?)
 
Odgovor na temu

midji84
Marko Simic
Koretiste Gnjilane

Član broj: 55581
Poruke: 57
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault18.12.2012. u 18:03 - pre 137 meseci
Ta mala plocica kod mehanizma nije predpojacalo, na njoj se nalazi preklopnik (prekidac).
Tako bar ja mislim.
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault18.12.2012. u 18:21 - pre 137 meseci
Izvinjavam se zbog glupog pitanja, ali čemu to služi?
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault18.12.2012. u 20:25 - pre 137 meseci
Mislim da kazetofon ima više prekidača, ali jedan je sigurno za to da pokrene kazetofon kad gurneš kazetu unutra.

Pogledao sam PM, iz ovog se definitivno nešto da kemijat. Zanimljiv je onaj dio sa shemom Sound Processora. Kao što vidiš, s lijeve strane su svi analogni ulazi, CD player i CD changer zaboravi jer oba direktno u Sound Processor idu kao SPDIF. CD ulazu ne možeš ni pristupiti budući nemaš CD player pa u mikrokontroleru nije isprogramirana opcija da se kao ulaz može izabrat CD (vjerojatno pod Source nemaš CD, već samo CDC koji ima svoj poseban SPDIF ulaz).

Zanimljivi dio je TAPE ulaz. Ovo nije baš jednostavno ali bi trebao na ploči locirati Sound Processor i locirat pinove koji predstavljaju ulaz za kazetofon i tu ubacit svoj ulaz. I onda, ako želiš zadržat funkciju kazetofona, staviš prekidač a kad želiš ulaz slušati, opet ubaciš kazetu unutra i samo prebaciš prekidač. A ako ti kazetofon ne treba, ne stavljaš ni prekidač već ostaviš samo ulaz i treba premostiti prekidač tako da zavara autoradio da je kazeta stalno unutra. Tako bi odabirom TAPE na radiu zapravo odabrao ulaz.

Drugi zanimljivi dio je ono sa AM. Samo ne kontam kako to funkcionira. Izgleda da za AM ima poseban ulaz. Ako ne slušaš AM postaje, možeš tu odsječi vodove i tu nakalemit ulaz i onda odabirom AM svira ulaz i ne treba ti prekidač. Samo ne razumijem kako funkcionira. Iz tunera idu dvije žice, jedna je LEVEL a jedna AM OUT. Level se spaja na FM|AML a AM out se spaja na AM|AM-R. Ako ima neka dobra duša da nam pojasni kako to funkcionira, baš me zanima. Možda bi se dao onaj AM-L i AM|AM-R koristiti pa da ulaz bude selektiran kad se odabere AM.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault19.12.2012. u 11:24 - pre 137 meseci
Teško da će biti išta od ovog. Bio sam danas kod momka koji se bavi elektronikom, našao sam pinout tog sound procesora ili šta je već, nije isti kao u onoj verziji sa cd-om. Pokušali smo nekoliko varijanti, i ni jedna nije uspela, čak ni direktno na pinove pojačala u njemu.. Jedino ako se neko baktao sa ovim neko duže vreme, ko se dobro razume u to, moguće je da postoji neka varijanta, al mi nismo uspeli da provalimo. Ili da se eventualno doda nešto, ali ja toliko vičan nisam.. Tako da-
ćorak. Hvala @Pioneer cdj 200 na interesvanju pomoći, ali ovaj moj HU se ispostavilo da je neki baš bangav.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Prerada TUNER LIST HU renault19.12.2012. u 12:39 - pre 137 meseci
Kvragu, negdje se mora taj ulaz valjda uvalit. Je*ala ih digitalija da ih je*ala digitalija Nema do dobrih starih autoradija gdje je sve analogno i da na "svakom čošku" možeš uhvatit audio signal i uvalit ulaz.

Ali reci ti meni jednu stvar, jeste vi to u kolima testirali ili? Ako niste, kako si uspio radio natjerat da radi van kola? Ja sam mislio napravit XcarLink za sebe u kućnoj radinosti (ja imam Citroen, radio je sličnog izgleda ali je Clarion, a auto nije moj pa ne mogu mjenjat radio a dati za Xcarlink koliko za novi radio mi nema smisla), imam frenda koji je genijalac za te stvari, i imam kodove za funkcioniranje CD changera i hrpu PIC programatora pa bi napravio emulator za CD changer i u istu kutijicu ugradio neki USB+SD modul sa eBaya da mogu slusat USB. Kako nesmijem dirat radio mislio sam na forumu od Citroena pitat da mi netko, tko je mjenjao radio, ako ne koristi stari donira besplatno pa da imam isti takav radio za test a ja bi po završetku projekta objavio sve kodove i sheme na internet i na njihov forum tako da bi svi mogli u kućnoj radinosti praviti si taj uređaj. Nažalost, nema te šanse da taj radio prosvira izvan kola, kad nije povezan sa centralnim računalom u autu. Drugi problem je što moj auto nije došao sa changerom i onda je opcija za changer "zaključana". U servisu, ako bi i pristali to otključat, vjerojatno bi naplatili, a oprema za povezivanje radija sa računalom te software za "prčkanje" po radiju se da nać na eBayu ali košta kao xcarlink. S tim softwareom bi uspio skinut blokadu s radija da radi izvan kola ali su mi troškovi onda veći od cjene Xcarlinka.

Ako ti se neda igrat se s time, i ako je auto tvoj, mjenjaj radio. Žalosno je da na ta tvornička radija rijetko stavljaju barem audio input. Danas bi se očekivalo od SVAKOG proizvođača auta da na tvornički radio nakelji USB/SD, CD/MP3, Audio Input i Bluetooth jer je to postalo standard, a nekad su mogli barem ulaze stavljat. Moj ne čita ni MP3 pa svakih tjedan dana pržim 2-3 CD-a i već se gušim u njima u autu Ali audio kvaliteta mi je iznad svega a ovaj tvornički Clarion ima zvuk da padneš na guzicu (jako kvalitetan) pa bilo kakvi transmitteri ne dolaze u obzir.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Prerada TUNER LIST HU renault

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20118 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.