Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa dhcp serverom na freebsd

[es] :: BSD :: problem sa dhcp serverom na freebsd

[ Pregleda: 4529 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

erminmo

Član broj: 219981
Poruke: 82
62.113.6.*



Profil

icon problem sa dhcp serverom na freebsd04.08.2010. u 22:26 - pre 166 meseci
Cao,

Ovako imam instaliran freebsd i sve mi super radi sto se tice DHCP servera na kojeg kucam mac adresu i hostname, i to radim preko webmin-a , ali s obzirom da trebam napraviti neku aplikaciju u MS ACCESSU da je jednostavnije za unos, rjesio sam my sql (username i pass), ali nikako ne mogu da skontam kako da se konektujem na DHCP iz ms access-a i tako da i to rjesem.

Unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.st3.cable.xnet.hr.



+25 Profil

icon Re: problem sa dhcp serverom na freebsd05.09.2010. u 17:44 - pre 165 meseci
Cek, ti hoces iz MS Accessa kontrolirat BSD-ov ISC dhcpd?

Sretno sa tim :)

Sad ozbiljno, ako si povezao dhcpd sa mysql-om onda ti treba frontend za mysql. Iako se Access moze koristit u toj ulozi, radje preporucam instalaciju nekakvog generickog frontenda tipa phpmyadmin. Cak i do 100 linija PHP/HTML koda za nekakav maleni specijalizirani frontend.

Ako i dalje ostajes pri Accessu, baci oko ovdje;
http://forums.mysql.com/read.php?65,140090,140090#msg-140090

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

[es] :: BSD :: problem sa dhcp serverom na freebsd

[ Pregleda: 4529 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.