Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CrystalReport kao WebService - pomoc

[es] :: .NET :: CrystalReport kao WebService - pomoc

[ Pregleda: 1065 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Taboman
Boris Peska
student

Član broj: 159483
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon CrystalReport kao WebService - pomoc19.07.2010. u 12:47 - pre 167 meseci
Pozdrav svima!

Problem je sledeci:
Napravio sam Asp.net web service i u njega dodao CrystalReport. CrystalReport koristi neke tabele iz baze koja se nalazi na Enterprise Sql Serveru.
Publishovao sam taj Crystal report na web server i sve radi ok.

Problem se javlja kada iz Win aplikacije pokusavam da loadujem report. Program prepozna putanju do Crystal Reporta ali trazi database logon info. Ja mu ukucam validne podatke za username i password ali stalno dobijam informaciju Database Logon failed.

Kada publishujem neki bezveze report koji ne koristi bazu vec samo staticka polja sve radi savrseno.

Pomoc je potrebna hitno.

Hvala unapred!!!

 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: CrystalReport kao WebService - pomoc19.07.2010. u 17:48 - pre 167 meseci
Nisam siguran, ali tu je problem konekcije(sa klijenta) na sql server(problem sa raznim varijacijama), imas na net-u i na ovom forumu resene situacije...
 
Odgovor na temu

Taboman
Boris Peska
student

Član broj: 159483
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: CrystalReport kao WebService - pomoc20.07.2010. u 06:49 - pre 167 meseci
Hvala na odgovoru. Kontam i ja da je problem konekcije ali ne mogu da vidim u cemu je konkretan problem.
Crystal Report se kaci na bazu na istom serveru gde je i publishovan. Report je napravljen iz wizarda (znaci standardno odaberem konekciju pre designa reporta).
Znaci ta konekcija koja je odabrana u wizardu nigde nije menjana.

Mogu da vidim preview reporta iz projekta, ali kad pozovem taj report kao web service iz drugog projekta (win aplikacije) onda se javlja gore navedeni problem.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: CrystalReport kao WebService - pomoc20.07.2010. u 09:53 - pre 167 meseci
Recimo slucaj :

Conn. string kod dizajn moda obicno bude 127.0.0.1 ili localhost, medjutim u runtime, tj kada instaliras program, conn string(data source) mora da gadja server u toj firmi, to jest treba da dodeljujes connstring iz tvog klijent programa(otvoris poseban form i na njega bacis CrystalViewer i prosledjujes parametre, medju kojima je i connection)...

sledeci slucaj :

Ne prihvata konekciju zbog security razloga, detektujes ga tako sto sa klijenta(racunara) gde imas problem koji si opisao, probas da se konektujes, bilo kako na sql server, kroz program ili Management Studia(klijenta za rad sa sql serverom)..

Znaci najbolji korak je da detektujes razlog odbijanja konekcije.. pa onda dalje u resenje
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: CrystalReport kao WebService - pomoc

[ Pregleda: 1065 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.