Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Acer Aspire 5100 tastatura, touchpad i USB port ne rade

[es] :: Laptopovi :: Acer Aspire 5100 tastatura, touchpad i USB port ne rade

[ Pregleda: 7415 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LordPetko666
Dragan Petkovic
Neptun Studio
Bosanski Brod, BIH

Član broj: 187543
Poruke: 9
*.teol.net.

ICQ: 94590082
Sajt: www.bosanskibrod.info


Profil

icon Acer Aspire 5100 tastatura, touchpad i USB port ne rade13.07.2010. u 14:49 - pre 167 meseci
Znači ne radi gore navedeno u nazivu topica, jednostavno prestalo raditi, googlao sam o ovome i skontao da puno ljudi ima ovaj problem sa ovim laptopom, pa me interesuje da nije neko imao sličan problem i po mogućnosti rješenje!
 
Odgovor na temu

Darije
Stomatolog
Belgrade, SRB

Član broj: 35151
Poruke: 261
212.200.65.*



Profil

icon Re: Acer Aspire 5100 tastatura, touchpad i USB port ne rade13.07.2010. u 15:28 - pre 167 meseci
taj problem je cest na celoj aspire 5100 seriji. Problem je uglavnom u chipset bga chipu i popravka je komplikovana, skupa i ne moze dugo da potraje posle popravke.

poz
 
Odgovor na temu

peja71
Zoran Petković
Kovin - Budva

Član broj: 34396
Poruke: 393
*.crnagora.net.

ICQ: 255351061
Sajt: https://bgstan.rs


+2 Profil

icon Re: Acer Aspire 5100 tastatura, touchpad i USB port ne rade08.08.2010. u 08:09 - pre 166 meseci
Imam isti problem sa ovim laptopom, guglao sam pre 5-6 meseci kada mi se pojavio ovaj problem i jedina dva rešenja na koja sam naišao su zamena matične ploče (a ljudi su nedugo posle zamene ploče ponovo imali isti problem - i po nekoliko puta u garantnom roku) ili ugradnja PCMCI kartice sa USB portovima.
Zna li neko gde mogu nabaviti takvu PCMCI karticu ali koja bi se mogla pokrenuti automatski jer ne znam kako bi instalirao drajvere za nju bez tastature i miša?


 
Odgovor na temu

ejmir
Student
Bih

Član broj: 206120
Poruke: 63
84.41.106.*

Sajt: eknjige.org


+1 Profil

icon Re: Acer Aspire 5100 tastatura, touchpad i USB port ne rade10.09.2010. u 23:35 - pre 165 meseci
Isti problem imam na aspire 5100, jel neko uspio naći neko rješenje koje je finansiski prihvatljivo. Ne radi key i mouse ništa niti jedna tipka, ne radi niti jedan usbe jer sam isprobao sa stikom i usb mišem, nema autruna niti pronalazi novi hardwer. Imam mogućnost nabaviti ovu pcmcia karticu ali da ne bude uzalud jer ne znam da li imaju drajveri na xp-eu za nju.

Jedno od mogućih rješenja je uklanjanj CMOS baterije, ako sam dobro skontao googlajući, ali na žalost baterija je zalemljena tako da bih morao ići negdje u servis da je odleme i ponovo vrate.

Takodze moguće je i restartom CMOS jumpera, ali ne znam gdje se nalazi. Opšte pravilo je da se nalazi pored cmos baterije ali ga nema bar ispod ovog dijela kada se skine poklopac ispod koga je cpu, ram cooler i wifi adapter.

Jel neko zna gdje je jumper kod ove serije acera. Ako bih izvadio neko vrijeme glavnu bateriju, jel moguće da se cmos baterija isprazni sama. Da li je ova radnja preporučena da se bios ne bi slučajno "urušio".
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Acer Aspire 5100 tastatura, touchpad i USB port ne rade11.09.2010. u 22:49 - pre 165 meseci
Kada otkaze chipset na ploci nikakve vradzbine ne pomazu. Ploca se ili popravlja ili menja. Znam da nada umire poslednja, ali Darije je lepo u jednoj recenici objasnio tipski kvar kod ove serije Acer notebookova.
 
Odgovor na temu

Ana Marija 96

Član broj: 136262
Poruke: 2
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Acer Aspire 5100 tastatura, touchpad i USB port ne rade03.07.2011. u 00:56 - pre 155 meseci
Citat:
peja71: Imam isti problem sa ovim laptopom, guglao sam pre 5-6 meseci kada mi se pojavio ovaj problem i jedina dva rešenja na koja sam naišao su zamena matične ploče (a ljudi su nedugo posle zamene ploče ponovo imali isti problem - i po nekoliko puta u garantnom roku) ili ugradnja PCMCI kartice sa USB portovima.
Zna li neko gde mogu nabaviti takvu PCMCI karticu ali koja bi se mogla pokrenuti automatski jer ne znam kako bi instalirao drajvere za nju bez tastature i miša?



Problem je resen kupovinom pcmcia 4xusb kartice. Na kompu je bio instaliran xp sp2 i sistem je sam istalirao drajvere (ako ih je uopšte i instalirao) bez klika.

možda će nekom koristiti ova informacija, zato iskopah temu,
pozdrav
 
Odgovor na temu

peja71
Zoran Petković
Kovin - Budva

Član broj: 34396
Poruke: 393
*.crnagora.net.

ICQ: 255351061
Sajt: https://bgstan.rs


+2 Profil

icon Re: Acer Aspire 5100 tastatura, touchpad i USB port ne rade24.12.2011. u 20:30 - pre 149 meseci
dig again :)

Ranije je ugrađena PCMCI kartica i korišćen sa spoljnom tastaturom i mišem.

Pre nekoliko meseci sam kupio USB TO PS2 adapter i uzeo lemilicu u ruke, rasklopio komp i PCMCI karticu, spojio touchpad - na PS2 - našao 5v, gnd, data i clk na ploči tačpeda (ima na netu kako, ako nekom treba iskopacu), e onda sam morao da raskačim flet kabl sa mb i ispitao gde je levi klik, desni i ostala 4 tastera (nisam uspeo da nađem taster levo) kao i gde su 5v, gnd, data i clk a zatim sam prekinuo vodove 1-4 na fletu i povezao flet na svoje mesto. Sve zičiće sam spakovao u kućište da ne štrče.

Rezultat je potpuno funkcionalan tačped kao i pre havarije matične ploče. Nekog drugog lepog dana ću pokušati da stavim i tastaturu u funkciju, trenutno koristim "free virtual keyboard".
Bilo mi je žao da zbog kvara matične ploče bacim ovaj kao nov komp a siguran sam da ga još neko ima i zato sam ovo iskopao i napisao, valjaće nekom
Pozdrav



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Acer Aspire 5100 tastatura, touchpad i USB port ne rade25.12.2011. u 14:46 - pre 149 meseci
Jednog lepog dana na maticnoj ploci tog laptopa otkazace southbridge posto je upravo on poceo da se odlemljuje od ploce. Kad on otkaze to krpljenje nece vredeti nista. Naravno ne pokusavam da umanjim tvoj trud vec govorim sta ce se desiti jer je otkazivanje SB-a na tom laptopu u toku. Koliko dugo ce se chip drzati nekako na ploci, a da ista moze nekako da funkcionise, niko ne moze sa sigurnoscu reci.
 
Odgovor na temu

peja71
Zoran Petković
Kovin - Budva

Član broj: 34396
Poruke: 393
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 255351061
Sajt: https://bgstan.rs


+2 Profil

icon Re: Acer Aspire 5100 tastatura, touchpad i USB port ne rade20.12.2014. u 20:04 - pre 113 meseci
dig dig

Citat:
Binary Mind: Jednog lepog dana na maticnoj ploci tog laptopa otkazace southbridge posto je upravo on poceo da se odlemljuje od ploce. Kad on otkaze to krpljenje nece vredeti nista. Naravno ne pokusavam da umanjim tvoj trud vec govorim sta ce se desiti jer je otkazivanje SB-a na tom laptopu u toku. Koliko dugo ce se chip drzati nekako na ploci, a da ista moze nekako da funkcionise, niko ne moze sa sigurnoscu reci.


i eto, jednog lepog dana on jos uvek perfektno radi ;) u teskim uslovima, radi u auto servisu u Budvi i na +40 c
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Acer Aspire 5100 tastatura, touchpad i USB port ne rade20.12.2014. u 20:56 - pre 113 meseci
Svaka tebi čast na trudu majstore ali... Činjenica je da je tom laptopu otišla matična ploča (hladni lemovi na SB BGA chipu), i činjenica je da to sad budženi Frankenštajn. Takođe je činjenica da je cela generacija Acer laptopova iz tog vremena bila jako loše odrađena, i da je bilo mnogo ovakvih i sličnih kvarova. Ja sam jedno vreme popravljao matične ploče laptopa, uključujući i te Acere, sa BGA lemnom stanicom. Da budem iskren, i to je budženje, ali ipak se tim postupkom matična ploča dovodi u ispravno stanje, jer se problematični BGA čip prvo odlemi sa matične ploče uz pomoć pomenutog alata, zatim se čiste BGA podnožja na samom čipu i matičnoj ploči, pa se zatim čip zalemi nazad na matičnu ploču sa kalajnim kuglicama koje sadrže olovo, i koje bolje drže od "RoHS compliant" bezolovnih kalajnih kuglica koje se danas koriste u proizvodnji matičnih ploča i sličnih komponenata.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Acer Aspire 5100 tastatura, touchpad i USB port ne rade

[ Pregleda: 7415 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.