Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni

[es] :: Advocacy :: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12830 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

casper.link
Sarajevo

Član broj: 157398
Poruke: 375
*.teol.net.

Sajt: eestec-es.rs.ba


+8 Profil

icon Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 13:52 - pre 167 meseci
Pošto sve više komercijalni alati za narezivanje počinju da liče na multimedijalne dža-bu centre, postavlja se pitanje da li postoji potreba za nečim takvim ili je to samo razbacivanje megabajtima? Šta to fali besplatnim alatima za narezivanje, a što imaju komercijalni? Navedite šta koristite za narezivanje CD/DVD medija?
Da li je to neki besplatan ili komercijalni program? Koliko ste zadovoljni?
Navedite prednosti i mane alata koji koristite (da li podržavaju rezanje DVD DL, Audio CD, MP3 CD...).

Ja polako uviđam da mi Nero ništa bolje ne obavlja posao (bar što se narezivanja i osnovne funkcionalnosti tiče) od nekih besplatnih alternativa koje polako testiram radi prelaska sa Nera.
Nadam se da će jedna ovakva tema pomoći mnogima oko odabira, kako alternativnih, tako i komercijalnih rješenja.

Pustite mašti na volju i ne budite škrti u pisanju
Neznanje je osnov svih naših sumnji...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 13:58 - pre 167 meseci
Zar postoji neki drugi alat osim Nera ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 14:01 - pre 167 meseci
Citat:
Šta to fali besplatnim alatima za narezivanje...


Ne fali nista.
Zaboravio sam kako Nero izgleda jer koristim CDBurnerXP...i eto radi ama bas dobro...
Doduse, ja rezem samo data diskove, pa mi razne dvd kerefeke i ne trebaju...

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 14:02 - pre 167 meseci
:) n1

Nero ne koristim za narezivanje od 2000-te. Sada brasero pod Linuxom a na Windowsu uvek preporucujem ImgBurn.
make love - !war
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 14:03 - pre 167 meseci
Nezgodacija je nastala kad je Nero porastao, a stare-dobre verzije nisu radile na novijim Windowsima.
Za prvu pomoć sasvim je dobra ugrađena funkcija rezanja u Windowsu.
Meni onaj Ashampoo Burning Studio odlično odrađuje posao. Probah još nekolicinu (InfraRecorder, cdburnerXP itd.), ali mi pomenuti Ashampoo najbolje paše.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 14:22 - pre 167 meseci
Brasero Disk Burner (pod Linux-om), za sada nisam imao nekih problema.

Mozda bolje da raspravu ogranicite na to sta to drugi besplatni alati ne mogu
sto Nero moze, pa cete imati odgovor da li ima osnova platiti nesto, ako je to
nesto sto vam zaista treba.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 14:44 - pre 167 meseci
isprobao sam x (di je x>5) raznih besplatnih resenja za rezanje

ni jedan ne moze ni da prismrdi nero-u
a glavna mana im je brzina rezanja (ono sto nero sprzi za 5-6 min, ovi prze 10-20+ min, zavisno od programa)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 14:53 - pre 167 meseci
Nikada mi to nije bilo jasno kako merite ? Nailazio sam na silu takvih komentara a ja nikad nisam primetio razliku u brzini programa za rezanje. Przis 6x - on przi na 6x - ako dolazi do buffer underun-ova ili do gresaka pri rezanju - to je vec druga prica. Inace pri ne sumanutim brzinama rezanja (10x za CD-ove, 6x za DVD-jeve) ja nisam primetio nikakvu razliku u brzini rezanja. Mada Nero nisam koristio odavno pa sta znam :) Ali nesto cisto sumnjam da ce narezati duplo brze ako mu stavim brzinu rezanja na 6x :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 15:09 - pre 167 meseci
Meni je klasika da rezem na 8x DVD i na 16 do 24x CD. Uglavnom koristim k3b u linuxu, i narezao mi je do sada nekoliko hiljada diskova bez bilo kakvih problema. Jos od 2004-2005. ne mogu da se setim tacno koristim k3b i sve je bolji iz verzije u verziju.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 15:25 - pre 167 meseci
@combuster napunim jedno 4gb (ono serije, "standardne velicine), pritisnem da reze, max brzina 16x - nero nareze za 5-6 min
dok ostali za pomenuto vreme ("ista" velicina podataka, ista brzina rezanja)

kako je ovo sporije, nije ni meni jasno
moguce da lose bufferuje nego nero
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
109.175.84.*



+26 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 15:55 - pre 167 meseci
Dok sam korisitio Windows CDburnerXP je ubjedljivo najbolje rjesenje u ovu svrhu, a besplatno...

Nero je odavno krenuo nekim pogresnim putem, jer u paketu sa przilicom nudi masu nepotrebnih dodataka koji gomilaju sam program i opterecuje i sistem i samog korisnika ... :)
Mozda se to isplati u komercijalne svrhe, ali u mom slucaju ga zaobilazim u sirokom luku.

Postoje naravno i neke olaksane verzije, ali je CDburnerXP trenutno nezamjenjiv, posebno sto je besplatan i za moje potrebe przenja DATA/ISO/AUDIO fajlova komercijalna rjesenja ne nude apsolutno nista vise i zaista ne vidim niti jedan razlog za placanje programa ove vrste.

Na linuxu je ovaj brasero odlican i nemam potrebe za nekim drugim alatom.
 
Odgovor na temu

losmipfc

Član broj: 84526
Poruke: 205
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

ICQ: 260258598


+2 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 16:19 - pre 167 meseci
Vec duze vremena se sluzim ImgBurn-om. Razlog je jednostavan. Radi savrseno ono sto meni treba. Ubacim disk, izaberem fajlove i reze. Nista manje, nista vise.

A jedan od razloga sto sam uopste i razmisljao o prelasku sa Nera jeste u poslednje vreme veliki broj zbrljanih diskova. Naravno, samo to je u pitanju ako zanemarimo ko zna koliko MB programa i multimedijalnog programa za sve i svasta.
Do groba uz Partizan!
Grobari Crna Gora
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 16:23 - pre 167 meseci
imgburn odlicna a besplatna alternativa za nero.
 
Odgovor na temu

behemot78
Beograd

Član broj: 116076
Poruke: 99
*.telekom.rs.

Sajt: www.tvojsajt.com


+4 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 17:26 - pre 167 meseci
Definitivno CDBurnerXP ili neka druga besplatna alternativa. Nero je prepun opcija koje ne koristim nikad, podize vise servisa/procesa sa sistemom, inace potpuno nepotrebnih (koje sam uvek rucno gasio preko msconfig), opterecuje racunar itd.
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 17:26 - pre 167 meseci
Moj glas ide za CdBurnerXp. Nekad mi se desi da mi nero na istom racunaru, na istom uredjaju ne nareze podatke, dok CdBurner reze bez ikakvih problema. Ovo sam primetio kod manje kvalitetnih dvd diskova.

Naravno na Linuxu tu je Brasero i ugradjena aplikacija za rezanje u gnomu. (ne znam kako se zove, ali bih voleo)
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 17:34 - pre 167 meseci
Brasero i dolazi uz gnome distro-e uglavnom, vecina tih grafickih
aplikacija je zapravno samo GUI frontend za cdrdao (cd), growisofs
(dvd) i jos neke konzolne alate za rezanje, koji su, btw - zakon :)

(pogledaj pod "Edit --> Plugins" u Brasero meniju)
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 17:50 - pre 167 meseci
Hvala
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 18:43 - pre 167 meseci
Koristim onu aplikaciju za narezivanje koja stiže uz sistem. Copy/paste - nikada me ne zeza sa sesijama. Ako ima još mesta na disku, narezaće bez ikakvih pitanja.
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 19:12 - pre 167 meseci
I moj glas za CD BurnerXP.

Do njega sam stalno koristio Nero6, ali kada je doslo do toga da ga treba malo automatizovati, sa NEROM to nije bilo moguce.

CD BurnerXP je i besplatan, sto nije mali izdatak na vecem broju racunara, i radi savrseno i brzo. Dozvoljava da ga mucis, mrcvarish, automatizujesh preko skripti ili XML-a iz svoje aplikacije,

i Ponavljam DJABE JE!

(p.s. ja ga koristim na Windowsima)
 
Odgovor na temu

deri3891

Član broj: 229113
Poruke: 62
79.143.169.*



+2 Profil

icon Re: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni12.07.2010. u 19:57 - pre 167 meseci
Ja koristim Roxio Creator i bolji mi je od Nera zato sto nema neke nepotrebne funkcije tipa pregledanje slika,video player i slicne gluposti koje su u Nero ugurane,a opet ima dovoljno naprednih funkcija za narezivanje koje mi trebaju.Mana mu je sto je skuplji,mada ja sam svoj kupio jos sa Vistom i sad ga koristim na sedmici bez problema tako da ga vec 4 god. koristim.Na Linuxu naravno Brasero,a što se tiče besplatnih verzija jedini minus koji ima CDburnerXP je sto (barem je kod mene tako) neke jeftinije diskove,losijeg kvaliteta odbija da nareze.Kome ne trebaju napredne funkcije vec se sluzi iskljucivo za svakodnevno narezivanje preporucujem Nero BurnLite 10,dobar je a besplatan.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Alati za narezivanje: Placeni vs Besplatni

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12830 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.