Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

UK bussiness viza

[es] :: Vodič za emigraciju :: UK bussiness viza

[ Pregleda: 2417 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Laki009
Lazar Jovovic
Cetinje

Član broj: 64241
Poruke: 29
*.hari.cable.virginmedia.com.

Sajt: com-shop.me


Profil

icon UK bussiness viza05.07.2010. u 23:02 - pre 168 meseci
Da li postoje agencije za posredovanje i pomaganje u apliciranju i dobijanju UK biznis vize? Ako neko zna, kontakt detalji bi dobro dosli. Svrha dobijanje vize je zelja da se osnuje LTD kompanija u UK iz tzv. kategorije 'small bussiness'.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: UK bussiness viza06.07.2010. u 05:14 - pre 168 meseci
Mislim da ides obrnutim putem...
Sad vec i CompaniesHouse dozvoljava da stranac bude osnivac i direktor. Jedino je potrebna fizicka adresa (isto kao kod nas).

Za takve stvari ces bez problema moci da zavrsis sa vecinom agenata iz UK.
Nazalost, koga god izaberes, moras i sam da znas neke stvari, jer ce probati da ti prodaju svakakve gluposti pod "za vas je ovo potrebno", pa cak i naplate vise.

Takvo osnivanje treba da kosta <100GBP. Sve vise od toga - deru te bez razloga. Sem ako ne nude neke usluge koje ti hoces (tipa mail forwarding i slicno).
Pazi se u svakom slucaju.


E sad, ako ti je viza potrebna zbog drugacije organizacije otvaranja firme (partnership?)... hmph. Koja viza tebi treba konkretno? (B1/B2, C...?)
 
Odgovor na temu

Laki009
Lazar Jovovic
Cetinje

Član broj: 64241
Poruke: 29
*.hari.cable.virginmedia.com.

Sajt: com-shop.me


Profil

icon Re: UK bussiness viza06.07.2010. u 18:45 - pre 168 meseci
Ja trenutno zivom u Londonu, imam studentsku vizu. Ona (kao ni turisticka, poslovna, tranzitna, ili neka druga vrsta vize) ne dozvoljava da budete 'self-employed', sto dalje znaci da ne mozete, osnovati svoju kompaniju u UK. Svaka od ovih viza ima ogranicenja po pitanju prava rada (zahtijeva odgovarajucu vrstu autorizacije za to). Biznis viza to omogucava. Postoje nekolike vrste biznis vize. Biznis viza za investitore, za entrepreneur, viza u slucaju otvaranja predstavnistva (solo representative) i biznis viza ako zelite da zapocnete neki manji biznis za koji je potrebno osnovati LTD firmu (nesto kao d.o.o.). Ja sam zainteresovan upravo za ovu poslednju kategoriju biznis vize. Zavisno za koju vrstu biznis vize se aplicira i kriterijumi, tj. potrebna dokumentacija je razlicita. Sigurno da stranac moze osnovati firmu, ali prethodno mora da autorizuje svoje pravo na to, sto znaci odgovarajuca vrsta vize.
Drugi put do pocinjanja biznisa bi mogao biti nalazenje nekog partnera u UK koji ima osnovanu firmu. Preferiram prvu opciju, koja je mnogo cistija i pouzdanija za mene. Stoga zelim kontakt sa nekim ko ima iskustvo u radu na ovoj vrsti predmeta. Uvijek postoji neki 'shortcut' u odnosu na generalno propisana pravila.
 
Odgovor na temu

danijel84
belgrade

Član broj: 251765
Poruke: 29
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: UK bussiness viza06.07.2010. u 22:30 - pre 168 meseci
>

--0016e6da9c750a114b048abec7f4
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

voleo bih da znam da ti odgovorim na ova pitanja ali ne vredi,slabo sam upoznat sa tim stvarima.hteo sam da te pitam nesto nadam se da te necu smoriti.trebao bih da dodjem za mesec dana u london alin nemam obezbedjen posao pa me zanima da li bi bilo pametno da� dodjem pa da se tamo snadjem za nesto.imam obezbedjen stan ali je posao najveci problem.inace dolazim na turisticku vizu tako da me interesuju poslovi na crno.<br>
hvala unapred na odgovoru.pozdrav<br>Danijel<br><br><div class="gmail_quote">2010/7/6 Laki009 <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;">
Ja trenutno zivom u Londonu, imam studentsku vizu. Ona (kao ni turisticka, poslovna, tranzitna, ili neka druga vrsta vize) ne dozvoljava da budete &#39;self-employed&#39;, sto dalje znaci da ne mozete, osnovati svoju kompaniju u UK. Svaka od ovih viza ima ogranicenja po pitanju prava rada (zahtijeva odgovarajucu vrstu autorizacije za to). Biznis viza to omogucava. Postoje nekolike vrste biznis vize. Biznis viza za investitore, za entrepreneur, viza u slucaju otvaranja predstavnistva (solo representative) i biznis viza ako zelite da zapocnete neki manji biznis za koji je potrebno osnovati LTD firmu (nesto kao d.o.o.). Ja sam zainteresovan upravo za ovu poslednju kategoriju biznis vize. Zavisno za koju vrstu biznis vize se aplicira i kriterijumi, tj. potrebna dokumentacija je razlicita. Sigurno da stranac moze osnovati firmu, ali prethodno mora da autorizuje svoje pravo na to, sto znaci odgovarajuca vrsta vize.<br>

Drugi put do pocinjanja biznisa bi mogao biti nalazenje nekog partnera u UK koji ima osnovanu firmu. Preferiram prvu opciju, koja je mnogo cistija i pouzdanija za mene. Stoga zelim kontakt sa nekim ko ima iskustvo u radu na ovoj vrsti predmeta. Uvijek postoji neki &#39;shortcut&#39; u odnosu na generalno propisana pravila.<br>
<font color="#888888">
<br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2642741" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p...<div></div><div class="h5"><br>
<br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/liste" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/liste</a><br>
<br>
Deaktivirajte rich-text formatiranje u svom mail klijentu ili webmailu kada odgovarate na poruku. Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:404272:0aca9165b38dc834ac216e56c3777187<br>
 
Odgovor na temu

danijel84
belgrade

Član broj: 251765
Poruke: 29
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: UK bussiness viza06.07.2010. u 22:31 - pre 168 meseci
>

--0016e6de0492dd5511048abec967
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

voleo bih da znam da ti odgovorim na ova pitanja ali ne vredi,slabo sam
upoznat sa tim stvarima.hteo sam da te pitam nesto nadam se da te necu
smoriti.trebao bih da dodjem za mesec dana u london alin nemam
obezbedjen posao pa me zanima da li bi bilo pametno da� dodjem pa da se
tamo snadjem za nesto.imam obezbedjen stan ali je posao najveci
problem.inace dolazim na turisticku vizu tako da me interesuju poslovi
na crno.<br>
hvala unapred na odgovoru.pozdrav<br>Danijel<br><br><br><div class="gmail_quote">2010/7/6 Laki009 <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;">
Ja trenutno zivom u Londonu, imam studentsku vizu. Ona (kao ni turisticka, poslovna, tranzitna, ili neka druga vrsta vize) ne dozvoljava da budete &#39;self-employed&#39;, sto dalje znaci da ne mozete, osnovati svoju kompaniju u UK. Svaka od ovih viza ima ogranicenja po pitanju prava rada (zahtijeva odgovarajucu vrstu autorizacije za to). Biznis viza to omogucava. Postoje nekolike vrste biznis vize. Biznis viza za investitore, za entrepreneur, viza u slucaju otvaranja predstavnistva (solo representative) i biznis viza ako zelite da zapocnete neki manji biznis za koji je potrebno osnovati LTD firmu (nesto kao d.o.o.). Ja sam zainteresovan upravo za ovu poslednju kategoriju biznis vize. Zavisno za koju vrstu biznis vize se aplicira i kriterijumi, tj. potrebna dokumentacija je razlicita. Sigurno da stranac moze osnovati firmu, ali prethodno mora da autorizuje svoje pravo na to, sto znaci odgovarajuca vrsta vize.<br>

Drugi put do pocinjanja biznisa bi mogao biti nalazenje nekog partnera u UK koji ima osnovanu firmu. Preferiram prvu opciju, koja je mnogo cistija i pouzdanija za mene. Stoga zelim kontakt sa nekim ko ima iskustvo u radu na ovoj vrsti predmeta. Uvijek postoji neki &#39;shortcut&#39; u odnosu na generalno propisana pravila.<br>
<font color="#888888">
<br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2642741" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p...<div></div><div class="h5"><br>
<br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/liste" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/liste</a><br>
<br>
Deaktivirajte rich-text formatiranje u svom mail klijentu ili webmailu kada odgovarate na poruku. Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:404272:0aca9165b38dc834ac216e56c3777187<br>
 
Odgovor na temu

Laki009
Lazar Jovovic
Cetinje

Član broj: 64241
Poruke: 29
*.hari.cable.virginmedia.com.

Sajt: com-shop.me


Profil

icon Re: UK bussiness viza07.07.2010. u 23:10 - pre 168 meseci
Iskreno to je veliko kockanje. Definitivno ne mozes raditi nista osim posla na crno. Cak i da imas studentsku vizu koja ti omogucava da radis part-time, tesko bi dolazio do posla. Mnogo teze nego unazad 2 godine kada sam dosao ovdje. Ova zemlja je postala pretrpana imigrantima i svakim danom pravila postaju sve okrutnija prema njima u smislu da se smanji njihov dalji priliv.
Rad na crno te najvise upucuje na nadjes posao kod nasih ljudi. A sto rade, tj. cime se bave nasi ljudi. Znam neke koji organizuju dijeljenje novina, cuo sam za jedng lika koji radi neke gradjevinske poslove (ali te vrsta posla je jako malo u zadnjih 1-2 godine). Mozda neko ko vec radi neku vrstu posla na crno moze da ti pomogne da ides njegovim putem (ako znas nekog takvog). I ako nadjes takav posao mozes zaraditi da platis stan, hranu i prevoz. Nista vise od toga. Sve u svemu ako se odlucis da odes odlucio si se na neizvjesnost. Ali probaj, jer uvijek mozes da se vratis kuci.

 
Odgovor na temu

danijel84
belgrade

Član broj: 251765
Poruke: 29
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: UK bussiness viza08.07.2010. u 16:54 - pre 168 meseci
>

--0016e6d96d60e9707a048ae24f92
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Hvala puno na odgovoru,znam da je sve to kockanje ali cu verovatno probati nesto da uradim.jedino se cimam da ne potrosim vise nego sto zaradim na te potrebe koje� su da kazes osnovne.ali videcu.sve u svemu veliko ti hvala na odgovoru.puno pozdrava i srecno s planovima<br>
<br><div class="gmail_quote">2010/7/8 Laki009 <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;">
Iskreno to je veliko kockanje. Definitivno ne mozes raditi nista osim posla na crno. Cak i da imas studentsku vizu koja ti omogucava da radis part-time, tesko bi dolazio do posla. Mnogo teze nego unazad 2 godine kada sam dosao ovdje. Ova zemlja je postala pretrpana imigrantima i svakim danom pravila postaju sve okrutnija prema njima u smislu da se smanji njihov dalji priliv.<br>

Rad na crno te najvise upucuje na nadjes posao kod nasih ljudi. A sto rade, tj. cime se bave nasi ljudi. Znam neke koji organizuju dijeljenje novina, cuo sam za jedng lika koji radi neke gradjevinske poslove (ali te vrsta posla je jako malo u zadnjih 1-2 godine). Mozda neko ko vec radi neku vrstu posla na crno moze da ti pomogne da ides njegovim putem (ako znas nekog takvog). I ako nadjes takav posao mozes zaraditi da platis stan, hranu i prevoz. Nista vise od toga. Sve u svemu ako se odlucis da odes odlucio si se na neizvjesnost. Ali probaj, jer uvijek mozes da se vratis kuci.<br>
<font color="#888888">
<br>
<br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2643794" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p...<div></div><div class="h5"><br>
<br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/liste" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/liste</a><br>
<br>
Deaktivirajte rich-text formatiranje u svom mail klijentu ili webmailu kada odgovarate na poruku. Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:404272:0aca9165b38dc834ac216e56c3777187<br>
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: UK bussiness viza

[ Pregleda: 2417 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.