Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko masine za digitalnu stampu

[es] :: Izdavaštvo :: Pomoc oko masine za digitalnu stampu

[ Pregleda: 3092 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kucnimacak
security, gard
kula

Član broj: 263576
Poruke: 14
212.200.65.*

Sajt: kucnimacak.webs.com


Profil

icon Pomoc oko masine za digitalnu stampu03.07.2010. u 14:31 - pre 167 meseci
Dosad sam se bavio usputno kucanjem i stampanjem diplomskih, maturskih, seminarskih i ostalih tekstualnih radova i u tu svrhu uspesno su me sluzili crno beli i laserski stampac u boji kao i fotokopir i gomila vec bacenih ink-jet stampaca koje sam koristio u pocetku. Dosta cesto sam imao ponude za izradu flajera ali je to sa mojim laserskim u boji (hp jp1215) totalno neisplativo (100-150 din. po strani A4 formata full color - je cena koja mene kosta za stampanje jedne takve stranice) pa se javila potreba da nabavim neku ekonomicniju masinu kojom bi mogao da stampam recimo flajere, plakate i sl. na raznim gramazama papira i do velicina A3 formata u nekim manjim tirazima.
E sad konretno pitanje, nameravam da nabavim neku masinu za digitalnu stampu cenovnog ranga oko 1000eura (moze i jeftinije ne bunim se i polovne dolaze u obzir) pa su mi potrebni saveti iskusnih ljudi iz te oblasti, koje masine konkretno, da li rade sa prahom ili tecnom bojom, na sta je potrebno obratiti paznju pri kupovini (na potrosnju tonera, valjaka, na cenu kod kasnijeg servisiranja), koje se cene dobijaju onda po otisku i sl.
 
Odgovor na temu

kucnimacak
security, gard
kula

Član broj: 263576
Poruke: 14
212.200.65.*

Sajt: kucnimacak.webs.com


Profil

icon Re: Pomoc oko masine za digitalnu stampu12.07.2010. u 10:22 - pre 167 meseci

Kao neki ponudjem izbor pojavio se XEROX DC12, pa me sad interesuju iskustva sa njim i po kojoj ceni se mogu nabaviti polovni modeli i gde.
 
Odgovor na temu

kucnimacak
security, gard
kula

Član broj: 263576
Poruke: 14
212.200.65.*

Sajt: kucnimacak.webs.com


Profil

icon Re: Pomoc oko masine za digitalnu stampu26.07.2010. u 11:34 - pre 167 meseci




Jos jedno pitanje, vredi li gore pomenutu masinu kupovati bez RIPa, i sta konkretno RIP odradjuje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Pomoc oko masine za digitalnu stampu

[ Pregleda: 3092 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.