Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Znaci vremena koje dolazi...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Znaci vremena koje dolazi...

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17228 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...04.07.2010. u 13:18 - pre 168 meseci
Svaki ozbiljan i odgovoran proizvodjac mora da postuje standarde, bar minimume sertifikovanih standarda kvaliteta.

Ono u cemu zivimo, i prozivljavamo, da je prosta, "slobodna" trgovina, postala sama sebi cilj i preveslala sve standarde.

Bitna je prodaja i profit, a standardi samo sputavaju masovnu histeriju, biznisa zvanog trgovina.

Sama proizvodnja je prilicno nemocna, bolesljiva, ili ce da se prilagodjava trzistu, ili ce da nestane.
U takvom izboru, proizvodnji je besmisleno da se ogranicava standardima, koji je vode u neizbeznu, ubrzanu smrt.

Tada nastaje pocetak haosa, u kojem smo nemi svedoci, proizvodi se sve, trenutno u nekoj "paleti" kvaliteta, a uskoro samo slj, najgoreg, najprostije masovne proizvodnje, gde se besmisleno niskom cenom navodno opravdava sumanuto nizak kvalitet.

Limes toga je da ce sve gubiti na ceni, ukljucujuci i radni sat, zivot, a jedini imperativ ce biti pokrivanje masovnih trzista proizvodima masovne potrebe..hrana, lekovi...
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...04.07.2010. u 13:39 - pre 168 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Sto se elektronike tice u potrosackoj robi, elektronika se oduvek kvarila...

Nisu elementi na plocama razlicitih proizvodjaca istog kvaliteta, neki stavljaju jeftinije komponente, neki skuplje. Nije npr. Panasonik nuzno kvalitetniji od Beka, ali ima makar male razlike u kvalitetu komponenti, taman koliko im se i cene razlikuju.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...04.07.2010. u 14:09 - pre 168 meseci
Citat:
pa lepo kazem da nije

Ne, ti si tvrdio da generalno današnji televizori nisu kvalitetni i da nisu pravljeni da traju, a da ranije to nije bio slučaj. Ja ti samo kažem da i danas imaš kvalitetnih televizora, ali imaš i dosta onih onih "Š" klase kod kojih je mnogo veća verovatnoća da se pokvare posle godinu dve. Znači, ne radi se o tome da su se nekada pravili kvalitetniji televizori, a danas krševi, već o tome da danas imaš mnogo širi raspon kvaliteta koji varira od totalnih krševa koji se mogu kupiti za šačicu evrića i koji se sklapaju ko zna gde, pa do onih koji koštaju 1000 i više evra i čija je kontrola kvaliteta mnogo stroža. A kvare se i jedni i drugi, i skupi i jeftini, kvarili su se i oni napravljeni pre 20-30 godina, a kvare se i ovi današnji. Razlika je samo u verovatnoći da nešto potraje, koja je na strani kvalitetnijih i naravno skupljih televizora. E sad, kada je kvalitet televizora u pitanju, tu se ne radi samo o trajnosti, već i o kvalitetu slike, kvalitetu ugrađenih zvučnika, kvalitetu enkodera, broju priključaka... a sve to ima svoju cenu, a na tebi kao kupcu je da se odlučiš šta ti je najbitnije kod televizora i da shodno tome platiš njegovu cenu. Pa tako, ako hoćeš trajan televizor, tražićeš neki skuplji model, renomiranog proizvođača koji daje dužu garanciju... itd. Kao što rekoh, svaka roba ima svog kupca, jer da nema, ne bi dugo bila na tržištu.

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 04.07.2010. u 19:40 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...04.07.2010. u 17:43 - pre 168 meseci
Trziste je prosto samo sebe formiralo da pojedinac jednostavno NE MOZE tako da kupi, ni televizor ni telefon, NISTA

U ponudi su prosti i jeftini, lako dostupni, koji se kvare, i nedostupni skupi sa previse gadgeta koji se takodje kvare, s tim sto se moze desiti da malo duze traju, s obzirom na slozenost uredjaja, na neke detalje se obratila paznja, malo vise.

Tehnologija je u sluzbi trzista i masprodukcije, a ne u sluzbi kvaliteta , trajnosti, ili sustinski boljeg funkcionisanja.
Doticne tehnologije su delimicno finansirane iz zone gde su neophodne kvalitetne komponente, prosto ce biti zabavno kada neka ozbiljna elektronika krene da se kvari.

Potrosac je ovcica, koji treba da zguta ono sto je ponudjeno, reklama sluzi da izmeni shvatanja i potrebe a ne da iztakne kvalitet.

Jako je tesko pronaci "telefon" bez kamere, ekstremno su moderni razni "multipraktici", pusta, snima filmove, muziku, surfuje po internetu..a zove se "telefon"

Mobilni telefon samo za telefoniranje je jednostavno nemoguce naci, ali zato treba, posto su nam postali neophodni, da placamo razvoje cipova komunikacionih tehnologija, cipove za obradu slike, signala..prosto da bi doticne laboratorije imale vise novca za razvoj uredjaja za ozbiljene potrebe..vojne ponajvise..npr

Poz
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...04.07.2010. u 17:52 - pre 168 meseci
Pa sad, vojni R&D sasvim lepo placa sam sebe kroz naduvane ugovore :-)))

Sto se tice potrosacke robe - nista se tu nije promenilo, osim sto je pala cena zbog jos masovnije proizvodnje i seobe na istok.

Primera radi - imali smo 2 General Electric TV-a - jedan se pokvario "samo jednom" u svojih ~15-tak godina staza, dok se drugi kvario svake druge godine.... Imali smo i Rudi Cajavec TV - ne mogu da se setim koliko smo puta menjali trafo i sl... krntija bre.

Onda smo kupili Sony 1992-ge, eno ga i dan danas radi kod moje keve... Drugi Sony se kvario i na kraju skroz crko. Sta covek da izvuce iz toga? Nista.

Nema nikakvih pravila - elektronika je takva da moze da se kvari - tako bilo oduvek, nisu se tu stvari uopste promenile, osim cinjenice da je danas u dosta slucajeva jeftinije kupiti novu nego popravljati staru.

Uzgred, u Srbiji tim problemima dosta kumuje vrlo losa elektricna mreza - sa skokovima i padovima napona koji su gadni po potrosacku elektroniku. Mislim da se vrlo verovatno isplati ulaganje u solucije protiv tih problema jer ce se i te kako odraziti po radni vek uredjaja u kuci.

Citat:
vladd
Ono u cemu zivimo, i prozivljavamo, da je prosta, "slobodna" trgovina, postala sama sebi cilj i preveslala sve standarde.


Vladd, trgovina je vec dugo vremena "slobodna" i oduvek (oduvek od kad postoji masovna proizvodnja) je cilj proizvodjacima bio sto veci profit sa minimumom prihvatljivog kvaliteta (osim u slucaju nekih koji su se fokusirali na kvalitet, i to kompenzovali drasticno vecom cenom). Masovna proizvodnja je nastala pre 100 godina i osnovne postavke u "economies of scale" industriji su i dan danas iste. Cisto sumnjam da je iko od posetilaca ovog foruma ziveo u vreme kada su gro robe proizvodile male zanatske radionice i kada su vazila neka druga pravila u proizvodnom biznisu :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...04.07.2010. u 23:36 - pre 168 meseci
.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...05.07.2010. u 14:30 - pre 168 meseci
Citat:
Prekvalifikacija u sta? Ne pricam samo o nama ovde i ne pricam o mladjanim ljudima, ovde ljudi zavrse medicinu pa rade ko maseri, al uzmi jednog iskusnog americkog kodera sa 20 godina iskustva, pozne 30-e ili cak rane 40-e, u sta on da se prekvalifikuje sad kako se broj zaposlenih smanjuje? Cistaca kanalizacije? To je nerealno ocekivanje, pre ce se desiti da isti ogrezne u kriminal, sto se sve cesce i cesce desava. Tu svaka teorija o ocekivanju adaptivnosti i samo-sredjivanju trzista pada u vodu, on je ucio, radio, izgradjivao svoj zivot kao pripadnik srednje klase i kao takav ce pristati na prekvalifikaciju u nesto sto ce mu doneti isti statusni nivo, za sve ostalo moras da ga prisilis sto on nece prihvatiti tako lako. Naravno, sve je to tuzno ali drustveno prihvatljivo dok god je broj "ostecenih" mali, nece se developeri sami dici sa vilama, ali ako kojim slucajem ulicom prodje rulja sa vilama, rado ce se pridruziti. Ako nisi primetio, ti matori sljakeri koje je izradila tranzicija kod nas su veoma realan i opipljiv politicki problem.


Sve se ja slazem (moracu da koristim [irony][/irony] tagove, mada znam da si razumeo da se zezam i provociram ove apologete liberalnog kapitalizma), ama drago mi je da su tastaturasi videli kako to izgleda kad postanes zrtva slobodnog (globalnog) trzista.

Ovde se prosipaju velike reci o tome kako treba biti ''najbolji u onome sto radis'', pa nece biti problema. Lako je to reci, samo, vi to znate bolje od mene, ne moze svako da pise operativne sisteme, drajvere, revolucionarne enkodere ( ) i slicno, ne mogu to da rade ni mnogi odlicni, vrlo iskusni, programeri, zar ne? Vecina ce ipak drlja knjigovodstvene programe i gejsbuk aplikacije, i ta vecina ce svakako da nahebe (ako vec nije)...

Kod nas to jos nije toliko izrazeno, ali kad nasi biznismeni-poslodavci skontaju da postoje Indija, Kina, Pakistan...

I drugo, vrlo malo se sazaljenja ovde pokazuje prema onima koji su najugrozeniji (''matori sljakeri koje je izradila tranzicija''), i cesto se takvi nazivaju: neradnicima, krivinasima, ''na drzavnu sisu'' naviklima, uvek se o takvima, sa visine, pogrdno govori kako su inertni, nesposobni za promene, za samousavrsavanje/prekvalifikaciju, kako ne mogu da se prilagode i snadju, odgovore zahtevima vremena...

Hajde da vidimo kako ce oni, koji po definiciji ne bi trebalo da su takvi, odgovoriti zahtevima vremena.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...05.07.2010. u 14:43 - pre 168 meseci
Citat:
kelja
Sve se ja slazem (moracu da koristim [irony][/irony] tagove, mada znam da si razumeo da se zezam i provociram ove apologete liberalnog kapitalizma), ama drago mi je da su tastaturasi videli kako to izgleda kad postanes zrtva slobodnog (globalnog) trzista.

Ovde se prosipaju velike reci o tome kako treba biti ''najbolji u onome sto radis'', pa nece biti problema. Lako je to reci, samo, vi to znate bolje od mene, ne moze svako da pise operativne sisteme, drajvere, revolucionarne enkodere ( ) i slicno, ne mogu to da rade ni mnogi odlicni, vrlo iskusni, programeri, zar ne? Vecina ce ipak drlja knjigovodstvene programe i gejsbuk aplikacije, i ta vecina ce svakako da nahebe (ako vec nije)...


Koga bole briga, da prostis?

Uopste se ne radi o tome sta ti ili ja ili bilo ko drugi misli o "liberalnom kapitalizmu" - revolucije i promene u privredi se desavaju oduvek i desavace se u buducnosti. To nema blage veze sa ekonomskim uredjenjem koliko sa progresom tehnologije - bas kao sto su masine potukle manufakture, masovna proizvodnja zanatlije - tako i outsourcing u IT-u uzima danak u nekadasnjem nacinu IT poslovanja.

Danas to kaci do neke mere programere i "IT experte" bas kao sto je pre 10 godina kacilo nekog drugog.

Uopste je nebitno da li je tu neko dobar ili los - fakat je da ce se na kraju svako morati snaci kako da donese lebac na sto. Za nekog kome opada traznja ce to biti prekvalifikacija, za nekog ce to biti tezi rad za manje pare a za nekog emigracija.

So f-ckin what?

Nikoga nece biti briga - bas kao sto nikoga nije bilo briga kada su nestale kazandzije ili obucari. Da li su kazandzije i obucari umrli od gladi posle?

Nisu.

Sta je bilo sa njima? Nasli su drugi posao - tako ce i novopeceni IT eksperti naci drugi posao.

I zivot ide dalje.

Citat:

I drugo, vrlo malo se sazaljenja ovde pokazuje prema onima koji su najugrozeniji (''matori sljakeri koje je izradila tranzicija''), i cesto se takvi nazivaju: neradnicima, krivinasima, ''na drzavnu sisu'' naviklima, uvek se o takvima, sa visine, pogrdno govori kako su inertni, nesposobni za promene, za samousavrsavanje/prekvalifikaciju, kako ne mogu da se prilagode i snadju, odgovore zahtevima vremena.


Sazaljenja?

Zasto bi neko uopste nekoga nepoznatog sazaljevao? Mogu da te sazaljevaju porodica, rodbina i prijatelji - tzv. "drustvo" ne sazaljeva nikog.

Nisi sazaljevao obucara kada si odlucio da kupujes jeftine patike kad pocepas stare? Nisi sazaljevao lokalnog prodavca kada kupujes jeftiniju robu u supermarketu? Je li? Put your money where your mouth is.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...05.07.2010. u 14:58 - pre 168 meseci
Citat:
So f-ckin what?


Tacno. To i ja kazem. Pa se pitam: Sto si pokrenuo uopste temu? I to jos sa ovakvim emotivnim izlivom (tako nekarakteristicnim za tebe) na pocetku.

Citat:
PA tako je naravno... kome trebaju computer grads, to rade Indusi za saku pirinca - a kojekakvi "Media Studies" puvatori ... pa eksperti su uvek potrebni, konsalting akceptni nalozi, oralno solarno... sponzorstvo za projekat, ispitivanje trzista )))))))))))) ovaj svet ide u QR.C


Gde ide? Sto ide? Sto su kojekakvi lezilebi trenutno vise trazeni i bolje placeni od kompjuterasa? Koga briga? To je samo jedna trzisna promena (nisam siguran da je poredjenje sa nestankom starih zanata prouzrokovanim napretkom industrijske proizvodnje na mestu!), nista vise. Moze tema da se zakljuca. Ili da nastavimo o razlici izmedju starih i novih tehnickih uredjaja?

Ali, dobro, brzo si se vratio u ''normalu'', ahahahaha.

P.S. U pravu si, sazaljenje je prejaka rec... razumevanje je, mozda, bolja.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...07.07.2010. u 18:47 - pre 168 meseci
Citat:
Sta je bilo sa njima? Nasli su drugi posao - tako ce i novopeceni IT eksperti naci drugi posao.


da li ovo vazi i za tebe ?

Ili se pak osecas tako siguran u sebe pa prosipas ove antisocijalne izdrkotine ?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...07.07.2010. u 19:04 - pre 168 meseci
Citat:
Izvoljski: da li ovo vazi i za tebe ?

Ili se pak osecas tako siguran u sebe pa prosipas ove antisocijalne izdrkotine ?

Misliš da ne bi mogli da nađu drugi posao? Koliko imam prilike da vidim gradska čistoća i zelenilo stalno traži nove radnike... Ako ne mogu da nađu nigde IT posao, uvek im ostaje to kao poslednja opcija..
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+537 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...07.07.2010. u 19:11 - pre 168 meseci
Moraš biti malo garaviji da se uvališ tamo.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...07.07.2010. u 19:29 - pre 168 meseci
Pa to su izgleda zaista stigla vremena "so f'cking what"

Drustvo, drzava, zajednica je nepotrebna, u okruzenju ekipe koja piskara po ES forumi, onima pametnijima treba, oni imaju forume, , ali se ne pitaju o "vremenima koja dolaze"

Upravo zajednica(necu da definisem drzavu, posto je sa ove pozicije, na Balkanu vise smesno nego operativno korisno) treba da zastiti samu sebe, i svoje pojedince, od nadiranja neuslovljenih sistema, proizvoda ili obicaja.

I da postoji neka "vizija", sta koja zajednica-drzava hoce, zeli i moze, onda ne bi bilo ni sebicnih "so ...what", do "zabole me...", posto bi jasnije bilo da ako se zapitamo zasto krljaju i cistaca ulice, i profesora univerziteta i programera i inzenjera, sta BILO KO moze da ocekuje u svojoj buducnosti...

Sled je bezanje u organizovan sistem, gde se zna sta je sta, i ko jo ko, i ne rade se prekvalifikacije sa inzenjera na vozaca autobusa(sto se desava ...ovde), vec se verovatno sajdzije i saraci, mozda i pekari, kvalifikuju u programere, konsultante ili turisticke vodica.

Ne radi se bar prekvalifikacija sa konja na magarca, a i jednostavni poslovi, proste aktivnosti, donose prihod dovoljan za nekakav zivot..

Citat:
Ivan Dimkovic
Vladd, trgovina je vec dugo vremena "slobodna" i oduvek (oduvek od kad postoji masovna proizvodnja) je cilj proizvodjacima bio sto veci profit sa minimumom prihvatljivog kvaliteta (osim u slucaju nekih koji su se fokusirali na kvalitet, i to kompenzovali drasticno vecom cenom). Masovna proizvodnja je nastala pre 100 godina i osnovne postavke u "economies of scale" industriji su i dan danas iste. Cisto sumnjam da je iko od posetilaca ovog foruma ziveo u vreme kada su gro robe proizvodile male zanatske radionice i kada su vazila neka druga pravila u proizvodnom biznisu


Nekada su postojali standardi, u Evropi je bio DIN, kao najbolji, najobuhvatniji, i pre svega prvi, i postojali su njegovi klonovi ili prepisi.

I proizvodnja se odvijala, i profit se pravio.

A onda se neko dosetio, da je standard sputavajuci element, da je kvalitet nebitan, da se moze raditi obmana i prevara, i naravno, uvecati profit enormno i nezasluzeno.

Elem, poenta doticnog "chaina" je da svi u lancu moraju da jedu. Od muve do lava, od rudara, do marketing managera.

Onoga trenutka kada se zapostavi veci procenat segmenata lanca privrede(rudarstvo-industrija, trgovina), i potencira samo bakaluk, prodaja, prosta "trgovina", to je samo privremeni dobitak uvecanog kapitala, koji se sliva trgovcima.
Kako ostali delovi lanca zanemocavaju, tako i trgovina(istina sa odredjenim vremnskim kasnjenjem) pocinje da oseca probleme

S tim sto je kolaps neminovan(i ova kriza je pokazala), ne zele trgovci da odustaju od zarade, a ostali nemaju nacina da formiraku konkurenciju, i nadju svoje mesto pod suncem.

I zato "slobodna" trgovina(tzv kvazislobodno trziste) ne znaci haos, vec slobodu nastupa na trzistu, pod propisanim uslovima..

Inace, lako mi je da sastavim pobednicki tim od 40 fudbalera(naravno svih 40 izlaze na teren protiv 11 bilo kojih), jer boze moj "what the f'ck"..cemu sluzi brojka 11, i 40 je brojka zasto se "limitirati" nepotrebno i ometati me u nastupu


Poz
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...07.07.2010. u 19:34 - pre 168 meseci
Citat:
vladd: I da postoji neka "vizija", sta koja zajednica-drzava hoce, zeli i moze, onda ne bi bilo ni sebicnih "so ...what", do "zabole me...", posto bi jasnije bilo da ako se zapitamo zasto krljaju i cistaca ulice, i profesora univerziteta i programera i inzenjera, sta BILO KO moze da ocekuje u svojoj buducnosti...

Šta neko može da očekuje u budućnosti, jedno je sasvim sigurno, može da očekuje da RADI. Drugačije ne bi imao budućnost jer bi umro od gladi.

E sada, šta će da radi to zavisi od kvaliteta i širine individue... Što je veća širina to je potencijalno veći izbor radnih mesta... Ako neko nema neku širinu, uvek može da obuče narandžasto odelo i da sa njim obezbedi hleb na stolu za svoju porodicu.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...07.07.2010. u 20:07 - pre 168 meseci
pazi ventura, taj model drustva koji ti zagovaras napusten je u SAD koja je inace ekstrmna zemlja jos pre nekih 100-nak godina. Napusten je i to ne iz nekih altruistickih razloga vec zbog cinjenice da ljude, tj narod ne mozes ostaviti bez sistema posto 95% ljudi ne zna sta bi osim da se vrati farmi i uzgoju domacih zivotinja koje kolju na crveno slovo ili dan republike. A sta ce takvo stanovnistvo kapitalisti, eliti ? Sta da kupuju, kome da prodaju ?
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...07.07.2010. u 20:10 - pre 168 meseci
Citat:

Ako neko nema neku širinu, uvek može da obuče narandžasto odelo i da sa njim obezbedi hleb na stolu za svoju porodicu.

Bogami, kod nas i za to treba veza. Ne znam kako je u prestonici.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...07.07.2010. u 21:18 - pre 168 meseci
Citat:
Izvoljski: da li ovo vazi i za tebe ?

Ili se pak osecas tako siguran u sebe pa prosipas ove antisocijalne izdrkotine ?


Svako moze dobiti otkaz - buducnost je neizvesna za svakog od nas. A ako dobijem otkaz, a to moze da se desi i sutra, znam da od necijih laznih sazaljenja necu imati ama bas nista, i jedino sto moze da mi pomogne je da zasucem rukave i trazim drugi posao - koji god on bio. Zaista ne bih imao problem da prihvatim posao koji nije placen kao ovaj koji imam, ili je nesto sasvim deseto - ako je to ono sto je moguce u datom trenutku. Sta da se radi, zivot ide dalje.

A to sto bih ja radio ocekujem i od drugih.

Tu pricu o sazaljenju moze da guta samo tvoja familija i neki jako dobri prijatelji. Ostatak sveta unikatno boli ona stvar za tvoje probleme. A ako se pretvaraju da nije tako, to je obicno sto ili imaju neki interes od toga (sindikalci, politicari, prodavci virtuelnih prijatelja) ili projektuju tvoju sudbinu na sebe kako bi utoljavali svoje komplekse zrtve.

Nema vecih izdrkotina od laznih suza.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...08.07.2010. u 09:29 - pre 168 meseci
Od kojih nas?

Koliko znam, postoje neki koji NE MOGU dobiti otkaz, mogu samo da promene firmu, bez obzira na kvalifikacije.

Jedna grupa su "generalska deca"..one druge da ne spominjem, ovi su jos najsimpa

Znaci, neki su deo nekakvih esnafskih grupa.


A sazaljenje ne vidim zasto spominjete. U stvari je uzasno spominjati.

Na sazaljenje se poziva onaj najpodmukliji sloj koji bi da isprosjaci nesto. Vec su stekli naviku da svakog trenutka neko MORA nesto da im udeli..

Poz

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...09.07.2010. u 13:23 - pre 168 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A ako dobijem otkaz, a to moze da se desi i sutra,

zar ne bese da si ti vlasnik (suvlasnik) preduzeca u kom i radis? ko ce ti onda dati otkaz?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Znaci vremena koje dolazi...09.07.2010. u 14:04 - pre 168 meseci
Biti suvlasnik i raditi u firmi nije isto, kao suvlasnik imas pravo na dividendu kad i ako menadzment (ili vecina vlasnika) resi da je podeli, sto se za startup-e retko (ako ne nikad) ne desava dok firma ne naraste, truba je deliti tanak profit kad je bolje reinvestirati ga. Sa druge strane kad radis za firmu ciji si suvlasnik dobijas platu za rad, a racun za stan i struju stize redovno
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Znaci vremena koje dolazi...

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17228 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.