Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi low ljudskosti i lekarske etike

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Novi low ljudskosti i lekarske etike

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20731 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike01.07.2010. u 07:19 - pre 168 meseci
Citat:
Kakav ti je to korak napred kada bolesno dete i roditelje smeste u bivšu Šarićevu kuću?

Bilo je pre ovog "oduzimanja imovine" na TV-u: nekoliko apartmana povezanih sa bolnicom: http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...ka-kuca-za-tesko-obolelu-decu-. Ne znam ko ne bi pozdravio ovo?
A u "oduzimanje" da ne zalazimo, to je priča za sebe ;)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9524
*.teletrader.com.



+10259 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike01.07.2010. u 07:51 - pre 168 meseci
Evo zapravo o čemu se radi:

Nenad Borojević i Katarina Rebrača su bili u interesno - ljubavnoj vezi. Onda je ona njega otkačila, što se kaže: "pukla tikva", pa ju je on iscinkario muriji. Šta je bilo posle, to znamo. U bajboku je ona "propevala", ali murija nije izašla u javnos' odmah, već su smislili operaciju "kraba", i nadzirali ko-kome-koliko-pošto. Sad kad imaju dokaze - pohapsili.

Do svega ovoga ne bi došli da je Katarina došla u moj zagrljaj, još pre nego da upozna tu protuvu Borojevića. Al' sad - šta je tu je.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike01.07.2010. u 10:06 - pre 168 meseci
Citat:

Dr Tatjana Radosavljević, predsednica Lekarske komore Srbije, objašnjava za Kurir:
- Veća količina citostatika od one koja je terapijski propisana može biti pogubna za organizam. To su vrlo opasni lekovi kada se daju i u propisanim dozama, a kamoli u većim nego što je potrebno. Zato se u svetu određuje tačna količina leka koji sme da se da, i to ne sme da se samoinicijativno menja na nivou klinike. Što se tiče hapšenja lekara, ukoliko sud presudi da su krivi za ono za šta se sumnjiče, postoji mogućnost da im se oduzme dozvola za rad - objasnila je dr Radosavljević.


Laik sam što se tiče prava, ali mi je prosto neshvatljivo da se kazna za ovakav zločim zadrži samo na oduzimanju dozvole za rad. Ovo mi više deluje kao serija pokušaja ubistva radi sticanja novčane koristi i ništa osim doživotne robije ne dolazi u obzir.
Šta je sledeće, masovnom ubici zabraniti posedovanje oružja kao i igranje Counter Strike?!?!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike01.07.2010. u 10:07 - pre 168 meseci
Valjda se misli na to da ce im rad biti zabranjen, nevezano od kazne koju izrekne sud.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike01.07.2010. u 10:35 - pre 168 meseci
Gledao sam pre neki dan na TV-u bas tu Tatjanu valjda (mozda je bila i neka druga doktorka), za njihov neki sud casti i te fore. Znate za slucaj trogodisnje devojcice koja je imala meningitis a potom umrla dok su je doktori vracali kuci tri puta sa obrazlozenjem da je sa detetom sve ok. E pa roditelji ne mogu ni do rezultata autopsije da dodju, cas je tamo - cas je vamo - nema ga nigde. A kako je receno, taj sud casti uopste nije bezazlen i pro forme radi osnovan. Ako se dokaze da je doktor kriv - gubi licencu za rad, ali ako se dokaze da nije kriv onda se objavljuje u novinama kako nije kriv da bi se sprala ljaga sa njegovog imena. :)

Dakle medicinska oprema bez atesta, nelicencirani anesteziolozi, dil sa farmaceutskim kompanijama (ko te pita da li imas para da platis lek koji se ne dobija na recept i koji kosta hiljadu dinara a postoji lek koji se dobija na recept i za koji platis eventualno participaciju), arogantnost i prenosenje licnih problema na posao koji obavljaju a neciji zivot od tog istog zavisi, mito i korupcija, dil izmedju kolega koji salju pacijente na privatne klinike i ordinacije...

Sa druge strane ni studentima medicine i onima koji su vec diplomirali ne cvetaju ruze, nemogucnost da se zaposle, plata im i nije neka ako se uzme u obzir koliko su dugo ucili i koliko je ulozeno da bi postali to sto jesu. Najgore od svega je sto taj prefix Dr. automatski povlaci neki vid arogancije i odhebavajuceg stava prema svima koji nemaju i jos poneki prefix na to Dr. Donekle to mogu da objasnim jer sam vidjao svakakvih "pacijenata" ispred ordinacija ali da razumem - nikako. Pogotovo kada se radi o pedijatrima i inace doktorima koji rade sa decom.

Zabrinjavajuce je stanje totalno...

A ovaj dogadjaj je valjda samo samarcina u lice naroda - da cisto ljudi budu svesni svega sto se dogadja, na veliku zalost te samarcine bivaju sve cesce i cesce - pocrvene narod totalno...
make love - !war
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike01.07.2010. u 12:25 - pre 168 meseci
Izmedju ostalog mislim da je ovo bitno i da bi moralo da pokrene neke stvari, jer se po prvi put desilo:

Citat:
Lisice na ruke, zbog davanja mita, stavljene su rukovodiocima farmaceutskih kuća u Beogradu: Vojislavu Petroviću, direktoru "Roša" za Srbiju, Andreju Soretiću, prvom čoveku Onkološkog sektora "Farma Svisa" i Predragu Marinkoviću, menadžeru "Astra Zeneke".


Srbija kao institucionalna tabula raza posle 2000. dozivela je da svako ko je hteo, znao, mogao radio sa drzavom sta god je pozeleo ... Pocev od Goldman Sachsovih veterana divlje privatizacije na istocnom frontu, pa eto do raznih farm. kompanija koje su za sicu kupovale lekare i drzavne institucije.

Drzavni cinovnici su svesni cinjenice da su u poslovima kao sto je ovaj farmaceutskim kompanijama veci problem kompanije konkurenti nego drzava. Postoji samo jedan motiv i razlog da vec 10 god. drzava ne stvora institucionalnu i zakonsku strukturu koja ce se obracunati sa divljim zapadom na farm.-medicinskom trzistu.

Jasno je da Hofman-Rosh, Novartis, Astra i sl. imaju veci mnogo veci buzet i bolje placaju od R. Srbije, ali ipak postoji negde neka pravda, njen pokusaj sublimacije kroz nase slabasno pravo i zakone koji se vec dugo i na ocigled slepih krse...
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+80 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike01.07.2010. u 13:47 - pre 168 meseci
Citat:
Postoji jedan lek nije bitno koji u ovoj prici koji se zaista cesto upotrebljava i neophodan je u odredjenim terapijama, a koji nije bio na nekoj listi odobrenih lekova za uvoz i prodavao se po apotekama ali ispod tezge skoro kao neka droga.


Je l pričaš o Utrogestanu ? Mene živo zanima šta se dešava s njim.
it works on my machine
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike01.07.2010. u 20:07 - pre 168 meseci
Citat:
Tomice, ako imaš morala, daj ostavku!

Poslanici SRS, NS i LDP zatražili su danas od ministra zdravlja Tomice Milosavljevića da podnese ostavku zbog hapšenja direktora Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije Nenada Borojevića i još šest osoba, osumnjičenih za primanje i davanje mita u iznosu od oko milion evra.
...
Poslanik NS Zlata Đerić, koja je u delu sednice Skupštine Srbije u kome poslanici od predstavnika vlasti traže informacije, pokrenula pitanje odgovornosti resornog ministra, rekla je novinarima da joj Milosavljević nikada nije odgovorio na ranije postavljana poslanička pitanja o snabdevačima citostaticima i da nije tačno da o tome ništa nije znao.


Ona je ispričala i lično iskustvo, da je posle 10 hemoterapija prekinula lečenje svog sina na Institutu za onkologiju, a posle konsultacija sa svetskim institutima i validnim bolnicama, koji su, prema njenim rečima, bili zaprepašćeni količinom propisanih citostatika.


"Jedan sam od roditelja koji je iskusio takvu zloupotrebu na dečjem odeljenju Instituta za onkologiju. Spremna sam da priložim dokumentaciju tužilaštvu o tome i da svedočim", rekla je Đerićeva i istakla da je Milosavljević,"ako ima imalo morala", do sada trebalo da podnese ostavku, sa čim su se složili i radikali i liberali.

...


ceo tekst:
http://www.vesti-online.com/Ve...ce-ako-imas-morala-daj-ostavku
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike02.07.2010. u 10:01 - pre 168 meseci
Citat:
Tomice, ako imaš morala, daj ostavku!

a zna se da nema morala, tako da nece on sici s te funkcije dok god ne dobije sut kartu ;)
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike02.07.2010. u 10:31 - pre 168 meseci
Političari i moral?
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike02.07.2010. u 10:45 - pre 168 meseci
Citat:
Tomice, ako imaš morala, daj ostavku!


Jes, pa da tako lako izgubi uticaj na ljude koji treba da cute o mozda nekim njegovim malverzacijama...
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike02.07.2010. u 11:32 - pre 168 meseci
Citat:
Horvat: a zna se da nema morala, tako da nece on sici s te funkcije dok god ne dobije sut kartu ;)

Neće on nikad dati ostavku makar čitav narod pomro od retke tropske bolesti, a da dobije šut kartu isto neće da se desi pošto njegova stranka ima širok koalicioni potencijal i čorba je u svakoj mirođiji zadnjih 10 godina, a on verovatno ima najmanje afera u njegovoj stranci. Plus što nije još nikog živog ili mrtvog zgazio službenim autom.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike02.07.2010. u 12:13 - pre 168 meseci
Citat:
NoneVi: Političari i moral?


Ovo je netacna dilema.

Postoje ozbiljni i odgovorni, visokomoralni politicari koji brinu o svom narodu...jedino sto ih nema na ovim nasim terenima, poslednjih xx godina
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike02.07.2010. u 12:13 - pre 168 meseci
Ja sam motke zagnjurio u gomnjivu jamu...

...nek se kisele.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+198 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike02.07.2010. u 12:50 - pre 168 meseci
Citat:
Hadžihalef: Ja sam motke zagnjurio u gomnjivu jamu...

...nek se kisele.


Stavi još motki,koliko god da si stavio, pa još duplo! Zaradićeš 100%
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike02.07.2010. u 12:54 - pre 168 meseci
Jel neko od vas vlasnika gomnjivih motki razmislja o tome da ce morati da ih nosa naokolo pre nego sto dodje u situaciju da ih iskoristi
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike02.07.2010. u 13:08 - pre 168 meseci
A pa tu su i gas-maske iz PPZ kompleta .
Mozda jos neko to cuva u svom podrumu
To su jedna od onih "zatrebace " stvari

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike02.07.2010. u 13:13 - pre 168 meseci
Citat:
mmix: Jel neko od vas vlasnika gomnjivih motki razmislja o tome da ce morati da ih nosa naokolo pre nego sto dodje u situaciju da ih iskoristi :)

Ne vadi motku iz jame, ako ne misliš da je koristiš!

A metod šetnji bez motki smo već ispucali...

...davno.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike02.07.2010. u 21:18 - pre 168 meseci
Citat:
Organizovano ubijanje mališana

Mnoga deca su preminula jer organizam nije mogao da im preživi količinu citostatika koju su im lekari prepisivali kao terapiju, i ne radi se o korupciji već o organizovanom ubijanju dece, kaže za "Vesti" poslanik Nove Srbije Zlata Đerić.
...
- U startu su mi kazali da će sin morati terapiju da prima 40 nedelja, proverila sam i videla da Šveđani citostatike ne daju duže od 27 nedelja.

Dete mi je za vreme terapije više puta bilo u lošem stanju, krvna slika mu je bila očajna, dva puta je bio klinički mrtav pa su ga spašavali lekari na VMA, a posle 10 hemoterapije dobio je sepsu. Lekari su je sve duže i duže produžavali - kaže Đerićeva.

Kad drugar njenog sina, koji je takođe bolovao od ove teške bolesti, nije izdržao terapiju preporučenu od lekara i preminuo u najtežim mukama, sin ju je, priča Zlata, molio da prekine terapiju i govorio da ako već mora da umre želi da umre u stanju u kakvom jeste.

- Bila je to tužna slika, toj deci su ispadali zubi, lekovi su im pojeli koštanu srž, umirala su od bolova. Muž i ja smo se konsultovali sa stranim lekarima i odlučili da prekinemo - objašnjava Đerićeva i kaže da je spremna da svedoči na sudu.
...


Ceo tekst:
http://www.vesti-online.com/Ve...Organizovano-ubijanje-malisana
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Novi low ljudskosti i lekarske etike02.07.2010. u 21:39 - pre 168 meseci
Citat:
objašnjava Đerićeva i kaže da je spremna da svedoči na sudu.

Stojadinka ovce šiša,pripomaže ju Radiša!

Gosn Večiti mulja li mulja, a gosn Fikus zbrinjava pravosuđe:

http://www.pescanik.net/content/view/5276/97/

Ne brinite ništa gospođo Đerić, sa ovako oplemenjenim pravosuđem možete i penziju da steknete kao svedok.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Novi low ljudskosti i lekarske etike

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20731 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.