Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom ADSL down a od tehničke podrške ništa!

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ADSL down a od tehničke podrške ništa!

[ Pregleda: 12290 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pecinjo
Duvanište

Član broj: 133980
Poruke: 90
*.smin-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Telekom ADSL down a od tehničke podrške ništa!28.06.2010. u 18:44 - pre 167 meseci
Još u petak 25.06 od 18 h adsl je jednostavno nestao. A zašto li ovi iz telekoma primaju platu nije mi jasno, zovem ih danima i uvek su svi operateri zauzeti, nije nego! Čime sam zaslužio ovo ničim izazvano obustavljanje neta od strane Telekoma ne znam al da neće svog korisnika da udostoje odgovora na mail koji sam im odmah po izbijanju problema poslao ili njihove sprdnje od tehničke podrške koja postoji samo u reklami. Orion ili privatizacija ili marsovci nije bitno šta ali nešto ili neko bi trebao malo da ih protrese da promene svoj stav prema korisnicima jer ovakvo njihovo monopolističko ponašanje na koje su navikli iz vremena kad su bili sve i svja neće doveka da traje (nadam se). Inače sam sve proverio (kablove i sl.) i uredu je nije bilo nikakvih promena kod mene, jednostavno na hg52oi samo treperi adsl lampica tj. neće da se poveže sa centralom.
Pozdrav.
Ko se stidi ostaće gladan ;-)
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Telekom ADSL down a od tehničke podrške ništa!28.06.2010. u 18:47 - pre 167 meseci
Ček, jesi li ih zvao telefonom ili si slao samo na mail? Ako si samo na mail, zovi ih telefonom na 0800 / 100 -100
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: Telekom ADSL down a od tehničke podrške ništa!28.06.2010. u 19:09 - pre 167 meseci
Duži vremenski interval čekanja na uspostavljanje veze sa slobodnim agentom, s vremena na vreme, uslovljeno je vremenskim neprilikama na raznim lokacijama na teritoriji cele Srbije, a koje su dovodile do problema na usluzi ADSL i povećanog pozivanja Korisničkog servisa Internet podrške na broju 0800/100-100. Takođe, kako postoje korisnici usluge ADSL sa malim predznanjem o pristupu Internetu i računarima uopšteno, sa istim je potrebno duže zadržavanje radi pružanja detaljnog objašnjenja kvalitetnog korišćenja usluge.

Najefikasniji način prijave problema pri korišćenju Internet usluga Telekoma Srbija, a bez pozivanja Korisničkog servisa Internet podrške, je popunjavanje on-line obrasca za kontakt na adresi https://www.telekom.nadlanu.co...tajteNas.aspx?ac=solo&br=1, gde je potrebno popuniti sve potrebne podatke (ime i prezime korisnika, broj telefona /na kojem funkcioniše usluga ADSL/, kontakt telefon, e-mail i detaljan opis problema), kako bi se po prijemu e-maila isti prosledio nadležnoj službi u cilju provere i otklanjanja problema u radu.

Korisnicima se svakako preporučuje poziv Korisničkom servisu Internet podrške besplatnim telefonskim pozivom sa fiksne mreže, mobilne mreže mt:s ili VIP mobile na broj 0800/100-100, jer se na taj način, u telefonskom razgovoru sa agentom, prolazi procedura ispitivanja mogućih uzroka problema, a ukoliko se problem ne reši, postoji mogućnost prijave smetnje ili otvaranja tiketa za tehničku podršku, odakle druge službe preuzimaju posao ispitivanja i otklanjanja problema u radu. S obzirom da je poziv ka broju 0800/100-100 potpuno besplatan, potrebno je da budete malo strpljivi i prvi slobodan agent će Vam se javiti.
 
Odgovor na temu

pecinjo
Duvanište

Član broj: 133980
Poruke: 90
*.smin-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Telekom ADSL down a od tehničke podrške ništa!28.06.2010. u 19:11 - pre 167 meseci
Štos je u tome što telefonom na 0800100100 nema šanse da ih dobiješ, zvao sam preko stotinu puta za ova par dana i uvek su svi operateri zauzeti od 08-20h tako da sam im poslao i mail još u subotu prepodne. Rekoh ako ne mogu telefonom da ih obavestim onda ću mailom, a idalje pokušavam na telefon da ih dobijem ali nema ni teoretske šanse, ili imaju samo 1 operatera za celu srbiju ili nemaju ni tog jednog. Ma užas.
Ko se stidi ostaće gladan ;-)
 
Odgovor na temu

pecinjo
Duvanište

Član broj: 133980
Poruke: 90
*.smin-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Telekom ADSL down a od tehničke podrške ništa!28.06.2010. u 19:50 - pre 167 meseci
@ORCA 2
Hvala na savetu, prosledio sam žalbu preko linka.
Ko se stidi ostaće gladan ;-)
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: Telekom ADSL down a od tehničke podrške ništa!28.06.2010. u 19:50 - pre 167 meseci
Kontrole telefonskog saobraćaja ka Korisničkom servisu 0800/100-100 pokazuju da je prosečno vreme čekanja do javljanja agenta u granicama normalnog, izuzev u slučajevima kada Servis 0800/100-100 radi u vandrednim okolnostima, kao što su izuzetno veliki broj smetnji na ADSL usluzi izazvanim određenim problemima i kvarovima, najčešće u toku izuzetno nepovoljnih vremenskih prilika, kada se u jednom danu izda i to nekoliko stotina radnih naloga za zamenu ADSL rutera zbog neispravnosti istih, što prouzrokuju loše vremenske prilike.

Na Servisu 0800/100-100 radi dovoljan broj agenata, ali frenkventnost saobraćaja varira iz časa u čas. Govorni automat korisnika periodično obaveštava koje je očekivano vreme čekanja do javljanja agenta. Očekivano vreme čekanja se analizira na osnovu opterećenja mreže usled broja poziva upućenih ka Servisu 0800/100-100.
U zavisnosti od toga koliko poziva ima u trenutku poziva i pozicije korisnika u redu čekanja daje se govorna poruka o očekivanom vremenu do izlaska poziva na prvo mesto u redu čekanja na javljanje agenta.

Dakle, kada čujete govorno obaveštenje "Molimo Vas sačekajte, prvi slobodan agent će Vam se uskoro javiti", to će značiti da je Vaš poziv prvi u redu čekanja i tada možete očekivati javljanje agenta. Moja preporuka Vam je da svakako budete dovoljno strpljivi i ne prekidate vezu dok ne čujete ovo govorno obaveštenje i javljanje agenta. Radno vreme Servisa 0800/100-100 je radnim danima od 08 do 22 časa i subotom od 08 do 18 časova.
 
Odgovor na temu

pecinjo
Duvanište

Član broj: 133980
Poruke: 90
*.smin-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Telekom ADSL down a od tehničke podrške ništa!28.06.2010. u 23:05 - pre 167 meseci
Eh kad bih samo čuo još toliko minuta ogrejalo bi me sunce, ali ljubazna robot teta mi uz blagi uzdah kaže samo da su svi operateri zauzeti i da pokušam kasnije. Ne zezam stvarno se čuje uzdah, verovatno je spikerka udahnula vazduh malo glasnije na samom početku snimka, ja sam provalio jer zovem preko spikerfona pa se baš glasno čuje.
Ko se stidi ostaće gladan ;-)
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
2001:8c8:0:4:204:75ff:fe7d.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Telekom ADSL down a od tehničke podrške ništa!30.06.2010. u 08:56 - pre 167 meseci
Citat:
ORCA 2: najčešće u toku izuzetno nepovoljnih vremenskih prilika, kada se u jednom danu izda i to nekoliko stotina radnih naloga za zamenu ADSL rutera zbog neispravnosti istih, što prouzrokuju loše vremenske prilike.


lose vremenske prilike uzrokuju kvarove na ADSL ruterima???
ja sam mislio da smo sa vremenskim nepogodama zavrsili kako smo presli sa bezicnih na zicane veze?
inside info: 40 operatera call centra na 300.000 adsl korisnika je stvarno malo... da se ne lazemo...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telekom ADSL down a od tehničke podrške ništa!30.06.2010. u 14:19 - pre 167 meseci
^ Offtopic: Sto, sta fali bezicnim vezama, nesto nisam primetio da mi ovaj wireless stuca kad je napolju lose vreme... Samo jednom se desilo da ne radi kad je grom udario direktno u zgradu na kojoj je pristupna tacka... E, da ADSL ruter (MT882) mi je crko jednom od udara groma moram da priznam, al to se zameni Wireless mi jos nije crkavao da kucnem u drvo.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Librabicboj

Član broj: 88931
Poruke: 409
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Telekom ADSL down a od tehničke podrške ništa!01.07.2010. u 12:53 - pre 167 meseci
Pre neki dan sam bio kod druga, kome je riknuo ADSL, i on me je zvao da JA proverim kod njega svu opremi, da vidim da nije slucajno do njega kvar, i kao i uvek ispostavilo se da nije, vec nje nesto "trulo", riknulo, disable u Telekomu.
JA zatim u pokusavam da nazovem 0800/100-100 i naravno javi se "ona ljubazna teta" i sa blagim uzdahom mi kaze da nema nikoga, i bezobrazno mi prekine vezu.
Da bi tek posle tacno 1h i 8min na moje opste iznenadjenje, pocela ona muzika i "teta" mi kaze da je vreme javljanja operatera duze od 2min.
Operater se javlja posle 7min i kad mu je objasnjano da su oni krivi za kvar, on potvrdjuje da je obavestio tehnicku sluzbu email-om i da da ce oni to namestiti.
Posle samo 10 min diode pocinju "cudno" da se ponasaju i zatim sam resetovao i od tada sve radi kako treba.

A njih za to boli uvo, sto neko ceka i po 2 sata da bi im se tek onda javili.......
Sramota!

A to da lose vremenske prilike uzrokuju kvarove na ADSL ruterima ne verujem.......
Da nije mozda grom udario u zakopan i izolovan opticki kabel????
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom ADSL down a od tehničke podrške ništa!01.07.2010. u 16:44 - pre 167 meseci
Hm, zar tebi do kuće i rutera dolazi optički kabl? Zar su svi zaboravili koliko je dialup modema stradalo posle svake grmljavine?
 
Odgovor na temu

Librabicboj

Član broj: 88931
Poruke: 409
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Telekom ADSL down a od tehničke podrške ništa!02.07.2010. u 14:56 - pre 167 meseci
Citat:
calexx: Hm, zar tebi do kuće i rutera dolazi optički kabl? Zar su svi zaboravili koliko je dialup modema stradalo posle svake grmljavine?


Ah..... ima se moze se, optika se "razvlaci" samo za moje potrebe........ da kako da ne.......

Ma znam da "riknjava" njhova oprema, to je sasvim normalo, samo mi je malo bedno, tacnije jadno da cujem "lose vremenske prilike uzrokuju kvarove na ADSL ruterima" (od nekoga iz tako velike kompanije kao sto je Telekom) i da se na taj stari fazon "vade".
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Telekom ADSL down a od tehničke podrške ništa!11.02.2013. u 17:08 - pre 135 meseci
Citat:
ORCA 2:
Najefikasniji način prijave problema pri korišćenju Internet usluga Telekoma Srbija, a bez pozivanja Korisničkog servisa Internet podrške, je popunjavanje on-line obrasca za kontakt na adresi https://www.telekom.nadlanu.co...tajteNas.aspx?ac=solo&br=1, gde je potrebno popuniti sve potrebne podatke (ime i prezime korisnika, broj telefona /na kojem funkcioniše usluga ADSL/, kontakt telefon, e-mail i detaljan opis problema), kako bi se po prijemu e-maila isti prosledio nadležnoj službi u cilju provere i otklanjanja problema u radu.


Ovaj link više ne radi, izgleda? Jer kaže "web page is not available". A trebao bi mi ovakav način komunikacije sa tehničkom podrškom, naime, koristim ADSL bez problema 2 godine, click 4 paket, do pre nedelju dana nikad nisam imao problema. E od pre nedelju dana, veza puca, obično u večernjim satima, dok je recimo sinoć, preksinoć i veče pre toga, oko 23 uveče, postaje nepodnošljivo, puca veza na svaka 2 minuta, i u linuxu i na windowsu, kablove proverio više puta, sve ok, pukne veza, pa se poveže odmah, i onda radi par minuta, pa pukne ponovo, internet je praktično neupotrebljiv, a i to što radi par minuta, pola puta speedtest.net ne može ni da učita applet, a kad može, bude brzina 0.6 do 1 mbps. A evo preko dana sve ok, evo sad izmerih 3.47 mbps. Kapiram, da je kvar do mene, ne bi uopšte radilo kako treba, već bi stalno zezalo. Zovem danas tehničku podršku 0800/100-100, javila se neka curica, po glasiću rekao bih, i insistira da joj kažem kako sam povezao računar sa ruterom, pa ruter sa filterom, u koju rupu šta, ja joj kažem ama znam kako to ide, radilo 2 godine bez problema, al' mi odgovori "takva je procedura", i dobro, ja joj sve to kažem, ona reče "dobro onda, proslediću ja kolegama u tehnici da provere, a vi nemojte gasiti modem, zvaće vas oni ako bude trebalo", naravno, poziva nije bilo, pre sat mi opet pukla veza, i od tad ih zovem na isti broj, svi operateri zauzeti. Pa bih molio, ako i dalje ima neki način da mailom ili popunom obrasca na njihovom sajtu gde bih opisao problem, zaista stupim u kontakt sa nekim ko zna više od čitanja procedure sa papira, da mi neko da link, jer ne mogu da nađem na njihovom sajtu.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom ADSL down a od tehničke podrške ništa!11.02.2013. u 20:33 - pre 135 meseci
Link mi liči na https://www.open.telekom.rs/secure/977.aspx?sid=203&id=521 mada bi mogao da probaš i https://mojtelekom.telekom.rs/pitanje pa šta upali.
 
Odgovor na temu

Dr.Bre

Član broj: 328634
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Telekom ADSL down a od tehničke podrške ništa!31.03.2015. u 14:05 - pre 109 meseci
pozvao sam 0800100100 i davi onaj automat pritisnem za operatera i javi se odma na moje iznenadjenje...posle nekog razgovora sa ok likom koji je to prijavio sredjuje se sve protok vidim ono 850 kilo bajta pisem ovako da bi me razumeli oni koji mesaju bite i bajte a mesecima mi se vuko protok najvise 450 kilobajta ...tako da znate da je to do njih uglavnom i ako se ne zalite oni to tako vam prepolove protok pa ko primeti oni srede ko ne primeti racunaju to mu je to cim se ne buni dosta mu...mislim logika narkodilera da vam uprostim
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ADSL down a od tehničke podrške ništa!

[ Pregleda: 12290 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.