Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji program da trazim za vodjenje radnje.

[es] :: E-Poslovanje :: Koji program da trazim za vodjenje radnje.

[ Pregleda: 3335 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DzimiKg

Član broj: 238633
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Koji program da trazim za vodjenje radnje.14.06.2010. u 20:30 - pre 167 meseci
Poz svima.

U potrazi sam za nekim "dobrim" programom koji bi mi pomogao oko vodjenja radnje i knjiga.
gledao sam neke programe koje prave ljudi i taze za njih oko 500e , sto je "mozda" normalno ali meni ne vrsi posao :)
cuo sam da ni knjigovodje ne placaju "licencne" programe vec korsite free i da ih ima dosta i raznih.

konkrtno bi mi trebao program nalik nekom za knjigovodstvo,da se vode racuni,valute placanje i td . . . , ali i da ima bazu podataka artikala u radnji sa jos nekim informacijama kao sto su kolicine , mesta skladistenja , da moze da se radi otpis artikala nakon pordaje i noramlano classicne informacije o artiklu(naziv art.,sifra,prodajna sifra u kasi.)

da li zna neko mozda da postoji takav program i gde bi mogao da ga nadjem.
ili mozda nesto tome slicno ? ? ?



HVALA VAM UNAPRED
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Koji program da trazim za vodjenje radnje.15.06.2010. u 07:03 - pre 167 meseci
Ako ti je program skup onda koristi usluge neke knjigovodstvene agencije.

To što ti je neko rekao da one koriste bespaltne programe te je slagao. Ne postoji ni bespltan ni jeftin program za knjigovodstvo a da je upotrebljiv.
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Koji program da trazim za vodjenje radnje.15.06.2010. u 07:23 - pre 167 meseci
Upravo sto je predhodni covek rekao, postojie neke probne verzije za odredjeni period, postoje mozda i neki besplatni ali sa njima ces imati mnogo vise muke. Ja bi preporucio da odes od sajta do sajta i skines probne verzije pa vidis da li ti odgovara , pa se preracunas posto su neki poprilicno skupi
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

zoranix
Software Architect
IS MicroCore
Knjaževac

Član broj: 243111
Poruke: 162
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.micro.co.rs


+36 Profil

icon Re: Koji program da trazim za vodjenje radnje.15.06.2010. u 08:08 - pre 167 meseci
Sve što je rečeno je tačno, ali samo da pojasnim. Cena najviše zavisi od uvođenja i od održavanja. Kod uvođenja ti se sugeriše najbolji poslovni model i insistira se na njegovoj primeni, kako bi iskorišćenje softvera bilo približno 100%. Na ovome se troši dosta vremena i ljudskih resursa, pa su i cene takve. Softveri uz koje ćeš da otpočneš sam da nešto radiš su retki i nisu baš primenjivi (uglavnom im je i cena niska). Ako želiš stvarno da svoj biznis izdigneš na veći nivo, smanjiš troškove radne snage, uz povećanje efekata, to samo možeš uz pomoć dobre implementacije dobrog softvera. (koliko para, toliko i muzike!). Cena od 500€ do 1000€ nije prevelika i takav softver postoji, uz neka ograničenja koja ciljnom tržištu (mala preduzeća i radnje) ne smetaju.

Održavanje ne utiče na početne investicije, već na ukupnu cenu. Ovde imaš dosta veliki izbor, a on zavisi od toga da li imaš kvalitetno ljudstvo, ili ćeš se u potpunosti osloniti na partnersku firmu. Na duge staze trebaš napraviti tim, što za male biznise nije moguće. Zato je zgodno napraviti kompromis, što zavisi od trenutne ponude i od ličnog upuštanja u problematiku. Održavanje se uglavnom svodi na podršku u isporuci novih verzija, ispravci uočenih grešaka, savetovanju u korišćenju, usaglašavanju sa zakonskim izmenama i dopunama, kao i poboljšanju softvera na zahtev kupca. Na tome obično radi ekipa od par (desetina) ljudi koje svakog meseca treba platiti, a troškovi se naravno raspodeljuju na kupce, pa je i održavanje srazmerno troškovima.

Nadam se da si shavtio poentu...
 
Odgovor na temu

DzimiKg

Član broj: 238633
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Koji program da trazim za vodjenje radnje.16.06.2010. u 02:04 - pre 167 meseci
Predrag Supurovic

- imam knjigowodju ako si na to mislio , i placam ga 120e mesecno i "dobro" radi posao . . .

(ali nije mi na odmet da ja to malo kontrolisem jer niko ne moze da radi za tebe kao sto mozes ti sam)

Radovane

- boga mi jesu skupi i to dosta . . . nasao sam jedan programcic koji radi u dosu i ima solidne funkcije . .. uz odrzavanje kosta oko 400e .
moracu da krenem u detaljniju potragu . . .


Zoranix

- hvala ti puno na detaljnom objasnjenju , shwatio sam poentu . . . uwek bilo i bice koliko para toliko muzike . . .
ali 1000e nije da nije mala para . . . ne daje mi se bas toliki novac.




rec je o auto delovima.
da ja radim sam u radnji uopste mi ne bi trebao taj program, nego je problem u novim radnicima . . . i kontroli istih .

owo oko knjigowodstwa i nije potrebno,msm pozeljno je narawno . . . al nije najbitnije .


mnogo mi je bitnije da imam taj pregled robe i skladista.
kada sam objasnio owom drugaru sta mi treba on je rekao da to wec postoji i da ne placam dz samo da pitam owde na sajtu mozda neko zna wec takaw slican program.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Koji program da trazim za vodjenje radnje.16.06.2010. u 06:08 - pre 167 meseci
Možeš da vidiš koji program koristi knjigovođa pa da pazariš isti takav. Kada knjigovođa i klijent imaju isti program to je mnogo dobro jer može da se radi razmena podataka (preko usb-a ili interneta). Knjigovođa više ne mora da "ukucava" tvoja dokumenta koja dobije u papirnom obliku i možete lako da se međusobno kontrolišete i usklađujete. Čak možeš i nešto da uštediš na podršci, ako negde zapneš u korišćenju programa možeš da "gnjaviš" knjigovođu da ti pomogne.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Koji program da trazim za vodjenje radnje.

[ Pregleda: 3335 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.