Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT
(Zaključana tema (lock), by 1OXB)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 28552 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT18.06.2011. u 13:36 - pre 156 meseci
Pozdrav i tebi buonaroti, evo pokusavam da se suzdrzim od provokacija, na srecu nismo na bandu da ljudi slusaju, ovde je pokazan jedan nekorektan odnos i prema moderatorima, ne krivim nikoga, samo nacin na koji se nesto sprovodi.

Ja sam na pocetku skrenuo paznju na ,,kvalifikacije,, Bora je sa najboljom namerom opominjao nas sve i sto se tice brisanja nekih postova, to je isto uradjeno korektno.

Nekoga vredjati javno i taj neko to stalno da cita, nije ni malo kulturno, podsmevanje je postao obicaj u nasem narodu, kad neko nema argumente i to one prave.

Da se vratimo temi, imao sam zelju da napisem sta je sustina bavljenjem ovog hobija, ali cu naravno odustati.
 
0

MasterRW

Član broj: 65162
Poruke: 400



+24 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT18.06.2011. u 14:28 - pre 156 meseci
Dobrodošao buonaroti!

Da li imaš sada neki pozivni znak? Koje je mesto javljanja? :-)
Da li i kod tebe ima ovakvih kao na video klip sa prve strane?


73,
Filip YU1TTN
 
0

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT18.06.2011. u 14:41 - pre 156 meseci
Predraze, postajes drzak a to mi se ne svidja. Nikad nista i nikome nisam selektivno branio niti dozvoljavao, pa ako je ostao neki post kome nije mesto na forumu, to moze biti jedino ako ga nisam uocio. Ako iko misli da ja zivim za ovaj forum i ulogu moderatora i da cu zbog toga biti on-line 24 sata i citati svaku rec svakog posta... vara se! Bude da i po dva dana ne stignem da posetim forum. Meni je ovo propratna zabavna aktivnost - nista vise i nista vaznije! Taj soc-realisticki ili komunisticki stil zakljucivanja sta se tebi cini da je neko hteo iz onoga sto je uradio ili nije uradio, ostavi za neke druge ljude i druga mesta.
Ako ne mozete civilizovano da komunicirate, ima jos puno foruma gde to mozda nije uslov pa se preselite tamo! Ovde niko nikog nece ni vredjati ni optuzivati! Bez obzira da li neko misli da je u pravu ili nije, bice banovan da bi se nastavio normalan zivot na forumu. Ovde ima jos jako puno ljudi i sasvim sigurno nisu nista manje vazni od vas dvoje-troje a pri tom su za razliku od vas vrlo sposobni da civilizovano i konstruktivno komuniciraju!
Pre sam lepo i blago opomenuo sve one koji se tako ponasaju i zbog kojih nastaju problemi na ovom forumu, a sada sve njih poslednji put opominjem.
 
+1

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT18.06.2011. u 16:40 - pre 156 meseci
Ja sam lepo citirao deo na koji sam odgovorio. Editovao si peci skoroc elu poruku i pobrisao ko zna kakve gadosti ali si ostavio recenicu u kojoj me je nazvao ratnim profiterom. Ocigledno je da si se tom porukom dobrano zabavljao i ocigledno je da NAMERNO nisi obrisao tu jednu recenicu.

Da, postajem vrlo drzak i nezgodan kada neko ide djonom na moj obraz. Preko svega ostalog prelazim ali preko kaljanja mog ugleda i časti ne prelazim, pogoto kada to rade nuspojave kao peca2008 koga ti iz nekog razloga štitiš. Ako tebi peca2008 vredi toliko da si spreman da dozvoljavaš ovakvo klevetanje na moj račun to je tvoja stvar i ti sa tim moraš da se suočiš. Bila to tebi zabava ili ne.

Da je tebi stalo da niko nikog ne vređa ti bi onda sankcionisao svako vređane, ali iz nekog razloga ti si selektivan i uvrede koje prosipa peca2008 "ne vidiš". Takvo ponašanje jednog moderatora je sramota a još veća sramota je takvo ponašanje jednog radioamatera prema drugim radioamaterima.

 
0

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT18.06.2011. u 17:44 - pre 156 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Ja sam lepo citirao deo na koji sam odgovorio. Editovao si peci skoroc elu poruku i pobrisao ko zna kakve gadosti ali si ostavio recenicu u kojoj me je nazvao ratnim profiterom. Ocigledno je da si se tom porukom dobrano zabavljao i ocigledno je da NAMERNO nisi obrisao tu jednu recenicu.

Da, postajem vrlo drzak i nezgodan kada neko ide djonom na moj obraz. Preko svega ostalog prelazim ali preko kaljanja mog ugleda i časti ne prelazim, pogoto kada to rade nuspojave kao peca2008 koga ti iz nekog razloga štitiš. Ako tebi peca2008 vredi toliko da si spreman da dozvoljavaš ovakvo klevetanje na moj račun to je tvoja stvar i ti sa tim moraš da se suočiš. Bila to tebi zabava ili ne.

Da je tebi stalo da niko nikog ne vređa ti bi onda sankcionisao svako vređane, ali iz nekog razloga ti si selektivan i uvrede koje prosipa peca2008 "ne vidiš". Takvo ponašanje jednog moderatora je sramota a još veća sramota je takvo ponašanje jednog radioamatera prema drugim radioamaterima.


Predraze, nema razloga da nastavljam bilo kakvu diskusiju sa tobom jer to i nije moja obaveza. Moja je obaveza da forum zastitim od svadja i razmirica i time sprecim mogucu ruznu sliku o njemu, a to upravo cinim u granicama svog prisustva (koje nije i ne moze biti NON-STOP). I ti i Peca ste dva puta vrlo uljudno opomenuti da prestanete sa dosadasnjim nacinom medjusobnog ophodjenja bar dok ste na forumu. Sta imate medjusobno i da li je to za akcije po institucijama van foruma, to je vasa stvar ali ih tamo i nastavite. Ako je neko krenuo djonom na tvoj obraz, vezbaj drskost i nezgodnost na nekom drugom mestu a ne ovde. Sve sto je neprikladno, uklonio sam cim sam video i zamolio da se na forumu nastavi kako treba a da ostatak ako je neophodno resite van foruma. Tvoje opaske o meni kao moderatoru i coveku su sasvim irelevantne jer ni po jednom parametru nemas kredit da ih iznosis.
 
0

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT19.06.2011. u 21:43 - pre 156 meseci
A sad da nastavimo o temi! Sve ostalo bice brisano.
 
0

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT09.07.2011. u 20:54 - pre 155 meseci
Tema izgleda veoma ruzno!
Nista nije sredjeno, izbrisite prepucavanja, dovoljno je dugo ostalo kao los primer...
 
0

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT07.10.2011. u 09:53 - pre 152 meseci
Pa evo malo o temi:

Da li je neophodno da Savez RA zaposeda onu ekskluzivnu lokaciju u centru grada i ceo prat u toj zgradi, valjda i ljudi koji tamo sede dobijaju svoju platcu.
A ja da bih dobio svoju licencu i mogućnost da radim kao RA operater treba da svojim doprinosima platim sve to. Hvala ali NE!!

Zatim posvetite više pažnje tehničkom obrazovanju "podmaltka" a stari "Dinosaurusi" ako znaju nešto neka daju svoj doprinos tome, oni koji neznaju ništa
i poseduju "lažne diplome" neka odu sa funkcija i iz saveza.

Masovniji pokret daje više mogućnosti za sve.
A pored toga ne mora se sve kupiti i uvesti iz inostranstva, može se veza održati sa nekim kolegom preko sveta i sa QRP samogradnjama.
Oni koji mogu da kupe HIGH-END uređaje neka ih kupuju i dalje, niko im ne brani, što se mene tiče to su kolege kao i svi ostali,
ali ako hoće da se odvajaju potom pitanju slobodna im volja.
Zatim sprečiti uticaj Tajkuna i krupnog kapitala, na Radiomaterski pokret, to bi trebalo da bude čista Hobi neprofesionalna i neprofitna organizacija. Ako neko ima sredstava
i hoće da doprinese, naprimer kupovinom repetitora i slično, dodeliti mu zvaničnu zahvalnicu, plaketu i slično, pozvati ga kao VIP gosta i slično, ali ništa dalje i više od toga.

I tako dalje.



 
0

YU2AX
Vršac

Član broj: 268437
Poruke: 260



+48 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT07.10.2011. u 13:16 - pre 152 meseci
@lucky88

Tvoj post otvara jednu malo dublju temu - da li savez postoji zbog radio amatera ili radio amateri postoje zbog saveza? Ako bi iskristalisali odgovor verujem da bi onda mnogi problemi bili lako resivi.
73 de Zele YU2AX
 
0

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT07.10.2011. u 15:33 - pre 152 meseci
Pa mogli bi samo Radio Klubovi da postoje, i da se na tom nivou kontrolišu dešavanja, da se radi po pravilima i tako dalje. Savez je nepotreban totalno.

Ali što se mene tiče neka radi kako i šta hoće, mogu i da prodaju tu zgradu i stave novac u džep, ne interesuje me.

Ali možda se popravi situacija nekad.

Dok nisam došao na ovaj ES nisam pojma imao šta sve postoji kod nas. Ranije sam posećivao druge forume i nije me bolela glava,

pozdrav
 
0

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT07.10.2011. u 20:28 - pre 152 meseci
Pravila su poznata, ukoliko su dostupne informacije dogadjanja kod nas u savezu, lucky88 to sto si predlozio nece biti nikako moguce, zato sto postoji IARU standard, po kome se donose razna vec gotova resenja.
Postoji problem u ovoj drzavi od ranije, ali to se ne resava kao i ostala vazna pitanja. (kao narod kompletno nismo dorasli)(:
O problemima ove vrste zna najbolje Miodrag Vemic, mislim da je tu kljuc svega za sada, ako postoji neki nacin da se on pojavi ovde, imao bi sta i da napise.
Mnogo toga ne znaju ni oni koji su najbolje upuceni u savezu, zasluge koje imaju, odluke koje donose ne lice bas kao i ranije ali mi o tome ne znamo nista, dok ne postanemo clanovi ''ne profitabilne organizacije'' opet je tu veliko pitanje na koji ce se nacin nesto sprovoditi.
Ja licno u ''ham spirit'' ne verujem, jer sam prevaren vise puta od razlicitih osoba!
Tema je losa jer nosi za sobom ne kulturu ponasanja, takav nacin dijaloga i ophodjenje sa obicnim ljudima, stvara bas takvu atmosveru da boli glava, kad se plate razne takse ni to ne pomaze.
Ne treba ovo licno da se shvata, zato sto je nekad postojao sistem koji nije dozvoljavao mnogo toga, danas je isto to ali postoji ''paravan'' iza koga se sprema strategija, za u buduce da se nebi stvorila jos teza situacija, to prate oni koji su opet po necijoj zasluzi povuceni u te vode...
Tako Titanik tone i dodje do Amerike, ali uzalud.
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT08.10.2011. u 10:03 - pre 152 meseci
Citat:
lucky88:
A ja da bih dobio svoju licencu i mogućnost da radim kao RA operater treba da svojim doprinosima platim sve to.


Nije više tako. Sad se radioamaterska licenca dobija doživotno, tako da kad dobješ licencu, Savez te više uopšte ne mora interesovati. Čak ni članarinu ne moraš više da plaćaš.
 
0

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT08.10.2011. u 15:09 - pre 152 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Nije više tako. Sad se radioamaterska licenca dobija doživotno, tako da kad dobješ licencu, Savez te više uopšte ne mora interesovati. Čak ni članarinu ne moraš više da plaćaš.


Opominjem te da ne siris dezinformacije.
Prikačeni fajlovi
 
0

MasterRW

Član broj: 65162
Poruke: 400



+24 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT08.10.2011. u 15:57 - pre 152 meseci
Letos je izmenjen pravilnik - Pravilnik o načinu korišćenja amaterskih radio stanica


73,
Filip YU1TTN
 
0

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT08.10.2011. u 18:04 - pre 152 meseci
Kaze agencija, daje do 10 godina, znaci ako se ponovo nakon isteka 10 godina ne javi niko, moraju se ponovo platiti takse!
Tu postoji problem jer uzimaju ponovo pare agencija i Ra savez, prosto kad postoji Ra savez, sta ce tu agencija osim da uzme novac, za licencu koju moze dobiti od Ra saveza!
To su kao promene ali se na ovakav nacin jos finansira, nekada je bio glavni Stamenkovic i mucio ljude, pogotovo kad su godisnji odmori, trajalo je kod mene na primer dozvola za RA u roku od 2,5 godine, sad je lakse, ali opet se placa na dve strane itd.
Sve sam bacio do zadnjeg papira i onako ne vrede nista.
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT08.10.2011. u 20:18 - pre 152 meseci
[quote]1OXB: Opominjem te da ne siris dezinformacije.

Kada su meni u Savezu izdali licencu, rekli su mi da važi doživotno. U skjladu s tim na licenci koju sam dobio nigde ne piše da joj je važenje vremenski ograničeno. Dok me ne obaveste drugačije, biće kako su mi rekli i kako piše na licenci.

Citat:
peca26000:
Tu postoji problem jer uzimaju ponovo pare agencija i Ra savez, prosto kad postoji Ra savez, sta ce tu agencija osim da uzme novac, za licencu koju moze dobiti od Ra saveza!


To se nešto promenilo? Kada sam uzimao licencu, sve nadležnosti su bile prenete na Savez i on je imao ovlašćenja da izdaje sve licence. Ništa se nije plaćalo duplo.
 
0

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT08.10.2011. u 21:56 - pre 152 meseci
"Kada su meni u Savezu izdali licencu, rekli su mi da važi doživotno. U skjladu s tim na licenci koju sam dobio nigde ne piše da joj je važenje vremenski ograničeno. Dok me ne obaveste drugačije, biće kako su mi rekli i kako piše na licenci."

Ne poznajes stvari i trcis pred rudu. Donosilac zakona ili propisa NEMA OBAVEZU da bilo koga bilo sta obavestava! Gradjani su duzni da se obaveste i upoznaju sa zakonima i propisima. Tako je u svim zemljama sveta! Stari postulat u pravnim naukama: "Nepoznavanje zakona ne opravdava". Dobio si dokument u nekom momentu i tada su vazila neka pravila... kasnije se promenio zakon i dokument sada biva definisan i ogranicen aktuelnim propisom!
----------------------------------------------------------
Supurovicu, ima neke patologije u tvom ponasanju i pristupu stvarima i ljudima... nekog svadjalackog poriva... neke potrebe da "pis@s uz vetar" kad god mozes. Savetujem te kao stariji i iskusniji da pokusas da poradis na tome jer precesto nailazis na probleme sa takvim stilom i stavom. Nije nikakvo narocito dostignuce u zivotu "biti svoj i drugaciji" po svaku cenu. Mozda je to danas medju mladjima popularan stil, ali ako je disonantan sa vecinom drustva koje te okruzuje, postaje svojevrsna antiteza samom sebi!
Stvarno nemam nista protiv tebe kao ni protiv bilo kog drugog coveka ili clana foruma, ali ako jedan covek precesto ima nekakve prepirke i konflikte u vise tema ili podforuma sa razlicitim ljudima, onda to ne moze da mi bude svejedno jer je moja duznost da pokusam da odrzim i gajim prijateljske medjusobne odnose i zdravu i produktivnu atmosferu na forumu. Ako neko svojim prisustvom to ozbiljnije remeti, moram da ga zamolim da pokusa da se koriguje (i pomognem ako mogu) ili u protivnom da ga onemogucim da cini lose na forumu!
 
+1

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT09.10.2011. u 06:39 - pre 152 meseci
Sve oko polaganja i taksi je uslov da Ra savez daje podatke RATL-u i tako se placa na dve strane!
Cemu sluzi ta agencija? to je ono sto nije postojalo ranije. Posebno po zahtevu=platiti=dozvolu jos platiti tehnicki pregled i merenja, na taj nacin se jos nekoliko puta placa, posle toga ako nije bilo koja starna zadovoljna, ponovo izlazi komisija, koja daje konacni odgovor i to se dodatno placa.
To znaci ako smo sve platili i kompletno imamo popunjen obrazac u licenci, imamo tek onda zakonsko odobrenje, pogledati sad RATEL, ko ne veruje nek procita na njihovom sajtu.
Toliko novaca, uhhhh. Jel ima jos nesto sto mi promaklo?
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT09.10.2011. u 07:44 - pre 152 meseci
1oxb, ajd mi se skini sa grbače. Nisam ti ja neki klinac koga možeš da zatrašuješ zato što si administrator, a radioamaterski autoritet mi spočitavaj kad budeš imao bar dvoslovan znak. Tvoje godine i troslovni znak baš i ne idu u prilog tvom autoritetu. No to me i ne čudi. S obzirom kakav si kao čovek, ni taj troslovni ti ne dolikuje.

Već smo razjasnili da imaš pik na mene i da korsiti svaku priliku da me cimaš kao administrator. Niti sam "pišao uz vetar" niti sam ikome kontrirao. Lepo sam čoveku kulturno preneo ono što su meni rekli iz Saveza kada sam regulisao licencu. Ti si se pojavio sa pretnjama i prozivanjem.

Na mojoj licenci nema naveden datum isteka a ona je zvaničan dokument kojim se potvrđuje da ja imam licencu. Suludo je da neko izda takav dokument koji je vremenski ograničen, a da to ograničenje ne stoji na samom dokumentu.

Kako će neko kome zatreba da proveri moju licencu da proveri da li mi je istekla? Ja mogu samo da mu pokažem sam dokument kojim se potvrđujek moja licenca a na kome takve informacije nema. Mora da se obrati Savezu ili RATEL-u? Nadam se da ćeš i ti tako subjektivan i zlponameran da se složiš da to baš i nema logike.

Dakle, ponoviću: kada sam dobio licencu od Saveza, rekli su mi da važi doživotno i to je u skladu sa onim što piše na dokumentu. Ograničenje trajanja niko nije ni pominjao niti na samom dokumentu tako nešto stoji. Savez je ipak veći autoritet od tebe.

Ako je u međuvremenu trajanje licence ograničeno, onda verovatno sada izdaju dokumente na kojima i piše do kada važe. Ako je mojoj licenci naknadno ograničeno trajanje, onda treba da mi izdaju novi dokument na kome to ograničenje piše. Ne zbog mene, nego zbog sebe, jer dokument koji sada imam je zvaničan, važeći i neograničenog roka važenja. Čak i ako je neko i Savezu napravio grešku pa mi izdao dokument bez upisanog roka važenja, onda tu grešku treba da ispravi tako što će mi dati novi, ispravan dokument.

Citat:
peca26000: Sve oko polaganja i taksi je uslov da Ra savez daje podatke RATL-u i tako se placa na dve strane!


Jesi li ti lično prošao tu proceduru i zaista si morao tako da plaćaš? Koliko ja znam, SRS je od RATELA-a dobio posebna ovlašćenja tako da u ime RATEL-a izdaje radioamaterske dozvole. Radioamateri nemaju ništa sa RATEL-om nego sav posao završe u Savezu uključujući i plaćanje. Tako je bar bilo kada sam ja regulisao licencu.

Možda si ti pomešao to što da bi se dobila licenca mora se platiti i članarina za tekuću godinu, pa zato trebaju dve uplate - jedna za članarinu a jedna za licencu?
 
+1

YU2AX
Vršac

Član broj: 268437
Poruke: 260



+48 Profil

icon Re: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT09.10.2011. u 08:35 - pre 152 meseci
Ovo nije forum Saveza radio amatera niti deo Saveza pa cak nema nikakve veze sa Savezom osim naslova teme. Sve funkcije u Savezu ovde ne vaze a takodje nije bitno ni ko kakav ima znak i da li ga uopste ima ili nije radio amater. Dokle god diskusija ne prelazi granice kulture svako ima pravo da iznese svoj stav ma koliko on bio los po Savez. Ne postoji ni jedan razlog zbog kojeg neko treba ovde da stiti stavove Saveza osim eventualno iz licnog ubedjenja/misljenja.
73 de Zele YU2AX
 
0

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Radio-amaterski duh - Ham spirit na UKT
(Zaključana tema (lock), by 1OXB)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 28552 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.