Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Corsair AX serija napajanja

[es] :: Ostali hardver :: Corsair AX serija napajanja

[ Pregleda: 1426 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Theadess
Srbija

Član broj: 261170
Poruke: 12
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Corsair AX serija napajanja12.06.2010. u 17:02 - pre 169 meseci
Cudi me da niko ne pominje novu Corsair AX seriju.

http://www.techpowerup.com/123...essional_Series_Gold_PSUs.html

Ima i na Oficijalnom sajtu:
http://www.corsair.com/products/ax750/default.aspx
http://www.corsair.com/products/ax850/default.aspx
http://www.corsair.com/products/ax1200/default.aspx

Evo malo iznutra AX 1200:

http://www.legitreviews.com/im...iews/1320/corsair_ax1200_1.jpg
http://www.legitreviews.com/im...iews/1320/corsair_ax1200_3.jpg


Cak je i JonnyGuru odradio review, i kaze da je napjanje fenomenalno. Koristi Rybucon kondezatore, OEM je Flextronics i koristi dosta serverskih eksluziva, nesto slicno kao sto je Delta uradila. Efikasnost je oko 94%. Ko neveruje neka i sam pogleda.

http://www.jonnyguru.com/modul...iews&op=Story&reid=189

Citat:
Performance
10

Functionality
9.5

Value
9.5

Aesthetics
10
Total Score 9.8


Svaka rec je suvisna.
XXXtreme
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Corsair AX serija napajanja13.06.2010. u 12:31 - pre 168 meseci
2 Words: Super Flower. Najvise napajanja sa 80 Plus Gold sertifikatom. Svaka rec je suvisna. Svaka im cast. BTW na testiranju za 80 Plus sertifikat AX1200 je imao tipicnu efikasnost od 90.48% sto je odlicno, ali ne vise nego sto je dobilo Super Flower-ovo napajanje SF-1200P14XE iz iste klase po snazi (tipicna efikasnost od cak 91.02%!). Za Corsair je ovo napajanje (AX1200) napravio Flextronics (Firma sa sedistem u Singapuru, mada kazu Tajvanska, koja je poznata po tome da pravi razne komponente ukljucujuci i laptopove za velike brendove poput HP-a, Dell-a i slicnih.), dok firma Super Flower spada u OEM-e za napajanja koja postoji vec skoro 2 decenije i u zadnje vreme napajanja su joj sve bolja i bolja (na dalekom istoku ih bas cene, dok su na zapadu na losem glasu zbog prosecnih napajanja koja su pre pravili). Sta reci kad su iza njih po broju 80 Plus gold certified napajanja velikani poput Enera i Delte. BTW Antecova nova High Current Pro napajanja (sva 80 Plus Gold certified) koja tek treba da se pojave su Deltin vrh sto se tice high-end PSU-a.

E sad sledi ono sto je najlepse od svega: Dosad nisam imao prilike da se sretnem ni sa Corsair AX serijom napajanja, ni sa Super Flower P14XE serijom napajanja niti sa Antec-ovom High Current Pro serijom pa bi se pominjanje istih svelo samo na copy/paste sa stranih sajtova a to ne volim da radim. Ni jednog napajanja od nabrojanih nema kod nas da se kupi... Uvek ce se pojavljivati sve novija i sve bolja i bolja high-end napajanja, i ne vidim razlog da sva moraju da se pomenu. Jedino sto mogu da pomenem je da sudeci po onome sto sam video kod Antec Signature Line napajanja kao i novijih Corsaira iz HX serije ne sumnjam da ce i ova nova Antec i Corsair napajanja, kad se pojave kod nas na kascicu, kao sto se inace pojavljuju odlicno da se pokazu.

 
Odgovor na temu

Theadess
Srbija

Član broj: 261170
Poruke: 12
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Corsair AX serija napajanja13.06.2010. u 13:27 - pre 168 meseci
Koliko sam cuo/procitao Flextronics je firma koja po akcijama pripada Seasonic-u i preuzima pravo na proizvodnju Seasonic X i SA seriju, kada su popunjeni kapaciteti u Seasonic fabbrikama. Poredio sam napajanje sa Enermax-om od 1250W (Evo Galaxy) i ispada da je i po efikasnosti i po naponima na granama (naponi su stabilniji) , Corsair AX1200W bolje napajanje.Da cuo sam da se ocekuje nova Antecova High Current Pro serija, i da su ocekivanja dosta velika. Koliko znam OEM tog napajanja bi trebao da bude Delta i ja ocekujem nesto poboljsanu Signature seriju. Iskerno uopste ne sumnjam u Corsair i Antec. Da li si cuo/culi za novo Gigabyte Odin Gold 900W? Bice to Fanless zver od 900W. Jeste da deluje impresivno da napajanje od 900W bude bez venta ali mmeni to bas nemirise na dobro zato me i zanima kako ce ga uraditi. Nazaslost nisam saznao ko je OEM ovog napajanje.
XXXtreme
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Corsair AX serija napajanja14.06.2010. u 20:41 - pre 168 meseci
Ne verujem da je tacno to sto si suo/procitao se tice Flextronic-a mada i da je tacno nije bitno. Sve je moguce u svetu IT industrije na dalekom istoku. Flextronics je firma koja postoji preko cetiri decenije i originalno je bio Americka firma sa sedistem u Silikonskoj dolini dok nije prodat novim vlasnicima a sediste preseljeno u Singapur gde je i danas. Ne verujem da ima mnogo zajednickog sa Seasonicom mada i da ima nije bitno. Daleko je poznatija firma nego Seasonic i kao sto sam napomenuo ne pravi samo napajanja vec mnogo toga jos... Nisam cuo za ta nova Gigabyte napajanja, ali imam pozitivna iskustva sa svim njihovim napajanjima pa cak i sa onim jeftinim sto pravi Fortron Source tako da verujem da ce i ti novi Odini biti dobri.
 
Odgovor na temu

Theadess
Srbija

Član broj: 261170
Poruke: 12
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Corsair AX serija napajanja15.06.2010. u 13:00 - pre 168 meseci
Ne znam mozda stvarno nije tacno to sto sam cuo o Flextronicsu mada isto tako mguce da je tacno, ali kao sto kazes nije previse ni vazno. Nisam imao imao iskustva sa Gigabyte Odin GT / Plus serijom napajanja ali sam cuo da su napajanja prilicno solidna ali mislim da su ipak malo preskupa za ono sto nude ( bar kod nas u zemlji i da u tom cenovnom rangu u kojem se nalaze ima boljih izbora. Sto se tice jeftinijih serija kao sto je Superb serija pogotvo 460W / 550P nisam cuo bas previse pozitivnih kritika pa ne mogu da kazem da bas zrace kvalitetom. U krajnjem slucaju i od njih ima boljih izbora u njihovom cenovnom rangu kao sto su Corsair CX400 ili Artic Cooling Fusion 550R. Zato i kazem da bas nisam siguran koliko ce ovo Fanless napajanje od 900W biti kvalitetno odradjeno jer tu dolazi i do velike disipacije toplote pa ce to napajanje sigurno znati vrlo dobro da zagreje kuciste. But we will see.
XXXtreme
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Corsair AX serija napajanja15.06.2010. u 15:18 - pre 168 meseci
Ta Gigabyte Superb napajanja koja si pomenuo (inace OEM Acbel) su preskupa za kvalitet pa sa njima bas i nisam radio. Superb napajanje sa kojim sam cesto radio je GE-R460-V1 (OEM FSP tacnije rebrandirani malo modifikovani FSP400.60GLN) koje kosta oko 20 evra. Jedina zamerka kod ovog napajanja su kratki kablovi sto kod originalnog FSP Group Green PS FSP400-60GLN napajanja nije slucaj. Inace je to napajanje koje bih bilo kome sa nekom prosecnom masinom predlozio u svakom trenutku, tj. ako ga jos uvek ima na trzistu posto ih nesto i ne vidjam na stanju kod dobavljaca kod koga sam inace uzimao Gigabyte. Inace Gigabyte Superb FSP made napajanje je duplo bolje od skupljih Acbel made Gigabyte Superb napajanja u toj klasi. Nije za high end zverine ali za bilo kog normalnog korisnika sa prosecnom ili ispod-prosecnom masinom je i vise nego dovoljno i naravno kvalitetno za svoju klasu. To je jedino napajanje iz Superb serije do 400-450W sa kojim je Gigabyte napravio dobar posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Corsair AX serija napajanja

[ Pregleda: 1426 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.