Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lego printer, lego nekad i sada

elitemadzone.org :: MadZone :: Lego printer, lego nekad i sada

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7899 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Lego printer, lego nekad i sada11.06.2010. u 11:02 - pre 168 meseci
@mmix
Mislim da je to namerno uradjeno... jer ovako moras da kupis 10 setova, pre nego sto sakupish dovoljan broj kockica (univerzalnih) da mozes sam da napravish sta hoces. :)
Posebno je problem za technics koji izgleda nema taj basic set, vec samo projekte koje pravis.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Lego printer, lego nekad i sada11.06.2010. u 11:39 - pre 168 meseci
Na stranu to što je Lego skup, skup i preskup !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Lego printer, lego nekad i sada11.06.2010. u 12:07 - pre 168 meseci
Svuda je skup, ali je konkretno kod nas - najskuplji. Recimo - Lego City - kompletna policijska stanica - kod nas košta ~15.000 dinara (odnosno - koštala je toliko pre više meseci, kada je Evro bio u rangu 95 dinara). Pre mesec dana u Parizu koštala 79€. Sada bi kod nas koštala minimum 1000 dinara više. Mogu da mislim koliko košta u nekim drugim evropskim gradovima, budući na Pariz ne spada u najjeftinije, koliko je meni poznato.

Problem je što domaći trgovci i "uvoznici" ne priznaju biznis na kome se zarađuje manje od 100% na nabavnu cenu.
A nabavka im je blago rečeno užasna. Dovuku dva neka kompleta u 300 primeraka pred NG i to onda vuku po nekim sumanutim cenama dok se ne rasproda, a kad se rasproda, nabavljaju samo onaj Bionicle krš u onim malim Kinderjaja paketićima.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Lego printer, lego nekad i sada11.06.2010. u 13:37 - pre 168 meseci
Nedavno sam dovukao iz US prijatelju u BiH komplet LEGO kockica za njegovog klinca. Komplet je tamo kupio, ali posto je zapremine povelike putne torbe bilo je drasticno jeftinije da ga neko licno donese... Zasto toliko cimanje, zbog vise nego trostruke razlike u ceni.
Bio je u pitanju neki ludi lego mehanics koplet sa kojim mozete da pravite sve i svasta, znaci nije striktno determinisan, znam jer sam ga izvadio iz originalne kutije i prepakovao zbog carine.
Imao je mogucnost da programirate ponasanje svojih tvorevina na kompu, a zatim program preneste bluetooth-om do kontrolne jedinice u vasoj tvorevini.

Inace secam se da su LEGO kockice bile papreno skupe i nedostizne kada sam ja bio klinac, za dzaba sam balavio po robnoj kuci :). Secam se druga ciji su roditelji bili inzenjeri gradjevine koji su radili po nesvrstanima i bili puni kao brodovi. Kupovali su tom drugaru najnovije komplete od kockica i insistirali da on pravi cuda, a njega kockice uopste nisu interesovale sem kao municija za pracku. Bez obzira na to danas je uspesan u svom poslu, a nije inzenjer.
Nema smisla siliti decu da se igraju necim sto ih neinteresuje, ako ih zainteresuju osnovni paketi LEGO kockica, sami ce kukati za komplikovanije, vece, skuplje :)...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Lego printer, lego nekad i sada18.06.2010. u 15:19 - pre 168 meseci
gomila tvorevina raznih ljudi ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Lego printer, lego nekad i sada

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7899 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.