Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C# - Dodjela Eventa dinamickim kontrolama - WPF subset

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: C# - Dodjela Eventa dinamickim kontrolama - WPF subset

[ Pregleda: 1742 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
85.158.35.*



+13 Profil

icon C# - Dodjela Eventa dinamickim kontrolama - WPF subset05.06.2010. u 19:55 - pre 168 meseci
Pozdrav,

Javila mi se potreba za dinamickim kontrolama. Nakon toga, te iste kontrole treba da imaju i svoje vlastite evente.
Ja sam to sve napravio da radi, samo me zanima da li je to ispravno na takav nacin, i da li ce to imati neke posljedice kada kod naraste.


DIZAJN Dinamickih kontrola (Combobox)

Code (csharp):


            FilteredComboBox dojana = new FilteredComboBox();//Izveden iz FiltereComboBox, base class ComboBox
            gridina.Children.Add(dojana); //dodjela moje kontrole u XAML-u
            dojana.Name = "komboime";
            dojana.Height = 22;
            dojana.Width = 99;
            dojana.IsEditable = true;
            dojana.IsTextSearchEnabled = false;

 





Dodjela Event Handlera
Code (csharp):


dojana.MouseDoubleClick += new System.Windows.Input.MouseButtonEventHandler(this.komboime_MouseDoubleClick);

 







I na kraju metoda (event)
Code (csharp):


private void komboime_MouseDoubleClick(object sender, RoutedEventArgs e)
        {

            MessageBox.Show("heeeeejjjjj");


        }

 





Kako bi vi to uradili? Gdje mogu poboljasati?

Dodatno mi treba ideja, kako bi vi gore navedeni kod strpali u klasu? Jer bit ce dosta tako slicnog koda.


:)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: C# - Dodjela Eventa dinamickim kontrolama - WPF subset05.06.2010. u 22:02 - pre 168 meseci
Pa, ono, to je klasicno dodavanje event handler-a, jedino sto si mogao da napises samo dojana.MouseDoubleClick += this.komboime_MouseDoubleClick;

E sad, za ovo pitanje na kraju, nisi bas dao dovoljno informacija sta hoces da postignes.
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
85.158.35.*



+13 Profil

icon Re: C# - Dodjela Eventa dinamickim kontrolama - WPF subset05.06.2010. u 22:13 - pre 168 meseci
Pa na kraju cu zavrsiti sa dosta event handlera... da mi ih je nekako prebaciti u klasu i od tamo pozivati. Cisto da izbjegnem code clutter.
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
85.158.38.*



+13 Profil

icon Re: C# - Dodjela Eventa dinamickim kontrolama - WPF subset06.06.2010. u 19:10 - pre 168 meseci
Nasao sam privremeno rijesenje:

#region blah blah blah

// kod ide ovdje
#endregion

Za sada mnogo bolja preglednost.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: C# - Dodjela Eventa dinamickim kontrolama - WPF subset

[ Pregleda: 1742 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.