Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

konekcija na internet u skoli

[es] :: SOHO Networking :: konekcija na internet u skoli

[ Pregleda: 3266 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon konekcija na internet u skoli18.05.2010. u 17:36 - pre 169 meseci
imam veliki problem:

ovako koliko sam video ADSL modem je povezan sa wireless router-om, sa 4 lan prikljucka, i iz tog rutera idu kablovi za dalje do neke jedne ucionice, i tu na jedan swich koji je povezan redno sa jos dva swich-a (modem->router->swich->swich->swich). pa sam hteo da pitam, da li bi mozda bilo bolje da je ADSL modem prikljucen na neku jaku masinu, pa da iz te masine ide tako kada je vec mreza tako postavljena sa rednim swich-evima, da se ne postavlja sve ponovo, ili da ostane ovako..
 
Odgovor na temu

RiciSambora
Banja Luka

Član broj: 150572
Poruke: 388



+5 Profil

icon Re: konekcija na internet u skoli18.05.2010. u 22:51 - pre 169 meseci
A sta hoces da uradis?
Sve mi je bilo jasno do "tako kada je vec mreza tako postavljena sa rednim swich-evima, da se ne postavlja sve ponovo, ili da ostane ovako.. " kada sam se skroz zbunio.... i ne kuzim sta hoces da uradis. Imas neke probleme u mrezi.... ili tek tako hoces da zamjenis taj wireless router ili imas zahtjeve koje taj router ne moze ispuniti - ako da, koji su?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: konekcija na internet u skoli19.05.2010. u 08:20 - pre 169 meseci
postoji razvucena mreza po zidovima, ali je skoro ne moguce konektovati se na internet, a i kada se konektujemo, brzo nestane interneta, pa sam mislio da ako je vec ADSL, sto je po meni neprihvatljivo za tolike racunara, ali ok. pa je pitanje, da li ako bi se modem prikacio na neku jaku masinu, da bi mozda bilo lakse i da bi mreza bila stabilnija.

nemam nikakve zahteve, nego bi samo da predlozim dobru ideju
 
Odgovor na temu

dragansar
Sarajevo

Član broj: 84903
Poruke: 612
91.191.57.*

Sajt: https://nf-tel.com


+22 Profil

icon Re: konekcija na internet u skoli19.05.2010. u 08:37 - pre 169 meseci
Naravno da nebi.
Dabi sve radilo pravilno potrebna je prije svega isravna switch-ing infrastruktura.
A sto se tice tog posla koje eventualno ne moze da odradi adsl modem, njega bi trebao da radi neki ruter, koji ce da radi neku kontrolu saobracaja i ostalo....
A razlog zasto brzo nestaje interneta? moze biti u nekoliko razloga.
Šaka
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: konekcija na internet u skoli20.05.2010. u 11:34 - pre 169 meseci
Jedan od razloga zašto se gubi internet na ADSL-u može biti banalne prirode, a to je da telefonska linija vodi do još neke kancelarije...

Kada neko podigne slušalicu, normalno da nema protoka...

Ukoliko je adsl postavljen, a slab je protok, ili treba povećati paket, ili koristiti dobre rutere.
Nije potrebna jaka mašina, potrebna je dobra softverska konfiguracija, a ovo samo ukoliko nemaš inteligentan ruter, a potrebno ti je posebno podešavanje. Za takve stvari se koristi mikrotik...
 
Odgovor na temu

dragansar
Sarajevo

Član broj: 84903
Poruke: 612
91.191.57.*

Sajt: https://nf-tel.com


+22 Profil

icon Re: konekcija na internet u skoli20.05.2010. u 11:48 - pre 169 meseci
Nema veze gdje vodi telefonska linija, valjda ima splitter na istoj.Ne mora samo Mikrotik moze i Cisco :-)
Šaka
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: konekcija na internet u skoli20.05.2010. u 16:48 - pre 169 meseci
da, kada je ugradjivan ADSL, postoji splitter. na modemo na kom je prikacena telefonska linija se gubi signal, stalno prestaje da svetli sijalica koja pokazuje da li postoji internet na tom modemu. Modem jeste povezan na jedan wireless router, ne znam tacno ciji je, ali koji bi mi vi preporucili.
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: konekcija na internet u skoli21.05.2010. u 09:14 - pre 169 meseci
@dragansar

Ovo pricam iz iskustva. Postojao je izlaz u dve kancelarije. U jednoj je bio spliter, ruter i telefon. U drugoj kancelariji je telefon vezan direktno na liniju. Dakle, mimo splitera.

Iskustvo 2.: Ukoliko je prikopcan stari telefon sa brojcanikom, kome treba dosta struje, nema ni govora da cete ostvariti adsl.

Iskustvo 3.: Ne moze se vezati adsl nakon telefonske centrale. Vecina takvih (panasonic) ima redukciju suma, dakle direktno ubijanje adsl-a

Iskustvo 4.: Kablovi koji dolaze do zgrade nisu dobrog kvaliteta, negde dolazi do ukrstanja sa elektricnom instalacijom... U telefonskoj centrali mogu da izmere signal koji se vraca ot tvog modema.

itd....

 
Odgovor na temu

protecteur
student

Član broj: 250613
Poruke: 21
*.bl.pttrs.net.



+1 Profil

icon Re: konekcija na internet u skoli24.05.2010. u 07:59 - pre 169 meseci
eto, agvozden ti je lijepo objasnio i tu nema shta da se doda, mada bih te upozorio da velike probleme obichno uzrokuju male stvari, tako da bih ti preporuchio da pregledash sve kablove i konektore na adsl modemu i na spliteru, mozda je doshlo do neke deformacije na istima, pa to uzrokuje pad konekcije. Ideja je to, ne mora biti, ali pogledaj ako ti nije teshko :)

poz
 
Odgovor na temu

teme
Srdjan Temerinac
Vojvodina

Član broj: 117262
Poruke: 14
*.abakusbp.net.



Profil

icon Re: konekcija na internet u skoli21.06.2010. u 10:20 - pre 168 meseci
Da ne otvaram novu temu, ubacicu se ovde...
Dakle, skola je nedavno dobila besplatan ADSL prikljucak (do sada je sasvim dobro funkcionisao Wireless). Medjutim, kada se (ADSL) ruter prikljuci na racunar u informatickom kabinetu, veza stalno prekida. Posto do sada nisam imao iskustva sa ADSL-om, interesuje me da li su potrebna neka specijalna podesavanja rutera? Ili je možda problem sa telefonskom linijom, pošto je ona razvučena po svim učionicama. Preciznije da li je bitno gde ću postaviti spliter (trenutno je priključen u učionici - da li moram da ga postavim na samom izvoru?)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: konekcija na internet u skoli21.06.2010. u 17:38 - pre 168 meseci
Ovo poslednje, nijedan telefon ne sme da bude povezan direkt nego mora preko splitera ili filtera. Stavi spliter na izvoru, svi telefoni sa jedne strane, ruter sa druge.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: konekcija na internet u skoli

[ Pregleda: 3266 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.