Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HELP!! Prinudna naplata od firme iz Nemacke

[es] :: Ekonomija :: HELP!! Prinudna naplata od firme iz Nemacke

[ Pregleda: 2324 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marconi0502
Beograd

Član broj: 119472
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon HELP!! Prinudna naplata od firme iz Nemacke17.05.2010. u 14:43 - pre 169 meseci
Drugari molim Vas za pomoc!

Radio sam u Predstavnistvu jedne firme iz Nemacke. Ostali su mi duzni pare za sluzbena putovanja, plate i slicno. U sporayumnom raskidu ugovora je satjalo da moraju do kraja 2009 godine da mi plate sva dugovanja. Oni su u medjuvremenu vrdali na sve nacine pa se spisak dugovanja detaljnim pregledom uvecao vise nego kad je bio sporayumni raskid ugovora.
Posto nisu izvrsili svoju obavezu ja sam im pocetkom Januara poslao racun sa svim ukupnim dugom koji mi duguju i dao im rok od 10 dana da stave svoje primedbe na stavke racuna tj. 15 dana da izvrse uplatu.
Do dana koji je bio naznacen za placanje oni nisu stavili nikakve primedbe.
U martu sam im poslao opomenu za placanje uz napomenu da ako ne izvrse uplatu u roku od 10 dana moracu da im zaracunam zateznu kamatu.
Posto do uplate nije doslo ja sam im poslao racun sa jasno izrazenim osnovnim dugom i vrednoscu zakonske zatezne kamate.
Oni su nakon isteka roka za placanje uplatili cetvrtinu vrednosti racuna.

Ono sto mi treba kao informacija je da li je neko imao ovakvih situacija i da li i na koji nacim moguca prinudna naplata od neke firme iz inostranstva.

Unapred zahvalan

Miki
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: HELP!! Prinudna naplata od firme iz Nemacke17.05.2010. u 14:48 - pre 169 meseci
Da li to predstavništvo i dalje figuriše kao pravni subjekat u Srbiji ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

marconi0502
Beograd

Član broj: 119472
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: HELP!! Prinudna naplata od firme iz Nemacke17.05.2010. u 16:35 - pre 169 meseci
Da jos uvek je aktivno u Republici Srbiji
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: HELP!! Prinudna naplata od firme iz Nemacke

[ Pregleda: 2324 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.