Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikrotik za pocetnike

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik za pocetnike

[ Pregleda: 4526 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jorgovan88
Jorgovan88

Član broj: 190307
Poruke: 480



+13 Profil

icon Mikrotik za pocetnike06.05.2010. u 12:36 - pre 170 meseci
Pozdrav,

trebaju mi neke knjige (ako ima na srpskom jos bolje) o nekim osnovnim stvarima o mikrotiku. Znaci instalacija podesavanja itd. Nisam bas totalni duduk ali ne mogu ni da kazem da nesto znam jer uglavnom nisam radio instalaciju i podesavanje.
Takodje interesuje me da li u Srbiji postoje neki centri, skole za obuku. Ja sam iz Zrenjanina

Hvala
 
Odgovor na temu

dragansar
Sarajevo

Član broj: 84903
Poruke: 612
91.191.57.*

Sajt: https://nf-tel.com


+22 Profil

icon Re: Mikrotik za pocetnike06.05.2010. u 13:05 - pre 170 meseci
Ako vladas sustinom networka, i bilo kojeg njegovog dijela...podesavanja mikrotika ce ti biti trivijalna.Bitno je da znas sta hoces, a posto Mikrotik ima user friendly winbox pola stvari mozes i sam naklikati u istom.Ostalo ima u detaljnom manualu sa mnogo primjera.A plus imas forum za konkretnja pitanja, gdje ces vjerovatno dobiti neki odgovor koji ce te uputiti ka rijesavanju problema.Znaci ako hoces da radis sa Mikrotiom podrazumjeva se da neke stvari znas.
Sto se tice centara za obuku jedino sto bi ti mogao predloziti je Cisco CCNA certifikaciju kao pocetak ogromne price o networku.Pozzz.
I ne trazi materijale na srpskom, jer jer sve na engleskom :-)
Šaka
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Mikrotik za pocetnike06.05.2010. u 13:30 - pre 170 meseci
http://wireless.uzice.net/uputstva/
ovde imas 10ak osnovnih uputstava o tome kako sve tu funkcionise i par inicijalnih podesavanja. Mislim da to nije lose za neki pocetak.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Jorgovan88
Jorgovan88

Član broj: 190307
Poruke: 480



+13 Profil

icon Re: Mikrotik za pocetnike06.05.2010. u 13:33 - pre 170 meseci
Hvala na pomoc ali kod mene je problem sto ne znam ni sta da pitam u vezi mikrotika jer nemam osnovu. Ja radim u jednoj firmi koja se bavi Wirelessom ali sam uglavnom umrezavao racunare za firme i ugradjivao wireless korisnicima. Znam skoro sve u vezi antena rutera (Tp-link tenda5-6 puta sam sa kolegama dizao predajnike ali nisam ja podesavao mikrotik. Od Alata koristim The Dude (u firmi imam samo reed acc sto znaci da mogu da vidim celu mrezu ali ne mogu da ucitam winbox nijednog predajnika) i naravno Radius Manager sa kojim produzujem korisnicima nalog i kreiram nove korisnike. Winbox imam medjutim sa njim mogu da vidim sve korisnike koji su online tj sve korisnike koji koriste nas DNS.

Trebaju mi neke osnovne stvari u vezi mikrotika. Moze i na engleskom. samo posalji link.

Citat:
http://wireless.uzice.net/uputstva/
ovde imas 10ak osnovnih uputstava o tome kako sve tu funkcionise i par inicijalnih podesavanja. Mislim da to nije lose za neki pocetak.
Pozdrav


Hvala puno za ovaj link

[Ovu poruku je menjao Jorgovan88 dana 06.05.2010. u 14:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik za pocetnike

[ Pregleda: 4526 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.