Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vista / smanjuje se prostor na hdd - problem

[es] :: Windows desktop :: vista / smanjuje se prostor na hdd - problem

[ Pregleda: 2215 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
178.160.23.*



+16 Profil

icon vista / smanjuje se prostor na hdd - problem04.05.2010. u 14:15 - pre 170 meseci
jel neko zna da mi objasni , zasto nakon, naprimer 10 dana mi se smanji slobodan prostor na hard disc-u za otprilike 9gb, a sada u proteklih 2 dana svaki puta kad upalim pc smanji se za 1 ili 2 gb ?? to je vista ultimate sp2 ,a hard je c: molim pomoc ili objasnjenje . ps: nepravim nikakve update ili download ,bas zato da vidim sta se to desava !! pozdrav
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

shmajser
radnik, NGD Electro
Beograd, Srbija

Član broj: 223555
Poruke: 28
62.240.15.*



+2 Profil

icon Re: vista / smanjuje se prostor na hdd - problem07.05.2010. u 12:31 - pre 170 meseci
to ti je standardni problem sa vistom. Koliko sam proucavao, Vista je napravljena da radi u domenu i stvarno radi besprekorno sa SP2, posto retko od kucnih korisnika je imao legalni OS, kad su provalili da su napravili glupost, brzo su uradili Win7. Moje iskustvo sa Vistom za kucne korisnike je u principu lose, zato sto trazi gomilu memorije, pravi gomilu nekih problema, dok Vista ta ista u domenu radi besprekorno. Moj ti je savet da uradis bekap podataka, skines drajvere sa neta i instaliras Win7. Predpostavljam da ti je racunar noviji i da imas 2GB Rama, ako nemas dokupi memoriju i zavrsi posao. Instalirao sam Win7 jos u julu2009, eov do sada nemam nikakvih problema na racunaru. Do duse imam 4 GB ram memorije i redovno instaliram sve zakrpe za windows.
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
93.159.91.*



+16 Profil

icon Re: vista / smanjuje se prostor na hdd - problem07.05.2010. u 13:09 - pre 170 meseci
hvala na informacijama, imam ja 2,5 gb rama i procesor 2ghz. isto tako imam ilegalnu vistu i w7. w7 mi trazi aktivaciju , a ja necu aktivirati bojim se problema sa microsoftom. posle viste vratio sam se na xp dok ne odlucim sta cu??? pozdrav!!!
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: vista / smanjuje se prostor na hdd - problem07.05.2010. u 16:58 - pre 170 meseci
Moja preporuka je Windows 7 Enterprise koji je praktično najkompletnija verzija, proba traje 90 dana a koliko znam može da se nešto malo produži.

Problem sa Vistom si mogao lako da rešiš, samo nađeš koji se folder povećava a onda prema tome znaš šta dalje da radiš. Možda se puni temp folder, možda je uključen system restore pa prema tome vidiš kako dalje. Vista uglavnom dobro radi ali je Windows 7 malo bolje sređen pa nema razloga da ne pređeš na njega.
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
178.160.16.*



+16 Profil

icon Re: vista / smanjuje se prostor na hdd - problem07.05.2010. u 20:01 - pre 170 meseci
imao sam vistu 2 meseca i trazio i kopao po celom pc ( i folderima ) i nisam nasao gde se povecava. w7 mi je izaslo 90 dana. pozdrav
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: vista / smanjuje se prostor na hdd - problem07.05.2010. u 22:22 - pre 170 meseci
Ne znam kako to može da se izgubi, izmeriš veličinu svih foldera, sutradan ili posle par dana vidiš koji se povećao i sve je jasno. Naravno, moraš da uključiš prikaz skrivenih ili sistemskih fajlova, proveriš da li je uključen system restore, pogledaš temp foldere (koji su obično u skrivenim folderima) i ne možeš da promašiš.
Ako si instalirao XP, onda sada opet instaliraj 7 pa ćeš da dobiješ još 90 dana.
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
93.159.73.*



+16 Profil

icon Re: vista / smanjuje se prostor na hdd - problem10.05.2010. u 20:40 - pre 170 meseci
calexx- bio si u pravu , bio mi je ukljucen system restore na koji nisam obracao paznju jer je obicno bio iskljucen. za sada ostajem na xp.-reseno- hvala na savetima. pozdrav!!!!!
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: vista / smanjuje se prostor na hdd - problem

[ Pregleda: 2215 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.