Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sa AP na AP pomoc!! pomoc!!

[es] :: Wireless :: Sa AP na AP pomoc!! pomoc!!

[ Pregleda: 1808 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadz
Srbija

Član broj: 258584
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Sa AP na AP pomoc!! pomoc!!29.04.2010. u 23:01 - pre 170 meseci
Pozdrav svima !!
Interesuje me da li je moguce da jedan Ap salje internet signal, a drugi AP da primi taj isti signal i dalje prosledi do lap topa.
Imam kuci TP/link TL/WR340g i funkcionise odlicno, a zeleo bih da dobijem signal 30m dalje vazdusnom linijom i za tu namenu sam po preporuci kupio Ovis Link wl 1600usb sa izmenjivom antenom.Ovis Link takodje moze da bude i AP.Signal mi je inace jako los ili ga uopste nema jer izmedju ove dve tacke se nalazi zgrada u izgradnji tako da signal provlacim izmedju spratova da se tako izrazim.Ovis link mi se mnogo bolje pokazao kao AP sto se tice signala,nego kao klasicna mrezna kartica koja prima signal, pa sam zato pomislio sad kad imam dva AP da li bih mogao nekako da ih povezem.Takodje sam mislio da kupim antenu TP/link od 8dcb sa kablom 1.3m i montiram na Ovis Link kako bih pojacao signal.Sta mi predlazete da uradim??Hvala....
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Sa AP na AP pomoc!! pomoc!!29.04.2010. u 23:16 - pre 170 meseci
Koji Ovislink ap imas?
Podesi ga da radi u repeater modu ako ga ima.
 
Odgovor na temu

nenadz
Srbija

Član broj: 258584
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Sa AP na AP pomoc!! pomoc!!29.04.2010. u 23:34 - pre 170 meseci
Imam Ovis Link wl 1600 usb. Ne znam da li postoji neki drugi termin za repeater, ali dok sam konfigurisao AP nisam naisao na taj termin niti sada u meniju mogu da vidim tu opciju.Od ponudjenih opcija imam samo Bacon interval, sto takodje ne znam sta znaci i tu u polju stoji 100, i ispod DTIM period gdestoji 3 to je inace difault.I to je to sto se tice AP/a.Ima i opcija general, ali tu mogu da promenim samo kanal i to je to.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Sa AP na AP pomoc!! pomoc!!29.04.2010. u 23:47 - pre 170 meseci
Koliko ja znam taj uredjaj koji ti imas je usb wireless kartica koja ima mogucnost rada u ap modu.
Znaci,ne moze da radi samostalno bez racunara za razliku od acess pointa (ap) koji je uredjaj za sebe i ima sopstveno napajanje.
Tebi bi trebao jos jedan ap ako ne mozes da premostis te prepreke a mozda bi uspelo kada bi postavio neke usmerene antene na oba uredjaja.
Koliko sam te shvatio ti imas i taj usb ovislink i integrisani wireless na laptopu?

 
Odgovor na temu

nenadz
Srbija

Član broj: 258584
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Sa AP na AP pomoc!! pomoc!!29.04.2010. u 23:59 - pre 170 meseci
Tako je! Moj plan je da taj Ovis link uvek bude ukljucen na lap topu kada je potreban i prima signal sa TP/linka od kuce.
Mozda bih trebao da proverim da li TP link ima repeater i zamenim ih tako sto cu Ovislink aktivirati kuci a tp link u kancelariji.Hvala pokusacu ovo ako mislis da je izvodljivo.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Sa AP na AP pomoc!! pomoc!!30.04.2010. u 00:13 - pre 170 meseci
Pa nece to bas moci kao sto si zamislio...
Tp link koji imas ima samo ap mod i bridge mod,nema repeater.
Po meni je najbolje da pokusas na taj 1600 usb da zakacis neku malo jacu (usmerenu) antenu a ako ne pomaze onda i na tp link isto tako.
Ako to ne pomogne mozda je najbolje da razmislis o kablu . :)
Kada skeniras sa tim 1600 da li uopste vidi signal od tp linka ili ga nema nikako?
Postoji jos i varijanta da uzmes jedan ap koji ima repeater mod i da ga postavis negde izmedju tp linka i ovislinka (naravno ako postoji mogucnost negde da ga postavis posto si spominjao neku zgradu) ,mada to bas nije isplativo kao ni ona varijanta sa jos 2 antene ali na tebi je odlucis.
 
Odgovor na temu

nenadz
Srbija

Član broj: 258584
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Sa AP na AP pomoc!! pomoc!!30.04.2010. u 00:57 - pre 170 meseci
Da , ne mogu nigde da nadjem, u opcijama tp linka repeater.Nema ga!Inace imam dosta dobar wireless na lap topu pa cu sutra da iskljucim tp link i prikljucim ovis link ovde kuci u opciji AP-a, pa cu videti sta se desava.Danas sam na ovaj nacin ima cetiri crtice na lap topu,ali nisam mogao da se konektujem na internet i te cetiri crtice su bile jedno 1min. i nestale.
Sto se tice Tp linka uhvatim signal jednu ili ni jednu crticu, po onoj staroj postavci AP-a i wireless kartice.Video sam jednu antenu od 8db tp link sa postoljem i ima 1,3m kabla mislim da ce mi to mozda resiti problem.Sutra da probam jos neke kombanacije pa cu javiti rezultat.Na tp/linku mi je fiksna antena pa ne mogu da nadogradjujem, ako zazivi ovo sa dodatnom antenom tp link ide na prodaju teska srca, dok cu zadrzati ovaj ovislink koji bas i ne volim jer kazu da je mnogo osetliv i nestabilan,cak sam i ja prvi vratio jer je bio fabricki ne ispravan i dobio sad ovaj drugi, ali dobro ako radi posao dobar je.Ima jacinu od 200mn ili nm i kazu da je dosta jak i prolazi kroz dva zida bez problema, a i kod mene prolazi kroz dva zida pa plus 30m, mozda previse trazim od ovis linka,pa cu probati i da ubacim u susednu sobu tad ce biti samo jedan zid odnosno i na tom zidu ima veliki prozor, pa mozda dobijem drugacije bolje rezultate.
 
Odgovor na temu

nenadz
Srbija

Član broj: 258584
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Sa AP na AP pomoc!! pomoc!!06.05.2010. u 00:08 - pre 170 meseci
Resen problem sa tri usb nastavka od po tri metra.AP sam stavio na krov kuce i dobio signal na lap topu.
Bio sam sumnjicav da ce Wireless uopste funkcionisati na 10 metara usb kabla pa jos nastavci, ali cini mi se da nista nije izgubio na signalu,
znaci radi odlicno.Kupio sam HAMA kablove mozda je i to bitno jer ima ima dosta no name usb kablova a sa takvim sam ranije nevezano za ovaj problem imao probleme vec na dva metra duzine.
Valjda zavisi i koji uredjaj zelis da koristis....pozz i hvala na savetima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Sa AP na AP pomoc!! pomoc!!

[ Pregleda: 1808 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.