Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

produziti zivotni vek kompa,gasiti ili ga drzati upaljen?

[es] :: Overclocking & Modding :: produziti zivotni vek kompa,gasiti ili ga drzati upaljen?

[ Pregleda: 3199 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon produziti zivotni vek kompa,gasiti ili ga drzati upaljen?27.04.2010. u 07:20 - pre 170 meseci
imam dell 8100 iz davne praistorijske palelotiske 2002-3.
znam da izdise jer vise nece da restartuje,sad me zanima sledece:da li paljenjem i gasenjem kompa produzavam zivot masine ili je bolje da je ostavim non stop upaljenu?inace kad je upaljena ostavim ga na screen saver.neki kazu da hybernation moze popraviti stvari?sta vi ES strucnjaci kazete?
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: produziti zivotni vek kompa,gasiti ili ga drzati upaljen?27.04.2010. u 09:40 - pre 170 meseci
U kom smislu misliš da "hibernacija popravi stvar"?

Inače, ranije se nekoliko tema bavilo ovim pitanjem, pa možeš da probaš sa pretragom. Međutim, priča je uvek ista. Teorija kaže da elektronika bolje podnosi non-stop rad, nego pali-gasi tretman. Ipak postoje razlozi "za&protiv" sa obe strane. Ljudi imaju slučajeve da fizički nisu gasili mašine godinama (i da one i dalje rade), a opet, imamo i slučajeve da nas EPS časti posetama servisu iako su komponente stare tek po nekoliko meseci. Tako da, u takvom nekom scenariju, iste te komponente trpe mrežne šokove, iako npr. nisu bile korišćene u periodu kada su ih trpele.

Znači, u nekoj krajnjoj liniji, ako mašinu obezbediš adekvatno (kvalitetne instalacije, kvalitetan UPS i pre svega, kvalitetne komponente), možeš očekivati višegodišnji nesmetani rad.

Tu sad postoji i doza zdravorazumske logike - zašto bi neko poželeo da drnda istu konfiguraciju 15 godina (odgovor: ekologija npr; nedostatak potrebe za boljom itd), a drugo - postoji i faktor koji kaže da struja nije besplatna, ipak - pa i na to treba računati.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon Re: produziti zivotni vek kompa,gasiti ili ga drzati upaljen?27.04.2010. u 11:14 - pre 170 meseci
UPS je?podseti me obicnim seljackim jezikom,nemoj samo na wikipediju.
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: produziti zivotni vek kompa,gasiti ili ga drzati upaljen?27.04.2010. u 11:37 - pre 170 meseci
Citat:
luaay: UPS je?podseti me obicnim seljackim jezikom,nemoj samo na wikipediju.

UPS je ono što čini da ti komp radi i kada nestane struje ili dođe do promena napona iz mreže. Kao neke baterije za isti.
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon Re: produziti zivotni vek kompa,gasiti ili ga drzati upaljen?27.04.2010. u 12:08 - pre 170 meseci
ovde kad nestane struje mrak je nema niceg zivog a kamoli kompa
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: produziti zivotni vek kompa,gasiti ili ga drzati upaljen?27.04.2010. u 19:21 - pre 170 meseci
Onda kupi UPS, pa kad sledeći put nestane struje imaćeš komp... bar na 10 minuta
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: produziti zivotni vek kompa,gasiti ili ga drzati upaljen?

[ Pregleda: 3199 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.