Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Loopia domen istekao i sad penali od 150EUR

[es] :: Hosting :: Domeni :: Loopia domen istekao i sad penali od 150EUR

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8401 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Loopia domen istekao i sad penali od 150EUR29.04.2010. u 08:26 - pre 170 meseci
Za mejdunarodne domene i nekako, ali za RS domene NE MOZE bez posrednika.

U principu ne treba kriviti Loopia, oni rade onako kako im je omoguceno. Treba kriviti RNIDS koji dozvoljava takve propuste i nije dobro osmislio sve postupe u registraciji domena u oveko stroza pravila ponasanja OR.

Ipak, treba razumeti i RNIDS, nije njemu ciljda namaomoguci RS domen nego da nam uzme pare, a toliko su para uzeli da sad evo prave konkurse da ih podele, kome drugom nego sami sebi.

 
Odgovor na temu

milancam
Nis

Član broj: 77716
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 12283250


Profil

icon Re: Loopia domen istekao i sad penali od 150EUR29.04.2010. u 19:03 - pre 170 meseci
Ja sam po tom pitanju cak i zvao RNIDS gde se jedan (stvarno ljubazan covek) potrudio da objasni. Bukvalno kao kad neko slegne ramenima i kaze 'moze im se', to od lupie tako traze svedjani a od njih mozda amerikanci. Ili se to oni tako ograde pa prebace loptu drugome ili je stvarno tako. Ja sam uzeo drugi domen i ukljucio 'auto renew' opciju.

Neko rece da posalju dovoljno obavestenja i ako se pored toga opet ne plati na vreme onda i domen ne znaci mnogo. Ne bih se bas slozio. Obavestenja mora da stizu do samog isteka, zadnjih mozda 3 ili 5 dana cak i svaki dan. Kad poslednje dodje mesec dana pre isteka domena i posle toga nista, to je po meni jedino delotvorno za njih da posle mogu da kazu 'mi smo vas obavestili blagovremeno'. Znacilo bi i onome ko to ne ostavi za kasnije nego plati odmah. Ko na to gleda kao 'ima vremena, jos mesec dana', vrlo verovatno da ce da napipa kranji rok kao i ja ili da izgubi domen jer ce kasnije sigurno smetnuti s'uma.

Ne tvrdim da smo mi, klijenti, potpuno u pravu. Loopia po mnogim pitanjima jednostavno nije dovoljno profesionalna.

 
Odgovor na temu

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
109.72.63.*

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: Loopia domen istekao i sad penali od 150EUR29.04.2010. u 20:31 - pre 170 meseci
ni loopia. a ni jedan drugi registar .rs domena koliko znam ne naplacuje nikakve "penale" za produzenje .rs domena nakon isteka. Ovo im vazi samo za .com .net ... domene.

a auto renew postoji kod vecine registara, pa tako ni loopia verujem nije izuzetak. Inace zaista je neobicno da im redemption nastupa istog dana nakon isteka registarcije ,ali isto tako nemojte mislilti da bas svi ostali daju mesec dana fore , pa tako ni godaddy koji i nema tacno odredjen period - neke domene ume da baci u redemption samo nedelju nakon isteka, mada je to retko.

[Ovu poruku je menjao MicrosoftCorporation dana 29.04.2010. u 21:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Loopia domen istekao i sad penali od 150EUR21.05.2010. u 14:28 - pre 169 meseci
Ja moram da se ispravim :)
"Izvlacenje" domena iz redemption perioda se placa i kako sam sad saznao, otprilike je cifra to negdje oko 10x godisnja registracija domena ili nesto vise.

Ja sam mislio na period od ~30 (uglavnom) dana odmah nakon sto domen istekne kada ga je moguce produziti bez nadnoknade ali za to vrijeme domen nije u redemption periodu.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: Loopia domen istekao i sad penali od 150EUR21.05.2010. u 17:38 - pre 169 meseci
30 dana po isteku ga još može produžiti vlasnik, kod ozbiljnih registara, onda ide u redemption period, gde plaćaš debelo ili u bazen, a onda kod domejnera
www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Loopia domen istekao i sad penali od 150EUR

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8401 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.