Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

c# i pretraga podataka

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: c# i pretraga podataka

[ Pregleda: 1605 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

skyforever
bg

Član broj: 85533
Poruke: 72
212.200.34.*



Profil

icon c# i pretraga podataka22.04.2010. u 14:44 - pre 170 meseci
Zdravo svima!

Razvio sam aplikaciju koja sve podatke cuva u XML fajlovima. Radi se o nekakvom bodovanju, ali problem je kako na univerzalan nacin dobiti broj bodova za odredjen rezultat. Naime, rezultat i odgovarajuci broj bodova se kao string cuvaju u jednom XML fajlu. Rezultati mogu biti u nekom od sledecih formata:

h.mm,ss
m.ss
m.ss,hs (stoti deo sekunde)
s.hs (stoti deo sekunde)
i ceo broj.

Kada prosledim bilo koji rezultat, zelim da vratim odgovarajuci broj bodova.

Da li je neko resavao slican problem?

Hvala!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: c# i pretraga podataka22.04.2010. u 14:55 - pre 170 meseci

kad to zapises u numerickoj formi videces da ne mozes univerzalno. npr prvi foramat ti je 9.99,99 a i treci format ti je 9.99,99 tako da nemas nacina da ih efektivno razlikujes dakl sta je 1.12,33? sat i 12 minuta i 33 sekund ili minut, 12 sekundi 33 stotinke?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

skyforever
bg

Član broj: 85533
Poruke: 72
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: c# i pretraga podataka22.04.2010. u 16:04 - pre 170 meseci
A i ja ne razmisljam... i to je tacno, hvala. Onda cu to nekako da razdvojim.

Ako razdvojim i znam gde sta trazim, koji nacin je najbolji za poredjenje i trazenje rezultata? Naravno, desice se slucaj da unesem rezultat koji nemam u tabeli, a tada trazim prvu vecu ili manju vrednost...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042
Via: [es] mailing liste



+4631 Profil

icon Re: c# i pretraga podataka22.04.2010. u 16:28 - pre 170 meseci
Pa ako vec ti definises format xml fajla sto ne koristis standardni timespan? Tako ces mocii da pravis xsd semu a i da napravis .net klase za automatsku serijalizacuju...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

skyforever
bg

Član broj: 85533
Poruke: 72
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: c# i pretraga podataka22.04.2010. u 21:08 - pre 170 meseci
OK. Dobra ideja. Razmisljao sam kasnije, mogu da napravim da se razlikuju svi formati. U jednom od ova dva ista stavicu ":" umesto ".".

Ali, mislim da je i ovo sto si predlozio dobro resenje.

Hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: c# i pretraga podataka

[ Pregleda: 1605 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.