Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravljenje user Batch Scripte u EXCEL za AD

[es] :: Windows mreže :: Pravljenje user Batch Scripte u EXCEL za AD

[ Pregleda: 1865 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

senija
Senija Dindic
u kuci
Bihac

Član broj: 232122
Poruke: 43
213.196.100.*



Profil

icon Pravljenje user Batch Scripte u EXCEL za AD15.04.2010. u 18:08 - pre 170 meseci
Pozdrav!
Moje pitanje je slijedece, imam Aktivni Direktorijum eh sada bih tjela dodati Usere recimo 100 usera, veoma dosadno pojedinacno da se unose, znam dva nacina unosa obicni unos AD-u i unos Usera preko CMD-a prije svega napisem u
notpadu slijedece:primjer

dsadd user "cn= %1, ou=GolubicUsers, ou=BosnaOU, dc=senija, dc=com" -fn %2 -ln %3 -pwd password -mustchpwd yes

ovo sejvam kao .bat negdje na racunaru odem u CMD dodam taj bat u nutra i upisujem Usere redom ide dosta brze nego na klasican nacin, eh sad ima treci nacin pomocu excela tj. napise se batch skripta ne znam kako, i odradi se posao nabrzinu..znam samo da se ovaj fajl od excela sejva kao Space Delimited pa se nakon sejvanja stavlja u .bat format, i opet u CMD-u pokrenes taj .bat i ubaci sve odjednom Usere u AD.

Molila bih sve one koji znaju nesta o tome da mi jave :)
Hvala unaprijed Srdacan Pozdrav
 
Odgovor na temu

isana
Vedran Lebo
Systems Engineer
Split

Član broj: 101353
Poruke: 76

Sajt: hr.linkedin.com/in/vedran..


+1 Profil

icon Re: Pravljenje user Batch Scripte u EXCEL za AD16.04.2010. u 07:06 - pre 170 meseci
Pozdrav,

evo skripta koju sam ja pisao sebi... na prvom sheetu ( readme ) imaš opisano što trebaš napraviti... nadam se da će pomoći :D

http://rapidshare.com/files/376443697/add_user_skripta.xls.html


“Formal education will make you a living; self education will make you a fortune.”
 
Odgovor na temu

senija
Senija Dindic
u kuci
Bihac

Član broj: 232122
Poruke: 43
213.196.100.*



Profil

icon Re: Pravljenje user Batch Scripte u EXCEL za AD16.04.2010. u 10:53 - pre 170 meseci
To je to garant ;) , no javim cim probam.. a izgleda mi na istu skirptu kao na TrainSignal 70-640 kursu :) bas to i ucim sad al nisam imala skripte te.. uglavnom hvala ti puno.
Srdacan Pozdrav
 
Odgovor na temu

isana
Vedran Lebo
Systems Engineer
Split

Član broj: 101353
Poruke: 76

Sajt: hr.linkedin.com/in/vedran..


+1 Profil

icon Re: Pravljenje user Batch Scripte u EXCEL za AD19.04.2010. u 07:02 - pre 170 meseci
np, drago mi je ako san pomoga :D
“Formal education will make you a living; self education will make you a fortune.”
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Pravljenje user Batch Scripte u EXCEL za AD

[ Pregleda: 1865 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.