Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svi zeljni rada - svi napustise firmu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83974 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu20.04.2010. u 13:14 - pre 171 meseci
Mladene, mozda kad bi ljude bilo briga kakva im je infrastruktura u drzavi, ta ista drzava bude primorana da istu opravi ili napravi da lici na nesto. Mozda tebi ne treba dobar put kako bi otisao na posao , ali meni treba. Svaki put kad idem na posao koji mi obezbedjuje sredstva za egzistenciju molim boga da mi zbog rupa i brda na autoputu ne popusti amortizer. Jer cu za taj amortizer da radim nedelju dana kako bih mogao da opet idem na taj isti posao.

Da putevi nisu potrebni ljudi ih verovatno ne bi ni pravili zar ne? Ili cemo kozijim stazama na posao kao sto su nase babe i dede isle u skolu. Kad su mogli oni , mozemo i mi.

Tebi znaci ne smeta sto gomila ljudi dobija platu za nerad i to platu koja se finansira od para koje mi radnici placamo drzavi u vidu poreza i ostalih haraca?
Zahvaljujuci takvom nacinu razmisljanja ova zemlja i jeste gde jeste tj. na dnu dna.

Citat:
llux: Ama, ako sam ja postao rob,zabole me za vasa putovanja, za vase televizore, za vase kompjutere, mobilne telefone, infrastrukturu, vase gace... Ne treba mi apsolutno nista jer ja to necu da koristim. Prvo treba da nam daju da zivimo pa onda sve ostalo


I ajde objasni mi po kom osnovu si ti rob? Jel te neko vezao lancima za radno mesto i ne da ti da odes kuci?

 
0

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu20.04.2010. u 13:20 - pre 171 meseci
Figurativno. Odakle ti pare za kola? 100 dolara plata, nemas cak ni vremena da odes i da ih kupis od posla. Ti si zarobljen do kraja zivota. Ako pak batalis posao, umires
 
0

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu20.04.2010. u 13:30 - pre 171 meseci
Ja stvarno necu da ulazim u to sta ti znas da radis u zivotu i cime se bavis , ali 100 dolara plata... ma daj. Menjaj posao onda .

Ili ces da cekas da tvoju firmu kupe stranci pa da uzmes otpremninu i ne radis nista? Ili ces da cekas da ti drzava daje platu zato sto cekas posao i ne radis nista?

Ja razumem tvoju frustraciju i kapiram da mozda u Kucevu nema posla i male su plate, ali zato postoje drugi gradovi u okolini gde je mozda plata veca.

Kao sto si video iz prilozenih postova da cak i ako u nekom gradu , gde neka firma nije radila uopste dodje neko i kupi firmu i da uslove za rad OPET ljudi nece da rade jer im je nesto vise od onoga sto su imali i dalje malo.

Jednostavno , mentalitet ljudi je takav da bi radije hleba bez motike , a i kad im neko da motiku oni ce da se naslone na istu i nakrive kapu.

 
0

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu20.04.2010. u 13:34 - pre 171 meseci
Procitaj par postova unazad. mmix kaze da nam preti Kineski scenario. Ivan kaze sta Kineze briga imaju odlicnu infrastrukturu
 
0

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu20.04.2010. u 13:43 - pre 171 meseci
Ja koliko sam procitao iz njihovih postova mogu samo da im obojici aplaudiram jer su apsolutno u pravu.

Mi nikada necemo biti kao kina sto se tice proizvodnje i trgovine jer kao sto su rekli Dimke i mmix mi nemamo sta imaju Kinezi. Niti cemo ikada imati.

Sve sto mi imamo jesu krivinasi , pasijensasi, ft1p sluzbenici i ostale sisadzije.






 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu20.04.2010. u 13:46 - pre 171 meseci
druze,

od Beograda do Kuceva 140 km, treba 2.5 sata voznje, do Majdanpeka 170, bez 3 sata ne moze..

el mislis da je to normalno..
 
0

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu20.04.2010. u 13:47 - pre 171 meseci
Pa dobro, samo pokusavam da ti objasnim da su moji postovi iz ugla kineskog radnika. Mene ne zanima sto ce neko da se divi meni i mojoj drzavi, ja hocu normalno da zivim
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu20.04.2010. u 13:56 - pre 171 meseci
Ok, sad kontam gde te zbunjuje moj nastup.

Znaci ne radi se o kineskom sindromu i problemu infrastrukture kao o on/off prekidacu to se sve gradacije. Uzmim npr pocetak. Recimo nemca koji kupuje lutku, njemu je cena lutke (zanemairmo profitnu marzu proizvodjaca) sastavljane od tri dela, opet jednstavno plastika, rad i logistika

Nekad je kina nudila tu lutku za 45din = 10 din plastika + 5 dinara radnik + 30 dinara logistika
Mi smo nekad tu lutku nudili za 40din = 10 din plastika + 20 dinara radnik + 10 dinara logistika

Sta je kinez uradio? Iskoristi napredak u logistici i ponudio lutku za 35 din = 10 din plastika + 5 dinara radnik + 20 dinara logistika
Sta ti moras da uradis da spustis cenu na 35? 10 dinara plastika, znaci ostaje ti 25? ako ne unapredis logistiku radniku ostaje 15dinara, ako unapredis logistiku radniku ostaje 20 i to je bila pozicija koju smo mogli da iskoristimo kad nismo bili duzni. Ali tebi to nije cilj jer ti hoces da prodas sto vise lutki i ti moras da spusis cenu na 30 dinara, znaci ostaje 20 za radnika i logistiku. Pare za poboljsanje logistike nemas, ode 10 dinara i radnik je sad na 10dinara. O tome se radi u prici da srbiji preti kineski model, ako ti za izdrzavanje porodice treba 20 dinara moraces da radis duplu smenu/dva posla ili da pristanes na debelo skresan zivotni standard. U suprotnom nemas lutku za prodaju i dobijes 0.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu20.04.2010. u 14:40 - pre 171 meseci
BAs tako, i slabo koga zanimaju licne "zelje i cestitke"

Infrastruktura sluzi da od radnika(zaposlenog) izvuce maksimum krvi i energije, da ne gubi vreme po transportu ili jureci neku jeftiniju robu.

Vikendom do megamarketa, sirokim dzadama, i odmaranje veci deo dana.

Tako i za posao, za pola sata, max45 min na radnom mestu, omogucava manje od 2 izgubljena sata, odnosno provedena u nepotrebnom stresu.

To povecava radnu sposobnost, smanjuje zamor pre rada, omogucava postizanje normi, i eventualno izvodjenje radnika izvan mogucnosti...

To se postize na vise nacina, stimulacijama, doobrazovanjem, uvodjenjem odredjenih navika(npr i da se zabava forsirano priprema i izvodi..oroceno..kao kupanje "na pistaljku"), ali jedan od GLAVNIH preduslova da se krene u doticni "visi razred" produktivnesti je posedovanje infrastrukture.

Od urbanih i organizovanih sredina(i skole i bolnice i obdnista i megamarketi) za zivot, organizovanog transporta( i za radnike i za firmu), do dobro organizovanog sistma novca, gde novac SLOBODNO cirkulise od poslodavca, preko banke do zaposlennog-potrosaca..

A ne da se neki BAJA doseti da je glupo da se nekome daju pare, njemu su sladje

Svaka karika ovog lanca mora da je izradjena. Drzava se brine o vecini karika, a poslodavac i zaposleni su dve, vazne, ali minorne karike, koje se autonomno dovode u red..u organizovanom sistemu..

Zato se i domace "lenstine" odlicno pokazuju kao dobri radnici u organizovanim sistemima..ne mora kao hrcak da brine o poslu(da li ce ga gazda preveslati pa skenira drugi posao) ili o naplati posla, pa fuseri do realizacije naplate...


Poz
 
+1

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.213.*



+471 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu20.04.2010. u 14:57 - pre 171 meseci
Pa da, to je manje - više to što je mmx napisao. S´tim što je priča za nekog potencijalnog velikog investirora mnogo složenija. On gleda dosta stvari. Od toga, koliko će uloženi kapital biti siguran, kakav je fiskalni sistem zemlje u koju želi da investira svoj kapital, bankarski sitem, koliko je siguran politički sistem, kakva je državna administracija, itd., i ono što nije pomenuto, a to je na koliku proizvodnju može da računa. Za razliku od Kine koja ima ogromni ljudski kapacitet, mi nemamo, ali bez obzira na to, praktično smo došli u situaciju da radimo za malo veći novac od njih. Uz dobru i razvijenu infrastrukturu, investicije bi počele da dolaze.
Šta su Hrvati uradili? Napravili su najsavremenije auto-puteve u Evropi, i danas imaju realan godišnji priliv od turizma od oko 4,2 milijarde evra, a očekuju oko osam milijardi.
Infrastuktura za jednu državu je važna koliko i dobar temelj za kuću.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu20.04.2010. u 16:16 - pre 171 meseci
Ta prica oko Hrvatskoj turizma i zarade je postala prica deci pred spavanje.
Hrvatska ima dobre puteve ali nema nikakvu infrastrukturu sto se tice turizma. Nema hotele niti hotelske komplekse koje ce privuci turiste, ono sto je ima su sobe za rentu i apartmani prilicno osrednjeg standarda, ima betonske plaze iz sedamdesetih iza kojih stoji komplikovan zakon o zastiti obale i na kraju je prilicno skupa.

Na drugu stranu ima prirodu, ostrva i stare gradove kakva retko koja drzava u Evropi ima.
Turizam im se ne razvija vec stagnira, uvek isti broj turista, slican broj nocenja. To je mozda ok sad, ali kako se druge industrije budu razvijale i nece biti nesto znacajno.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu21.04.2010. u 10:29 - pre 171 meseci
Ocigledno...
Hrvatska je izgradila JEDAN segment infrastrukture, i besmisleno je ocekivati prosperitet, funkcionalnost i prihode.

Saobracaj jeste najvazniji segment, pokriva sve delatnosti, ne samo turizam, ali sada je vreme za precizne i specificne elemente privrednih grana. Ako se zeli dodatni napredak i razvoj..

A sve to, je mnogo bolje od protemkinovog sela "koridor 10", koji sluzi za promocije sludjenih i nesposobnih politicara.


Poz
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu21.04.2010. u 14:22 - pre 171 meseci
Ovo je text o mobingu, pojavi sa kojoj se susrece vecina zaposlenih u Srbiji. Ima po malo veze sa temom, a i poucan je text.
http://www.b92.net/biz/fokus/a...10&mm=04&nav_id=424255
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu21.04.2010. u 14:58 - pre 171 meseci
A kakve veze ima mobing sa ovom temom? Mobing je vrsta izivljavanja nad zaposlenima/podredjenima.

Ili je ocekivanje da radnik radi vrsta mobinga? Kad se dele plate i topli obroci onda je super, kad treba da se radi onda je mobing? Opet treba da se sazalimo nad tuznim srpskim radnikom koji nikad ne hvata krivine? Vidis, kao sto ima mobera ima i laznih zrtava istog i protiv takvih je jos teze izboriti se, predstavljaju ogroman logisticki i operativni problem ne samo svojim neradom i nesposobnoscu vec i unistavanjem tudje produktivnosti jer sa njima mozes da razgovaras samo u prisustvu druge osobe inace ce siriti lazi, vecito truju radnu atmosferu i potpiruju neopravdan bunt, itd. Kod nas toga nema jer ne postoji pravna zastita pravih zrtava mobinga koju ti ljudi mogu da zloupotrebe, ali sam svojim ocima to video na delu napolju i to ce se i ovde desiti kad i ako stupi na snagu anti-mobing regulativa. Kao sto sef ne sme da mobuje radnika tako ni radnik ne sme da mobuje sefa i firmu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu21.04.2010. u 17:00 - pre 171 meseci
Pa ova tema je iz nehata zapoceta na bazi MOBINGA.

Mobinga, bolje receno prilike mobinga zaposlenih prema rukovodiocima
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu22.04.2010. u 15:31 - pre 171 meseci
Bravo ovim radnicima sa pocetka posta. BRAVO ! (nije ironija)

Samo im j.k. lopurdama koje misle da je nas covek jedna obicna ovca. Srbin neradnik ? Haha, ko mi kaze, unuk titinog generala, koji nije mrdno dalje od Srbije jer mu je taj isti narod sve doneo na tacni. Dodjite srpski menadzeri malo na zapad da vidite kako mi lenji Srbi punimo konto i pomazemo i Srbiji i to ovde gde vi tvrdite da je moral visok i gde se ceni radnik. E pa dodjite da vidite kako se tu uklopilo nas par milion mamicu vam onu najbezobrazniju.

Dimkovicu, izgleda da ti zivis u Nemackoj od 1946. pa nisi cuo da je u Srbiji nekad sve bilo radnicko i da su radnici primali platu, ali izdvajali i doprinose za sve sto se gradi. Radnik je bio akcionar cele drzave ! ! ! A sad prodaj par pa u dzak i pravac Tunguzija.
 
0

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu22.04.2010. u 16:15 - pre 171 meseci
Citat:
Izvoljski: Bravo ovim radnicima sa pocetka posta. BRAVO ! (nije ironija)

Samo im j.k. lopurdama koje misle da je nas covek jedna obicna ovca. Srbin neradnik ? Haha, ko mi kaze, unuk titinog generala, koji nije mrdno dalje od Srbije jer mu je taj isti narod sve doneo na tacni. Dodjite srpski menadzeri malo na zapad da vidite kako mi lenji Srbi punimo konto i pomazemo i Srbiji i to ovde gde vi tvrdite da je moral visok i gde se ceni radnik. E pa dodjite da vidite kako se tu uklopilo nas par milion mamicu vam onu najbezobrazniju.

Dimkovicu, izgleda da ti zivis u Nemackoj od 1946. pa nisi cuo da je u Srbiji nekad sve bilo radnicko i da su radnici primali platu, ali izdvajali i doprinose za sve sto se gradi. Radnik je bio akcionar cele drzave ! ! ! A sad prodaj par pa u dzak i pravac Tunguzija.


edit: napisah nešto blago uvredljivo, pa ipak vide da nije u redu.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu22.04.2010. u 16:42 - pre 171 meseci
Citat:
Izvoljski: Bravo ovim radnicima sa pocetka posta. BRAVO ! (nije ironija)

Samo im j.k. lopurdama koje misle da je nas covek jedna obicna ovca. Srbin neradnik ? Haha, ko mi kaze, unuk titinog generala, koji nije mrdno dalje od Srbije jer mu je taj isti narod sve doneo na tacni. Dodjite srpski menadzeri malo na zapad da vidite kako mi lenji Srbi punimo konto i pomazemo i Srbiji i to ovde gde vi tvrdite da je moral visok i gde se ceni radnik. E pa dodjite da vidite kako se tu uklopilo nas par milion mamicu vam onu najbezobrazniju.

Dimkovicu, izgleda da ti zivis u Nemackoj od 1946. pa nisi cuo da je u Srbiji nekad sve bilo radnicko i da su radnici primali platu, ali izdvajali i doprinose za sve sto se gradi. Radnik je bio akcionar cele drzave ! ! ! A sad prodaj par pa u dzak i pravac Tunguzija.


al si ti prsotina bre
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu22.04.2010. u 19:33 - pre 171 meseci
Citat:
Izvoljski
Dimkovicu, izgleda da ti zivis u Nemackoj od 1946. pa nisi cuo da je u Srbiji nekad sve bilo radnicko i da su radnici primali platu, ali izdvajali i doprinose za sve sto se gradi. Radnik je bio akcionar cele drzave ! ! ! A sad prodaj par pa u dzak i pravac Tunguzija.


Ti si ocigledno prespavao "narodnu revoluciju" koja se desila krajem 80-tih... Desio se narod, odlucili da komunizma vise nema, a drzava lepo preuzela "drustvenu" imovinu - i prc, nema vise. Nema vise "nase", vec je vlasnik Vlada Srbije - i ona je odlucila da proda stvari. End of discussion.

I, o da, tzv. "narod" se tu omastio, tj. oni snalazljiviji kojih nije bilo tako malo - od otkupa stanova za smesne pare, do pisanja gomile cekova bez pokrica 1991-ve i 1992-ge. Sve su to pare, moj Izvoljski, i te pare nisu pale sa neba.

Kazes "radnici su akcionari" - odlicno, onda hajde lepo da se vrate svi oni stanovi otkupljeni za 300 DEM... posto su svi akcionari tih stanova, moze?

Da pocnemo od toga... pa onda recimo svi oni minusi sto ih je "pojela inflacija"... hajde i to da zaracuinamo?

Ne svidja ti se? E pa onda nema nazad. Ko je uzeo-uzeo je, ko je drpio - drpio je. Nema vise "drustveno".

Prema tome, posto je ekipa "snalazljiv narod" + "ljudi za sva vremena" (politicari) + "kontroverzni biznismeni" vrlo detaljno opustosila drzavu vise nema sta da se prica.

Fabrika u stanju propasti i apsolutnog nerada je prodata privatniku - i on je sada vlasnik fabrike. Kome to smeta, moze da se zali vodovodu odmah.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu22.04.2010. u 22:41 - pre 171 meseci
Citat:
Kazes "radnici su akcionari" - odlicno, onda hajde lepo da se vrate svi oni stanovi otkupljeni za 300 DEM... posto su svi akcionari tih stanova, moze?


To je mala nadoknada za pljacku koja se desila.
Nece se vratiti stanovi, ali ce se vratiti fabrike radnicima, ako se ovako nastavi.


 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83974 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.