Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko umrezavanja.

[es] :: Windows mreže :: Pomoc oko umrezavanja.

[ Pregleda: 1099 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sprite032
Stefan Vasilijevic
nezaposlen
Cacak Srbija

Član broj: 256798
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mss.cacak-hq.info


Profil

icon Pomoc oko umrezavanja.07.04.2010. u 15:26 - pre 170 meseci
E ovako imam jedan problem, znaci imam 3 kompa i na svakom je doveden lan kabal sa netom na dva kompa radi net, a na ovom trecem nece,ali na ovom trecem radi lan, ali nema neta, a na ovom prvom oce da radi net, ali nece lan. Meni bi trebalo znaci da mi na svim radi lan. Znaci samo ako bi mogli da mi kazete neku eventualnu gresku koja se mozda dogodila na trecem racunaru.
 
Odgovor na temu

dragansar
Sarajevo

Član broj: 84903
Poruke: 612
91.191.57.*

Sajt: https://nf-tel.com


+22 Profil

icon Re: Pomoc oko umrezavanja.08.04.2010. u 07:53 - pre 170 meseci
Malo konfuzno pitanje :-) .Uslov da bi net radio je da radi LAN.Znaci na racunaru 1 ako imas net onda ti je ispravan i LAN.Uglavnom ispravnost LAN mreze na fizickom nivou zavisti od toga dali su ti ispravni kablovi i mrezne kartice.Posto nemas neta na racunaru 3, predpostavljam da nisi podesio ispravne parametre mreze.Ako nisi uradi sledece:
-Na racunaru na kome imas internet provjeri IP, Gateway i DNS (run-> cmd-> ipconfig/all) i dobices sve parametre.
-Na racunaru 3 (na kom nemas net) manuelno dodaj iste parametre, naravno sem ip adrese (zadnji broj u ip adresi stavi drugaciji nego na ostala 2 racunara)
-Probaj ping sa racunara 3 prema Gateway-u DNS-u....ako radi trebalo bi da imas net, ako ne onda provjeri mreznu i kabal na racunaru.

Šaka
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Pomoc oko umrezavanja.

[ Pregleda: 1099 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.