Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Proizvodno mašinstvo i računarske tehnologije

[es] :: Vodič za učenje :: Proizvodno mašinstvo i računarske tehnologije

[ Pregleda: 3323 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boris023023
nezaposlen
Zrenjanin

Član broj: 254644
Poruke: 6
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Proizvodno mašinstvo i računarske tehnologije02.04.2010. u 14:40 - pre 171 meseci
Pozdrav

Hteo bih da upišem (kad zato dodje vreme) Proizvodno mašinstvo i računarske tehnologije u Zr...Pa me zanima šta bih mogao da radim tj gde da se zaposlim kad bi završio za taj smer...Svaka pomoć i svaki odgovor je dobro došao...
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
109.93.129.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Proizvodno mašinstvo i računarske tehnologije03.04.2010. u 18:39 - pre 171 meseci
Druze ne znam koje si godiste ali recimo ja sad juna/jula radim prijemni i upisujem fax. Konkretno idem na ili Elektronski Nis ili FTN Novi sad. Ali evo reci cu ti iz mog ugla gledanja. Poci na fax sa ciljem "gde cu da se zaposlim" je pomalo nerealno, zasto ? Zato sto pre svega trebas upisati ono sto volis da ucis a ne da sutra ides da radis posao koji te ni malo ne ispunjava. Pored toga u Srbiji i uopste EX YU prostoru nije bas lako doci do posla tako da opet to tvoje pitanje je malo nebulozno...nerealno, lako je samo za one koji su dosta dobri u svojim strukama.

E sad ako upises taj fax i zavrsis ga tako da budes dobar student, da vredis i da imas znanje kada ga zavrsis za tebe ce sigurno imati posla u oblastima koje se bave proizvodnim masinstvom i uopste masinstvom. Te tako obicno su to firme koje se bave izradom svih masinskih elemenata, razne kompanije, oblasti saobracaja, gradjevinarstva, racunarskog projektovanja u programskim paketima koji su namenjeni za modelovanje i 2D crtanje tipa Autodesk proizvodi...i jos mnogo, mnogo toga. Jako je sirok spektar mogucnosti gde mozes da se zaposlis, ali naravno ako zavrsis sa nekim solidnim znanjem.

Ja iskreno mislim da je to jako dobar fakultet i da je i sada trazen a i da ce biti trazeni inzenjeri sa tih odseka, stoga slobodno upisuj. Kod nas a i u inostranstvu su najperspektivnije grane Energetika i Masinstvo posle njih dolaze na red IT strucnjaci, Softversko Inzenjerstvo, Elektronika, Saobracaj i tako dalje... sto znaci da nema problema koji odsek masinstva upises dobro ces proci !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

boris023023
nezaposlen
Zrenjanin

Član broj: 254644
Poruke: 6
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Proizvodno mašinstvo i računarske tehnologije03.04.2010. u 20:21 - pre 171 meseci
Hvala ptak 13. na odgovoru.
88 sam godište sad završavam vojsku tj vojni rok krajem maja, ranije nisam bio u mogućnosti da se upišem, jer sam se odmah po zavšetku školovanja zaposli, inače završio sam za elektroinstalatera (električar)...A pošto mislim da ću se sad malo teže zaposliti reko bolje da iskoristim to vreme korisno...Inače volim da radim s računarima (jedno vreme sam i radio u servisu za računare i video nadzor)...

Možda se ja nisam dobro izrazio u vezi onog gde mogu da se zaposlim :) Mislio sam ako završim taj smer u kojim strukama bih moga da tražim posao (da konkurišem) nisam mislio da mi neko kaže neke nazive firmi već samo koje su to oblasti posla, koji bih mogao da radim ako završim taj smer...
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
109.93.33.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Proizvodno mašinstvo i računarske tehnologije04.04.2010. u 14:17 - pre 170 meseci
Nema na cemu
Dobro je to sto si ipak resio da napredujes i da se dalje skolujes. Sto se tice proizvodnog masinstva i racunarske tehnologije, pa posao ces kasnije moci da trazis u firmama koje se bave gradjevinarstvom, masinstvom, to je onako najsveobuhvatnije, zatim firme koje se bave racunarskim projektovanjem modela masinskih elemenata, u firmama koje se bave proizvodnjom svih tehnickih materijala odnosno materijala poput metala, plastike, elektroopreme, rezervnih delova, onda u firmama automobila i oblasti saobracaja.... pa cak i u oblastima brodogradnje, brodo remonta i sl. mesta. Jako je sirok opseg mesta gde mozes raditi sa tom diplomom jer je ta diploma vezana za masinstvo i obradu metala a pored toga prati racunarske tehnologije.

Puno uspeha ti zelim
I javi se povremeno da vidimo sta si odlucio i sl. kako napredujes...
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

boris023023
nezaposlen
Zrenjanin

Član broj: 254644
Poruke: 6
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Proizvodno mašinstvo i računarske tehnologije04.04.2010. u 14:22 - pre 170 meseci
Ok, hvala ti još jednom na odgovorima...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Proizvodno mašinstvo i računarske tehnologije

[ Pregleda: 3323 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.