Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mozda kartica, mozda nesto drugo?

[es] :: Wireless :: Mozda kartica, mozda nesto drugo?

[ Pregleda: 1437 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Mozda kartica, mozda nesto drugo?23.03.2010. u 19:21 - pre 171 meseci
Imam wireless konekciju tipa kartica+antena na krovu. Kartica je tp-link TL-WN551g a antena je neka grid (ne znam tacno.fabricka. mislim 15db). Do pre mesec dana sam imao signal retko 99% a vecinom 100% i cudim se kako me isp stalno zove u zadnje vreme i govori mi da dignem antenu jer je veoma los signal. Kaze -80dB i stvarno pise da je signal 80% kad sam posle duzeg vremena pogledao. I drugar i ja dignemo antenu jos za 1.5-2m a signal sa 80% na 82% a digli smo je extra visoko i ima opticku vidljivost i opet samo 2% razlika, nema prepreka i toga. Premestio sam karticu iz jednog pci porta u drugi pci port i gle cuda - signal sa 82% na 88%. E sad pitanje, da nije mozda losa karticu posto sam pre manje od mesec dana imao signal 100% a ap nije pomeran niti menjan?
Kartica je stara 1.5 god. Mozda potrebna zamena novom?
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

radekursinovic
radekursinovic
radiotehnicar,Lasta
Beograd

Član broj: 198000
Poruke: 189
109.92.189.*



+1 Profil

icon Re: Mozda kartica, mozda nesto drugo?23.03.2010. u 19:45 - pre 171 meseci
Ja bih pre tipovao na početak korozije, to jest loših kontakata. Možda je za početak dovoljno odvrnuti i ponovo zavrnuti antenske konektore.
Privikavam se na Windows 7 ali teško, godine čine svoje
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Mozda kartica, mozda nesto drugo?23.03.2010. u 21:05 - pre 171 meseci
Slazem se.
Moguce da je i na konektoru na kartici bio los kontakt (dobio si jaci signal premestanjem u drugi slot a za to si morao odvrnuti/zavrnuti konektor).
A takodje je poznat slucaj sa reinkjet gridovima da posle nekog vremena oksidira fid iznutra uzled lose zaptivenosti plastike u kojoj se nalazi.
Najbolje da sve prekontrolises,od konektora do fida.
Postoji i mala sansa da je kartica u pitanju.
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Mozda kartica, mozda nesto drugo?25.03.2010. u 00:59 - pre 171 meseci
Neznam tacno je li reinkjet ali cu svakako pogledati fid. A jos je prilikom montaze sto tek danas vidim pogresno montirana ona reflektorska mrezica jer je moja malenkost postavljala antenu sa o.o% znanja o wireless konekcijama, mada koliko vidim ranije to nije bio problem jer sam se kacio na drugi ap od drugog isp-a sa takodje horizontalnom polarizacijom. Moracu da okrenem mrezicu i da raskopam fid i da ga ocistim ako treba i zalepim nekim kvalitetnim lepilom. Neznam je l` dobra ideja unutrasnje elemente u fidu cistiti alkoholom ili sonom kiselinom, posto znam iz licnog iskustva da ta kiselina lepo ocisti plemenite metale. A ako nije ni jedno, onda ce nova kartica da uleti na scenu
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mozda kartica, mozda nesto drugo?

[ Pregleda: 1437 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.