Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jetspeed Iad Wp2(Sr) i mikrotik pure bridge mod

[es] :: ISP :: ADSL :: Jetspeed Iad Wp2(Sr) i mikrotik pure bridge mod

[ Pregleda: 5071 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cedosifra
Milan Pavlovic
Igraonica
k.m

Član broj: 214555
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Jetspeed Iad Wp2(Sr) i mikrotik pure bridge mod20.03.2010. u 16:37 - pre 171 meseci
Interesuje me dali neko moze da mi detaljno objasni kako da namestim ovaj modem u bridge mod.Znam da su user admin
i pasword tzlkisonpk ali me interseuje posto zelim da na njega okacim mikrotik dali mogu nekako da saznam koji mi je pasword za PPPoE jer mi je username [email protected] i vidi se u modemu a pasword je tipa tackica ............Dali postoji mogucnost da se pasword nekako ocita iz modema ili mora da se trazi od telekoma.
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
77.46.228.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Jetspeed Iad Wp2(Sr) i mikrotik pure bridge mod20.03.2010. u 20:13 - pre 171 meseci
Citat:
cedosifra: Interesuje me dali neko moze da mi detaljno objasni kako da namestim ovaj modem u bridge mod.Znam da su user admin
i pasword tzlkisonpk ali me interseuje posto zelim da na njega okacim mikrotik dali mogu nekako da saznam koji mi je pasword za PPPoE jer mi je username [email protected] i vidi se u modemu a pasword je tipa tackica ............Dali postoji mogucnost da se pasword nekako ocita iz modema ili mora da se trazi od telekoma.

Moras traziti od telekoma..ali bas za njega nece da daju..
 
Odgovor na temu

cedosifra
Milan Pavlovic
Igraonica
k.m

Član broj: 214555
Poruke: 14
109.93.139.*



Profil

icon Re: Jetspeed Iad Wp2(Sr) i mikrotik pure bridge mod20.03.2010. u 21:37 - pre 171 meseci
Ali zasto za njega nedaju dali imas iskustva sa tim ?Reci cu im da zelim da postavim svoj ruter.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jetspeed Iad Wp2(Sr) i mikrotik pure bridge mod20.03.2010. u 23:17 - pre 171 meseci
Mislim da sam negde pročitao da postoji varijanta da se dešifruje PPPoE password, slično kao što je dešifrovan onaj za admina. Koliko znam, Telekom se sprema da malo više kontroliše korišćenje ADSL-a pa zato više ne daju korisnicima parametre da ih ne bi menjali a takođe je bila priča da će uskoro da dobiju novu opremu na kojoj neće moći da se provali admin pass a još će u ugovoru da piše da korisnik ne sme ništa da menja ... mislim da u mom ugovoru piše da sam obavezan da omogućim da Telekom u svakom trenutku može da proveri da li uslugu koristim prema propisima.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.master.ricky.adsl.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Jetspeed Iad Wp2(Sr) i mikrotik pure bridge mod21.03.2010. u 01:00 - pre 171 meseci
hvala bogu, pa ce uvek biti alternativnih adsl provajdera koji nece skrivati PPPoE user i pass od svojih korisnika...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
77.46.228.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Jetspeed Iad Wp2(Sr) i mikrotik pure bridge mod21.03.2010. u 01:12 - pre 171 meseci
Citat:
calexx: Mislim da sam negde pročitao da postoji varijanta da se dešifruje PPPoE password, slično kao što je dešifrovan onaj za admina. Koliko znam, Telekom se sprema da malo više kontroliše korišćenje ADSL-a pa zato više ne daju korisnicima parametre da ih ne bi menjali a takođe je bila priča da će uskoro da dobiju novu opremu na kojoj neće moći da se provali admin pass a još će u ugovoru da piše da korisnik ne sme ništa da menja ... mislim da u mom ugovoru piše da sam obavezan da omogućim da Telekom u svakom trenutku može da proveri da li uslugu koristim prema propisima.

Istina..
Meni su prvi put zbog toga odbili molbu da PPPOE pass..
Ali sam ih ipak uspeo ubediti da mi ga daju!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jetspeed Iad Wp2(Sr) i mikrotik pure bridge mod21.03.2010. u 08:50 - pre 171 meseci
Naravno da ima alt provajdera ali nešto mora da se istrpi da se dobije 3 meseca po dinar i wireless ruter. A ja ionako za par minuta saznam PPPoE password. ;)
 
Odgovor na temu

galahad
Slobodan Todorov
Radio-televizija Vojvodine,
Jack-Of-All-IT-Trades, Web redakcija
Novi Sad

Član broj: 20613
Poruke: 146
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: galahad@elitesecurity.org
ICQ: 52020296
Sajt: www.todorowww.net


+4 Profil

icon Re: Jetspeed Iad Wp2(Sr) i mikrotik pure bridge mod30.03.2010. u 09:21 - pre 171 meseci
Ovaj, meni je u FF uključeno pamćenje login podataka, i kad sam bio na toj strani, i nešto prčkao, i kada je snimao podešavanja, FF me pitao da zapamti te login podatke... I stvarno, zapamtio mi je username i tu šifru, tako da nije neki poseban hack potreban :)
- SKRati link - JaZaKraljevo.rs -

"I have never let my schooling interfere with my education." - Mark Twain
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jetspeed Iad Wp2(Sr) i mikrotik pure bridge mod30.03.2010. u 10:56 - pre 171 meseci
Zapamtio je i meni, samo mi se ne sviđa što je ************* a ne nešto komplikovanije. ;) Mada sam ja uspeo da je dobijem. ;)
 
Odgovor na temu

galahad
Slobodan Todorov
Radio-televizija Vojvodine,
Jack-Of-All-IT-Trades, Web redakcija
Novi Sad

Član broj: 20613
Poruke: 146
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: galahad@elitesecurity.org
ICQ: 52020296
Sajt: www.todorowww.net


+4 Profil

icon Re: Jetspeed Iad Wp2(Sr) i mikrotik pure bridge mod30.03.2010. u 16:49 - pre 171 meseci
Da, šifra je totalno retardirana, ali dobro, šta sad Koristi dobar deo tastera na tastaturi :P

Tražiću i ja uskoro da mi pošalju te podatke, čisto reda i kulture radi, jer hoću da nabavim svoj ruter, ovo njihovo Intracom đubre ću da gurnem nazad u kutiju, i onda na neko mračno zabačeno mesto, da ga ne vidim ponovo
- SKRati link - JaZaKraljevo.rs -

"I have never let my schooling interfere with my education." - Mark Twain
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Jetspeed Iad Wp2(Sr) i mikrotik pure bridge mod

[ Pregleda: 5071 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.