Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

JAVA 3D pitanje u vezi simulacije Jedrilice

[es] :: Java :: JAVA 3D pitanje u vezi simulacije Jedrilice

[ Pregleda: 895 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slack23
Sascha Stankovic
Wien

Član broj: 10821
Poruke: 35
84.114.236.*



Profil

icon JAVA 3D pitanje u vezi simulacije Jedrilice17.03.2010. u 21:50 - pre 171 meseci
Interesuje me dobio sam jedan projekat simulaciju jedrilice da radim izmedju ostalog svako od nas ima jedan modul da uradi (Server, Client, Geografija, Vreme i vetar).


Sad sam ja dobio Geografiju i treba da kad server od mene zatrazi geo podatake sa pozicijom da mu ih prenesem, isto tako me pita da li je trenutna pozicija kopno ili more. Znaci moram neku kartu da kreiram i u nekom formatu da je snimim sa par ostrva u njoj i kojim svetionikom. Sad jel bolje da je digitalna ili analogna staticna predpostavljam da je lakse. Prof mi je rekao da to moze preko .btg formata... ako ko ima neku jednostavnija ideju jer mi je to previse komplexno ja sam kontao preko dvodimenzijalnog niza tj matrice da uzmem npr 100x 100 pixela kartu i npr da server posalje zahtev sta je na 34 pixelu da mu ja posaljem podatke kopno ili voda i trenutnu poziciju. Znaci samo u radijusu od 36ß stepeni.

Ako moze ko da mi kaze kako i sta bio bih veoma zahvalan... jer nemam pojma o 3D modeliranju posto mi je rekao prof da mogu sa simulacije flightgear-a tj podatke u java 3D prenijeti.
Slack
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: JAVA 3D pitanje u vezi simulacije Jedrilice

[ Pregleda: 895 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.