Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svrha upate za online igre kod wire transfer-a

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Svrha upate za online igre kod wire transfer-a

[ Pregleda: 1934 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemanja87mn
student

Član broj: 250075
Poruke: 8
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Svrha upate za online igre kod wire transfer-a17.03.2010. u 14:22 - pre 171 meseci
Pozz svima , imam jedno pitanje , imam igru World of warcraft i prodao sam gold nekim ljudima iz malezije Oo , i poslali oni pare sve ok i ja odem da rasknjizim to i kaze mi zena u banci da kod nas i nije bas legalno da se salju i primaju novci od igara bilo koje vrste ;

moje pitanje je ako neko ima iskustva sa tim stvarima , sta je najbolje navesti kao svrhu primanja novca kod ovakvih i slicnih stvari ???

P.S. ja sam napisao usluge prodaje za igru World of warcraft i dobio pare sve ok , samo ne znam oce me sad j***ti nesto :P

Hvala
 
Odgovor na temu

dolke022
Dean Dolic
Inđija - Novi Sad

Član broj: 80485
Poruke: 96
109.93.68.*

Sajt: www.3dcrystal3d.com


+1 Profil

icon Re: Svrha upate za online igre kod wire transfer-a19.03.2010. u 19:47 - pre 171 meseci
Po meni, pošto si fizičko lice, jedno od rešenja bi bilo da kao svrhu prijema deviza iz inostranstva staviš: HONORAR
Takođe, možeš da prilikom potpisivanja izjave o poreklu novca koji ti je stigao iz inostranstva, napomeneš da će se i za buduće prijeme novca koristiti isto. Time ćeš izbeći ponovno pisanje izjave u banci...

Pošto su e-transakcije u Srbiji siva zona, ovakve stvari se smatraju regularnim, bar po onome što sam uspevao da pronađem i pročitam na internetu. Takođe, u pitanju su mali iznosi, a verujem da te uplate neće biti jako česte, stoga spavaj mirno :)

Postoji more ne rešenih pitanja kojima se uređuje ovaj (online) transfer novca i dobara. Mislim da u mnogim slučajevima ni nema adekvatnog zakonskog rešenja. Meni je jako zanimljiv slučaj kada recimo dobiješ na online kladionici. Recimo bet-at-home. Prebaciš sredstva na svoj MB račun i zatražiš slanje novca na svoj, uredno registrovan, devizni račun, u recimo banci Intesa. Na izvodu, prilikom prispeća novca piše Moneybookers LTD (i još neke oznake) a da li je poreklo tog novca prodaja nečega, igra na sreću ili nešto treće je potpuno svejedno...

zato i kažem - siva zona
TheTruthIsOutThere
Nije meni krivo sto kradu moje ideje, vec ih zalim sto nemaju svoje!!! N.T.
There is appx 6.877.912.425 people in the WORLD, but sometimes all you need is
ONE - OTH

www.3dcrystal3d.com
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Svrha upate za online igre kod wire transfer-a

[ Pregleda: 1934 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.