Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako Pirelli modem prebaciti u Bridge mod?

[es] :: ISP :: ADSL :: Kako Pirelli modem prebaciti u Bridge mod?

[ Pregleda: 10596 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pici
Bajina Bašta

Član broj: 151461
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Kako Pirelli modem prebaciti u Bridge mod?10.03.2010. u 08:54 - pre 172 meseci
Potrebno je Pirelli modem podesiti da bude u bridge modu,
jer na njegov lan1 port sam postavio tp-link-ov ruter (wan port)
koji treba da wireless-om dalje širi signal.

Na tp-link ruteru sam upisao username i password (modemski) i ostalo je samo da
pireli podesim da radi samo kao modem, tj. da bude u bridge modu.

Kako to da uradim?
Hvala!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako Pirelli modem prebaciti u Bridge mod?10.03.2010. u 10:26 - pre 172 meseci
Nemam taj ruter ali to se obično podešava na osnovnom delu, potraži WAN podešavanja ... da li negde može da se nađe uputstvo za njega? Da li mu pristupaš kao admin?
 
Odgovor na temu

pici
Bajina Bašta

Član broj: 151461
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako Pirelli modem prebaciti u Bridge mod?10.03.2010. u 18:22 - pre 172 meseci
Našao sam uputstvo na linku:

http://www.interprojekt.com.pl...Manual%20Pirelli_DRG-A226G.pdf

Pristupam mu kao admin sa
user: admin
pass: tzlkisonpk

Ali i dalje ne mogu da vidim šta zaboravljam da podesim!
 
Odgovor na temu

pici
Bajina Bašta

Član broj: 151461
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako Pirelli modem prebaciti u Bridge mod?12.03.2010. u 08:37 - pre 171 meseci
Ne mogu da verujem da niko ne zna!
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-89-216-184-65.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Kako Pirelli modem prebaciti u Bridge mod?12.03.2010. u 10:11 - pre 171 meseci
Iskreno, ne znam napamet kako se to radi, jer sam pirelli vratio pre više meseci, ali da potražiš podešavanje za WAN, pa tu u konekciji PVC0 promeni da ne bude PPPoE nego Bridge - naravno, sve ovo radi tek kada saznaš koji ti je username i password za konekciju (username je nešto kao [email protected], pass je od 7-8 slova i brojeva).


Isto ovo sam ti poslao i na pp.

Da dodam, jer sad vidim - da ne bude zabune, u tog tp-link-a ne upisuješ admin/tzlkisonkp, nego username i pass za ostvarivanje PPPoE konekcije, a za to ćeš već morati da se snađeš ;)

Takođe potraži da nema negde u podešavanjima nešto što blokira PPPoE pakete, ili nešto što treba da se štiklira da bi PPPoE paketi prolazili - nešto što bi se zvalo Allow PPPoE passthrough, viđao sam po Sagem-ima i Zyxel-ima...


...a i na koncu priče - a da li si probao da zoveš tehničku podršku?

...i još ako bi nam malo pojasnio šta želiš da postigneš tom skalamerijom, kad već Pirelli ima wireless, i to dovoljno dobar - ne vidim neki naročit razlog za TP-Link-om... možda grešim? Prosvetli nas.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako Pirelli modem prebaciti u Bridge mod?12.03.2010. u 10:37 - pre 171 meseci
39-a strana uputstva koje si sam nasao, pa studiraj. A ima tamo prilicno teksta i tabela. I na jednom mestu sam bas primetio da pise "Vrsta konekcije: Bridge" a posle ima opet jos nekoliko opcija itd. Bez muke nema nauke


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

pici
Bajina Bašta

Član broj: 151461
Poruke: 51
109.93.56.*



Profil

icon Re: Kako Pirelli modem prebaciti u Bridge mod?13.03.2010. u 00:41 - pre 171 meseci
OK gospodo,
probaću ponovo da podesim ovo što mi treba, pa javljam rezultate.
 
Odgovor na temu

pici
Bajina Bašta

Član broj: 151461
Poruke: 51
109.93.71.*



Profil

icon Re: Kako Pirelli modem prebaciti u Bridge mod?19.03.2010. u 10:08 - pre 171 meseci
Rešio sam problem!
Ali ne onako kako treba nego onako kako može.
Povezao sam Pirelli-jev eth1 sa TP-Link-ovim LAN1 i dobio sam šta sam hteo.

Veoma ljubazni operater tehničke podrške nije uspeo da mi pomogne, iako je bio veoma
voljan da rešimo problem. Po njegovim rečima oni nemaju informaciju da li uopšte
taj uređaj može da se prebaci u pure bridge.

Možda i ne može (mada nije logično). Možda su (proizvođači ili Telekom) stavili zabranu
da se napravi nova konekcija koja bi ličila na PPPoE tuneling, jer sam probao i ne može.

Ako neko uspe da dobije traženo neka postuje.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako Pirelli modem prebaciti u Bridge mod?19.03.2010. u 10:46 - pre 171 meseci
To jeste neko rešenje i onda Pirelli radi kao ruter a TP-Link kao svič. Da li si probao Quick Setup (36. strana uputstva), tamo postoji izbor tipa wan konekcije i između ostalog Bridged Ethernet Connection? Zašto uopšte hoćeš da preskočiš Pirelli ruter, jel ima nešto što on ne ume ili loše radi?
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
*.static.isp.telekom.rs.



+51 Profil

icon Re: Kako Pirelli modem prebaciti u Bridge mod?19.03.2010. u 11:18 - pre 171 meseci
Posle nekog vremena koriscenja Pirelli-ja:
QoS radi super, wireless mu je nikakav, cesto zablokira kad pozovem web interfejs, ponekad se reboot-uje unedogled pa ga hard resetujem i odmah vratim bekap, a inace moze da radi mesec dana bez problema (samo ga ne treba zvati preko web interfejsa :)
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Kako Pirelli modem prebaciti u Bridge mod?

[ Pregleda: 10596 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.