Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem oko instaliranja Linux-a

[es] :: Linux :: Problem oko instaliranja Linux-a

[ Pregleda: 1519 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

puzzler
Beograd

Član broj: 18943
Poruke: 1
*.yubc.net



Profil

icon Problem oko instaliranja Linux-a11.01.2004. u 13:08 - pre 247 meseci
Imam problem u vezi instaliranja Linuxa. Pokusacu da objacnim o cemu se radi, pa ako neko ima neki savet, bas bi mi pomogao.
Pokusala sam da instaliram SuSe 8.0. Na samom kraju instalacije ide video settings (ili desktop settings). Ne postoji moj model monitora, ali sam izabrala neki slican, podesila refresh rate, resolution i sve sto treba. Kao graficku kartu Linux vidi ATI Radeon QW i koristi XFree86 4. Ja imam graficku kartu ATI Radeon 7500.
E sad dolazi do problema. Kada mu dam da testira settings, on ne moze da podigne graficki interfejs, daje mi informaciju kako su podesavanja losa, i nudi da ako ne uspem da podesim settings obelezim NoX.. Jedino sto mogu da promenim je podesavanje tipa monitora, ali to sam probala u vise varijanti i nije se nista promenilo.
Druga varijanta je prekidanje instalacije.
Isti problem sam imala i kad sam probala da instaliram Red Hat 8.0. On je zavrsio kompletnu instalaciju, ali ni on nije mogao da podigne graficki interfejs, nego je ulazio u tekstualni mod.
U tektualnom modu, oba daju informaciju da probam da skinem novu verziju XFree86 ako je moja graficka karta novija od programa . ATI Radeon 7500 nije bas nova graficka karta ali sam probala da odem na sajt, tamo postoji najnovija verzija 4.3.0., ali ima 10-15 fajlova, ne znam ni koji da skinem, ni sta onda da radim. Postoje objasnjenja, ali meni nista nije jasno.
Da li neko moze da mi pomogne i da kaze sta da probam da uradim da zavrsim instalaciju i da Linux podigne graficki interfejs?
Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Problem oko instaliranja Linux-a11.01.2004. u 13:39 - pre 247 meseci
...i ja sam imao slican problem sve sto je trebalo da uradim jeste da podesim pravo
vertikalno i horizontalno osvezavanje kad to nije bilo namesteno x se rusio i sl.....
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Problem oko instaliranja Linux-a11.01.2004. u 22:26 - pre 247 meseci
Samo monitor nije dobro podesen. Umesto da prepravljas podesavanja "slicnog" monitora, napravi custom sa tvojim podesavanjim. I skini najnovije drajvere za ati-jevog sajta, nece da skodi.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Problem oko instaliranja Linux-a

[ Pregleda: 1519 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.