Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HELP!!! Please

[es] :: Zaštita :: HELP!!! Please

[ Pregleda: 3065 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ozbiljna
Belgrade

Član broj: 1323
Poruke: 60
*.ptt.yu



+1 Profil

icon HELP!!! Please20.11.2001. u 19:52 - pre 272 meseci
Imam jedan veliki problem koji nikako ne umem da razresim! Juce mi je AVP javio da imam virus na (u) kompjuteru!!! Odmah sam scanirala ceo komp i na kraju je rezultat bio 3 (virusa, valjda). U medjuvremenu sam pokusala i da update-ujem AVP ali mi ni to nije uspevalo (ocajna veza), dok mi je AVP sve vreme izbacivao poruku da on ne moze da "disinfect" virus. Danas sam konacno uspela da update-ujem AVP, ali mi sad pri scaniranju javlja da ima samo 1 (opet virus, valjda). I opet kaze da ne moze da ga "disinfect" i da ja to moram sama da uradim.
E sad - pitanje za sve vas je KAKO???!!!???
Virus se zove: Exploit.Applet.ActiveXComponent, ako to nekome nesto znaci, i za njega sam uspela da pronadjem da je: Ku 334
"It is a harmless memory resident parasitic virus. It hooks INT 21h and writes itself to the end of .EXE files that are executed. This virus contains the word "Ku". "

Kako ja sama da ga izbrisem, unistim, dezinfikujem...?
Da li je neko vec imao ovaj virus? Mene samo brine da mi ne unisti neka dokumenta koja imam snimljena samo na hardu (naravno).
E da, ovo mi je prvi put da mi se kompjuter zarazio, zato mozda ovako (polu)panicno zvucim i zaista nemam pojma sta da radim. Ja sam do juce mislila da je "posao" AVP-a i da "ocisti" virus.
 
Odgovor na temu

CyberB

Član broj: 169
Poruke: 58
195.252.107.*



Profil

icon Re: HELP!!! Please21.11.2001. u 20:00 - pre 272 meseci
mmm... nesto si ti tu pomesala Exploit.Applet.ActiveXComponent i taj Ku 344 nemaju nikakve veze jedan sa drugim. taj Exploit.Applet.ActiveXComponent nije virus nego "opasan" activex applet, a Ku 334 po tome sto si napisala deluje kao neki dos virus btw. jednostavno samo obrisi taj fajl...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: HELP!!! Please21.11.2001. u 21:22 - pre 272 meseci
napravi u AVP-u linux rescue disk, ubaci ga, rebootuj komp i pusti AVP da odradi posao...
 
Odgovor na temu

Ozbiljna
Belgrade

Član broj: 1323
Poruke: 60
*.bitsyu.net



+1 Profil

icon Re: HELP!!! Please22.11.2001. u 14:51 - pre 272 meseci
Citat:
CyberB je napisao:
mmm... nesto si ti tu pomesala Exploit.Applet.ActiveXComponent i taj Ku 344 nemaju nikakve veze jedan sa drugim. taj Exploit.Applet.ActiveXComponent nije virus nego "opasan" activex applet, a Ku 334 po tome sto si napisala deluje kao neki dos virus btw. jednostavno samo obrisi taj fajl...


Problem je u tome sto ne znam KOJI JE TO tacno file... Imam neki jaaaako cudan AVP
Zbog toga sam danas kupila Norton Antivirus pa cu veceras da ga instaliram i pokusam da sredim komp. Inace, ime virusa sam ukucala u neki search na Kaspersky site-u i on mi je izbacio ovo objasnjenje. Nadam se samo da nece da mi se izgube dokumenta...
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: HELP!!! Please

[ Pregleda: 3065 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.