Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SMS Gateway, clickatell. ..

[es] :: PHP :: SMS Gateway, clickatell. ..

[ Pregleda: 4149 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_CaRtMan_

Član broj: 126731
Poruke: 305
188.124.199.*



+1 Profil

icon SMS Gateway, clickatell. ..25.02.2010. u 19:15 - pre 172 meseci
Kakvo imate iskustvo sa clickatell? I zanima me koja su najkvalitetnija rjesenja? Kako uopste to funkcionise? SMS gateway ima svoj neki API, preko kojeg se konektujem i saljem poruke?

Na clickatell ima:

Outbound Messages
(text SMS)


Inbound Messages
(text SMS)


Kakva je uopste razlika?


Takodjer interesuje me, da li je ovaj sms gateway (npr clickatell) samo da ja mogu slati poruke, kako napraviti da imam neki broj i pri tome mogu naplatiti neke usluge sms-om?
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
109.106.248.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: SMS Gateway, clickatell. ..25.02.2010. u 19:26 - pre 172 meseci
Ja sam koristio clickatel za slanje poruka zi php-a uz pomoc nekog simple api-ja. Ima i klasa na netu gotovih koje vrse posao. (trigerujes url sa parametrima samo)
Koliko sam skontao, inbox su ti poruke koje su ti korisnici poslali, ono: Posaljite poruku "CRTMN_vas text" na neki broj, ali ne znam da li su to premium poruke ili kako se vec zovu, da od njih zaradjujes.
Mislim da je najbolje da procitas na samom sajtu, ili pitas njihovu tech podrsku, to bi bile nekako najazurnije informacije mislim.
I posle nesebicno napises ovde da mi ostali ne bi citali sta koji servis sve moze :)
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-3.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: SMS Gateway, clickatell. ..25.02.2010. u 19:28 - pre 172 meseci
Citat:
_CaRtMan_: Kako uopste to funkcionise? SMS gateway ima svoj neki API, preko kojeg se konektujem i saljem poruke?

Evo na ovoj stranici njihovog sajta imaš primer jedne PHP skripte koja radi slanje SMS-a preko njihovog servisa. Kao što vidiš, poenta je da pošalješ zahtev (GET metodom) na stranicu tog njihovog API koji će taj posao slanja da obavi za tebe, a vratiće ti neki string na osnovu koga možeš da zaključiš da li je slanje uspelo ili ne.

Citat:
_CaRtMan_: Na clickatell ima:

Outbound Messages
(text SMS)


Inbound Messages
(text SMS)


Kakva je uopste razlika?

Pa to Outbound/Inbound znači da je podržano dvosmerno slanje SMS-ova, tačnije, Clickatell verovatno na raspolaganje stavlja neke API-je preko kojih možeš da šalješ poruke, a i da čitaš one koje bi slali korisnici na taj tvoj servis.
 
Odgovor na temu

_CaRtMan_

Član broj: 126731
Poruke: 305
188.124.199.*



+1 Profil

icon Re: SMS Gateway, clickatell. ..25.02.2010. u 19:39 - pre 172 meseci
Aha.. Hvala na odgovoru.

Nasao sam i ovo:

http://fortumo.com/services/about/sms-pay

Gdje pise i broj na koji ce korisnici slati, gdje ima i kljucnu rijec da odaberem, takodjer mogu odabrati konacnu cijenu...

Ali mi clickatell djeluje kao ozbiljnija kompanija pa me zanima imaju li oni nesto takvo?

Da mogu naplacivati neki premium sadrzaj i tako nesto...

 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: SMS Gateway, clickatell. ..

[ Pregleda: 4149 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.